Kaj je Lyonless ?

Tu se uvrstijo vsi, ki ponujajo kako stvar permanentno.

Kaj je Lyonless ?

OdgovorNapisal/-a VolkD » 15 Jan 2017, 10:23

Kaj je Lyonless ? Tega ne poznam.
Dokler bodo ljudje mislili, da živali ne čutijo bolečine, bodo živali čutile, da ljudje ne mislijowww.S5tech.net
Uporabniški avatar
VolkD
Administratorji strani

Kraj: Kačiče (Divača)
Zahvalil se je: 5868 krat
Prejel zahvalo: 3904 krat
Uporabnika povabil: Vrtni palček
Število neizkoriščenih povabil: 255

Re: Kaj je Lyoness ?

OdgovorNapisal/-a SiByte » 15 Jan 2017, 10:29

Kao kartica zvestobe (Spar plus, Mercator pika,...) poznaš mogoče ebates.com (podobna stran).

Pri Lyoness je vključenih več trgovcev in spletnih trgovin pod eno kartico. V glavnem pri vsakem nakupu dobiš določen % vračila kupnine na Lyoness račun ko imaš 5€ ali več si lahko izplačaš ali porabiš z anakup bonov različnih trgovin (tam od 1% pa do 3% ponavadi)
Zadnjič spremenil SiByte, dne 15 Jan 2017, 10:48, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
SiByte

Kraj: Sv. Trojica v Slov. goricah
Zahvalil se je: 99 krat
Prejel zahvalo: 73 krat
Uporabnika povabil: VolkD
Število neizkoriščenih povabil: 7

Re: Kaj je Lyonless ?

OdgovorNapisal/-a VolkD » 15 Jan 2017, 10:38

Vprašal sem zato, ker mi google za Lyonless predlaga Lyoness.
Tako, da ne razumem kaj je, če google ne najde v prvem poskusu.
Dokler bodo ljudje mislili, da živali ne čutijo bolečine, bodo živali čutile, da ljudje ne mislijowww.S5tech.net
Uporabniški avatar
VolkD
Administratorji strani

Re: Kaj je Lyoness ?

OdgovorNapisal/-a SiByte » 15 Jan 2017, 10:48

Ups nekje sem l popral po poti :P Lyoness je previlno :_banghead
Uporabniški avatar
SiByte

OdgovorNapisal/-a s55m » 15 Jan 2017, 12:27

Spodbujane k nakupovanju pri točno določenih trgovcih s trikom "vračila" določenega dela kupnine na Lyoness kartico.
Potrošniška družba pač....
The human emotional side is what allows believing in something, even when the science is totally wrong.
Uporabniški avatar
s55m

Kraj: Plovdiv BG
Zahvalil se je: 61 krat
Prejel zahvalo: 115 krat
Število neizkoriščenih povabil: 25

OdgovorNapisal/-a SiByte » 15 Jan 2017, 12:32

Na AliExpress-u in eBay-u tako ali tako nakupujem prav tako kar nekaj uporabnikov na forumu torej izgubimo ne nič.

Drugače pa zaradi Lyoness-a ne bom šel kupit izdelka kjer je dražji, če pa pade kak % mimogrede pa se ne bom branil.
Uporabniški avatar
SiByte

OdgovorNapisal/-a s55m » 15 Jan 2017, 12:36

SiByte, vprašanje v naslovu ni bilo zakaj ampak kaj je to?
The human emotional side is what allows believing in something, even when the science is totally wrong.
Uporabniški avatar
s55m

Kraj: Plovdiv BG
Zahvalil se je: 61 krat
Prejel zahvalo: 115 krat
Število neizkoriščenih povabil: 25

OdgovorNapisal/-a SiByte » 15 Jan 2017, 12:45

Na to je bilo odgovorjeno že v drugem postu :_CR

Drugače pa je bil to odgovor na tvoj "trik" , če ti ali pa drugi nasedajo temu še ni nujno da vsi, sedaj ko je že večina trgovin ponudila nakupovanje prek spleta je primernje cen enostavno in brez težav kupiš tam kje je najceneje.
Uporabniški avatar
SiByte

OdgovorNapisal/-a VolkD » 15 Jan 2017, 13:11

Sem pregledal kar nekaj trgovin. Večina trgovin mi ni poznana. Izjema je e-bay. No mogoče še katera.

