Posojanje orodja

Vse kar je v zvezi z mehanskimi rešitvami, vse kar ne spada drugam.

Posojanje orodja

OdgovorNapisal/-a Protoncek » 13 Feb 2020, 18:23

Temo o lestvi sem razdelil, ker je zašla v offtopic. Tematika je zanimiva zato lahko nadaljujete tukaj.... VolkD

Glede nakupa pa razmisli o skupinskem