Da ne bom preveč razpredal. V denarnici imam po predalčkih zložene kartice: bančna, zdravstvena, osebna, vozniško, Tuš, Interšpar, Merkator, OMV, člansko društva, potem se pa že konča.

Rezime: Za še eno bi moral kupiti novo denarnico - pa je šel moj prihranek,...
Uporabniški avatar
VolkD
Administratorji strani

OdgovorNapisal/-a BraneZ » 15 Jan 2017, 13:13

Ta je pa močna! :_clap
The true sign of intelligence is not knowledge but imagination.
Creativity is intelligence having fun!
Albert Einstein
Uporabniški avatar
BraneZ

Kraj: Koprivnica (HR), občasno Hoče (Slo)
Zahvalil se je: 580 krat
Prejel zahvalo: 645 krat
Uporabnika povabil: gumby
Število neizkoriščenih povabil: 55

OdgovorNapisal/-a SiByte » 15 Jan 2017, 13:14

Jaz v denarnici nosim le bančno, zdravstveno, osebno in vozniško, saj jih žal še ni možno shranit na telefon :( No bančno se že da ;)

Po večini pa denarnice nimam niti zraven saj je bančna in vozniška povsem dovolj ti dve pa imata prostor v ovitku telefona ;)
Uporabniški avatar
SiByte

OdgovorNapisal/-a reber » 15 Jan 2017, 19:08

Zgleda da je isti kakec kot Wee. Ne bom rekel, da je neuporabno, ampak zaenkrat je pogojno uporabno in le redko ekonomsko upravičeno.

Pike, procenti, točke, .... jah, nabere se, da bi pa namenoma zbiral pa to ne gre, računica je lahko slaba, negativna, treba je najti optimalno kombinacijo, to je vsa umetnost, ali bolje rečeno, spretnost.
Sporočila sprejemam na e-mail objavljen na www.reber.si
Uporabniški avatar
reber

Kraj: Bled
Zahvalil se je: 33 krat
Prejel zahvalo: 206 krat
Uporabnika povabil: s54mtb
Število neizkoriščenih povabil: 207

OdgovorNapisal/-a s56vha » 20 Jan 2017, 18:37

SiByte je napisal/-a:Drugače pa zaradi Lyoness-a ne bom šel kupit izdelka kjer je dražji, če pa pade kak % mimogrede pa se ne bom branil.

To je tudi moja filozofija. Imam Lyoness kartico, ampak zaradi nje ne kupujem vseh izdelkov preko njih. Kupujem pa gorivo na OMV in hrano v Šparu. Na koncu leta se nabere za slab tank dizla.
Uporabniški avatar
s56vha

Kraj: Preserje pri Radomljah (1235)
Zahvalil se je: 29 krat
Prejel zahvalo: 50 krat
Uporabnika povabil: jmivsek
Število neizkoriščenih povabil: 5

OdgovorNapisal/-a VolkD » 20 Jan 2017, 19:42

s56vha je napisal/-a:Na koncu leta se nabere za slab tank dizla.
Upoštevanja vredna informacija!
Uporabniški avatar
VolkD
Administratorji strani

OdgovorNapisal/-a BraneZ » 20 Jan 2017, 20:01

Na koncu leta si lahko privoščiš dve takšni denarnici in bo prostora za več kartic. :)
The true sign of intelligence is not knowledge but imagination.
Creativity is intelligence having fun!
Albert Einstein
Uporabniški avatar
BraneZ

Kraj: Koprivnica (HR), občasno Hoče (Slo)
Zahvalil se je: 580 krat
Prejel zahvalo: 645 krat
Uporabnika povabil: gumby
Število neizkoriščenih povabil: 55

OdgovorNapisal/-a alividmar » 21 Jan 2017, 08:30

Ali pa si namestiš Moje kartice na telefon, ki uporablja Android .
Uporabniški avatar
alividmar

Kraj: Postojna
Zahvalil se je: 26 krat
Prejel zahvalo: 104 krat
Število neizkoriščenih povabil: 13

OdgovorNapisal/-a SiByte » 21 Jan 2017, 10:18

SiByte je napisal/-a:Jaz v denarnici nosim le bančno, zdravstveno, osebno in vozniško, saj jih žal še ni možno shranit na telefon :( No bančno se že da ;)

Po večini pa denarnice nimam niti zraven saj je bančna in vozniška povsem dovolj ti dve pa imata prostor v ovitku telefona ;)

Windows 10 Mobile ima pa podobno aplikacijo kar prevzeto nameščeno.
Uporabniški avatar
SiByte

OdgovorNapisal/-a SimonS » 21 Jan 2017, 10:26

Lahko uporabljaš opcijo nobene kartice in se svobodno odločaš kje boš kupoval in te ne bo kartica podzavestno !!! silila kupi v tej trgovini
Pri meni se obnese. Prihranek na letni ravni je kar velik. Več kot tank goriva
SimonS

Kraj: Kobarid
Zahvalil se je: 231 krat
Prejel zahvalo: 294 krat
Uporabnika povabil: mucek
Število neizkoriščenih povabil: 31

OdgovorNapisal/-a SiByte » 21 Jan 2017, 10:59

Kdo pa te v kaj sili če imaš kartice "ugodnosti"??? Jaz kupujem tam kjer meni paše pa če imam kakšno kartico ali ne. Če ima neka trgovina možnost kakšne dodatne ugodnosti zakaj pa ne, ampak če ne znaš razmišljat pa sedaj misliš ker imaš nek popust da moraš vse tam kupit ti žal ne more nihče pomagat. Drugače pa kupim tisto kaj imam rad in ne nekega izdelka ki je mogoče za 2 centa cenejši ker je v akciji.

Odličen primer so predalniki pri Condradu, nikjer jih ne dobiš ceneje (niti pri proizvajalcu če greš direkt na Češko). Jaz sem izkoristil 5€ bona pa še pri Lyoness-u sem dobil vračilo za 5€ pa neki drobiž (2% kupnine) in zakaj ne bi izkoristil če se da? Spet je blo 10€ cenej, na že tako ali tako ugodno ceno.
Enak primer je AliExpress, kjer mesečno naročim vsaj za 200€ robe in če dobim 3% nazaj za nič dela, zakaj bi se branil. Sem pri njih naročeval pred in sedaj po uporabi Lyoness-a tako da ne vem no kje je problem?
Uporabniški avatar
SiByte

OdgovorNapisal/-a SimonS » 21 Jan 2017, 11:09

Kot sem poudaril PODZAVESTNO. Še sam ne veš, ampak podzavest ti pravi, da iščeš v trgovinah, kjer je ta kartica. Jaz nimam nobene kartice in kupim kadar rabim in kjer se mi zdi boljše. Verjemi nič mi ni hudega.

p.s. če bi z karticami potrošnik kaj privarčeval in trgovec izgubil bi jih takoj ukinili!
p.p.s. res rabiš 200€ kitajske robe vsak mesec?
SimonS

OdgovorNapisal/-a SiByte » 21 Jan 2017, 11:17

90% robe sploh ni za mene (čeprav je bilo prejšnji mesec 400€ mojega :oops:), jaz sem le "posrednik" saj ima veliko ljudi fobijo pred spletnim nakupovanjem v tujini :_rolling

Narod je najbolj zasvojen z Mecator Pika kartico (vsaj v naših koncih), vsi z njo "ful" prihranijo, ko pa odpreš reklamo od Mercatrorja in drugega prodajalca pa vidiš da je akcijska cena v najboljšem sosedu redna pri drugih :_banghead ampak oni dobijo za zapravljenih 1250€ nazaj 50€ (4%) to se pa splača ko že za same izdelke plačaš krepko več kot drugje.

Nekateri ne znajo več živeti drugače kot da zapravijo plačo še preden jo dobijo, ampak kaj češ takšni so časi.
Uporabniški avatar
SiByte

OdgovorNapisal/-a VolkD » 21 Jan 2017, 11:34

Oba imata prav. Vsak na svoj način. Bom povedal kar na svojem primeru.

Ker nisem ravno v velemestu, ampak precej na podeželju, je nakupovanje nekaj kar je stvar okolja. V mojem okolju je najbližji Tuš. Nakupujem torej v 85% primerov v Tuš-u, ker je najbližji.
Če bi hotel nakupovati drugje, bi me to stalo še vsaj 2x 12km vožnje in časa (Sežana). Tudi vsi Tuši niso enaki. Od doma imam skoraj enako do Kozine kot do Divače. V Divačo ne grem, ker so tam trgovci, ki niso prijazni, ker jim ne dela izdaja računa za društvo, ker je postavitev v trgovini preveč agresivna in ker je vse preveč nabasano, ker,...
85% nakupov torej naredim v Tuš Kozina. Preostalo pa kakor kje, stvar trenutne priložnosti in tega kje se nahajam. Se je treba kar zavedati, da je prevoz do trgovine kar upoštevanja vredna postavka.

Kaj ima to s karticami ?
Seveda ima. Če mi Tuš ponuja neke ugodnosti s njihovo kartico - bom pač to koristil. Če bi najbližja trgovina bila taka, ki nima kartic, tudi prav, nebi iskal druge.

Kaj je pa s tistimi 15% preostalih nakupov ? Ja tisto je pa precej random in je precej odvisno od tega kakšne poti imam kam. Kartica, če je, je v redu, če jo ni, pa tudi. Sem pa nekoč v L'eclerc-u, ko so me pustili na blagajni z kakimi 20 stvarmi in me poslali podaljševat kartico (da bi pridobili še email) naletel še na žensko, ki ji je bil telefon bolj pomemben od mene. So dobili nazaj - v glavo dobesedno, a ne namenoma- mojo kartico in vse kar je bilo na blagajni.

Ni pa noben od naših trgovcev boljši od drugega. Vsi imajo naštudirane sisteme, kako te zvabiti v trgovino in ti po možnosti pobrati vse. Dnevi, ko imajo upokojenci popuste so skrbno načrtovani in izbrani.
Vsega tega se je treba zavedati.
Uporabniški avatar
VolkD
Administratorji strani

OdgovorNapisal/-a reber » 21 Jan 2017, 12:06

reber je napisal/-a:Pike, procenti, točke, .... jah, nabere se, da bi pa namenoma zbiral pa to ne gre, računica je lahko slaba, negativna, treba je najti optimalno kombinacijo, to je vsa umetnost, ali bolje rečeno, spretnost.

Tako kot piše VolkD je res, zanj je najbolj optimalno nakupovanje v Tušu. Ugotovil je namreč, da vožnja tudi stane, čas ni zanemarljiv in še kaj bi se našlo.

Zame npr je najbolj optimalno v Mercatorju v Lescah, čeprav imamo na Bledu 2 Mercatorja in eno franšizno Mercator in še v zame bližnjem Zasipu je en Mercator, ampak to so majhni in nimajo vsega, zato kupujem predvsem v Lescah. No, v Lescah je še Spar, Tuš, Lidl, Hofer, Eurospin, ... V našem gospodinjstvu sem glavni ekonom jaz, največkrat nakupujem, oziroma greva oba z ženo skupaj. Večkrat si vzamem čas, ogledam si cene, primerjam izdelke, preizkušam in testiram. Pomembna mi je kvaliteta, okus, poreklo, za moj okus, moje navade in razmere glede kilometrine je najbolj optimalen Mercator iz vsaj dveh razlogov. Artikle, ki jih najpogosteje kupujem, dobim za najnižjo ceno, trgovina je dobro založena, prodajalke so prijazne. Če primerjam Tuš v Lescah je katastrofa, slabo založeno, čudna roba, čudni zaposleni, nesramen mesar, .... v glavnem primerjalno višje cene. Spar v Lescah je dokaj majhen, sicer v redu, povprečne cene, založenost v redu, pogosto grem še v Radovljico, le cca 2km naprej, naredim krog, si vzamem nekaj časa za primerjanje. Artikli v Sparu mi pogosto niso všeč, zato tam kupujem redko, večinoma na kupone 25%, imamo 5 kartic :) V hofru kupujem le za mačka, včasih tudi kaj drugega, tudi tehnične artikle, v Lidl hodim manj, v Eurospin sploh ne, mogoče 1x letno ali pa še to ne.

Vsak bo sam ugotovil kaj je optimalno in če se najde znotraj ponujenih pik, procentov, popustov, akcij. Obstajajo ljudje, ki si ne vzamejo časa za optimiziranje, pogosto zato ker se jim na da ali pa preprosto nimajo časa, ker je njihov čas najbrž več vreden kot prihranek, ki ga je mogoče doseči.

Jaz trdim takole: trgovci so na eni strani fronte, mi potrošniki pa na drugi strani, med nami poteka vojna... vsak se matra po svoje, vsak ima svoje prijeme, tudi potrošnik lahko, če se potrudi in ima čas, odnese kar dober rezultat.
Sporočila sprejemam na e-mail objavljen na www.reber.si
Uporabniški avatar
reber

Kraj: Bled
Zahvalil se je: 33 krat
Prejel zahvalo: 206 krat
Število neizkoriščenih povabil: 207

OdgovorNapisal/-a s56vha » 21 Jan 2017, 17:11

SimonS je napisal/-a:Lahko uporabljaš opcijo nobene kartice in se svobodno odločaš kje boš kupoval in te ne bo kartica podzavestno !!! silila kupi v tej trgovini
Pri meni se obnese. Prihranek na letni ravni je kar velik. Več kot tank goriva

Se ne strinjam, vsaj za moje nakupe - za druge ne vem. Če rabim gorivo, ga pač rabim in pika, in če dobim kakšen % nazaj preko Lyoness kartice in še kakšne OMV točke (ki jih sicer še nisem koristil, pa vseeno) ne vem kaj je tukaj podzavestnega, gorivo RABIM. Je pa res, če sta na krajši razdalji Petrol in OMV grem zaradi kartice k OMV - ampak cena je ista.

Hrano pa večinoma kupujemo ali v Šparu ali najpogosteje v Tuš Cach&Carry (ker je blizu in poceni in brez kartic, nalepk, točk, skodelic, storžev, zvezdic ...)
Uporabniški avatar
s56vha

OdgovorNapisal/-a jankos » 22 Jan 2017, 19:16

s56vha je napisal/-a:...Če rabim gorivo, ga pač rabim in pika, in če dobim kakšen % nazaj..

S tem se tudi jas strinjam, sem že nekaj let uporabnik Lyoness kartice, večinoma za OMV. Me pa zelo moti, da je potrebno za OMV še vedno kupovati originalne bone preko Lyonessa ter nato z njimi plačati gorivo.. čeprav so marsikateri drugi trgovci šli na kar Lyoness kartico, ki jo ob nakupu le pokažeš, in že takoj dobiš nekaj % nazaj. Mogoče se pa to kdaj spremeni, bi bilo dobrodošlo.

Vseeno pa zadeva po mojem mnenju ni tako slabo zasnovana, Sicer je cashback le 1-5%, če imaš pa "gobec", sposobnost motiviranja in veselje do takega dela, pa lahko v ta sistem povabiš še marsikoga. Tako dobiš 0.5% zneska od njihovih nakupov ter od nakupov njihovih povabljencev kot prijateljski bonus.

Tako da, če si tak tip človeka, da znaš motivirat ljudi da bodo zadevo dejansko uporabljali, ter še komu priporočili, se da z tem nekaj dodatnega zaslužit...vseeno smo potrošniška družba ki konstantno porabljamo denar.

Pač kakor komu ustreza. :)
jankos

Kraj: Ormož(okolica)/Maribor/Radlje ob Dravi(okolica)
Zahvalil se je: 37 krat
Prejel zahvalo: 15 krat
Število neizkoriščenih povabil: 1

OdgovorNapisal/-a VolkD » 22 Jan 2017, 19:24

jankos je napisal/-a: Tako da, če si tak tip človeka, da znaš motivirat ljudi da bodo zadevo dejansko uporabljali, ter še komu priporočili, se da z tem nekaj dodatnega zaslužit...vseeno smo potrošniška družba ki konstantno porabljamo denar.
Zakaj me tole spominja na piramido ?
Uporabniški avatar
VolkD
Administratorji strani

OdgovorNapisal/-a jankos » 22 Jan 2017, 21:13

Ker po mojem mnenju tudi je, z varovalko, in sicer, gre samo dva nivoja pod vsakega člana, ki koga povabi zraven. Veliko jih je pa takih, da samo uporabljajo tiste ugodnosti ki so pač na voljo.
jankos

Kraj: Ormož(okolica)/Maribor/Radlje ob Dravi(okolica)
Zahvalil se je: 37 krat
Prejel zahvalo: 15 krat
Število neizkoriščenih povabil: 1

OdgovorNapisal/-a s56vha » 23 Jan 2017, 16:43

Ni piramida, je pa mrežni marketing - je velika razlika (http://lyonessverita.altervista.org/en/review/5). Je pa kot je napisal jankos, morš bit za take štose, da promoviraš, no moj "gobec" ni take sorte, zato sem samo potrošnik.
Uporabniški avatar
s56vha

OdgovorNapisal/-a SimonS » 23 Jan 2017, 17:09

Torej moraš prvo kupiti kupone in z njimi plačati?
SimonS

OdgovorNapisal/-a VolkD » 23 Jan 2017, 18:58

SimonS je napisal/-a:Torej moraš prvo kupiti kupone in z njimi plačati?

To tudi meni ni jasno. Kaj pa če se premisliš, kaj s kuponi.
Uporabniški avatar
VolkD
Administratorji strani

OdgovorNapisal/-a SiByte » 23 Jan 2017, 19:10

Določene trgovine ne sprejemajo kartice ob nakupu ker imajo svoje kartice ugodnosti. Da pridobiš % od nakupa na Lyoness najprej kupiš bon na primer za 50€, ki ga nato koristiš za plačilo, enako kot gotovino. Ob nakupu bona pa dobiš dobropis na Lyoness.

Sam osebno še tega nisem koristil imam pa namen drugič tankat na OMV-ju na bon, da vidim kako to zgleda ;)
Uporabniški avatar
SiByte

OdgovorNapisal/-a VolkD » 23 Jan 2017, 19:35

:D Kam gre uporabna vrednost denarja od časa nakupa bona, do časa, ko si ga porabil ?
Uporabniški avatar
VolkD
Administratorji strani

OdgovorNapisal/-a SamoBr » 25 Jan 2017, 03:01

VolkD je napisal/-a::D Kam gre uporabna vrednost denarja od časa nakupa bona, do časa, ko si ga porabil ?
Lyonless skupnosti.
Ne vidim v tem nič narobe. Saj to ob nakupu bona veš in imaš možnost kupiti ali pa ne kupiti.

Obstajajo še kakšni drugi ponudniki podobnih ugodnosti kot je to ?
SamoBr

Zahvalil se je: 129 krat
Prejel zahvalo: 250 krat
Uporabnika povabil: DusanK
Število neizkoriščenih povabil: 48

OdgovorNapisal/-a SiByte » 25 Jan 2017, 06:56

Po televiziji sem zasledil reklamo za wee.com, za tujino vem pa da je še ebates.com vendar ta je bolj za američane.
Uporabniški avatar
SiByte

Vrni se na Tržnca

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 0 gostov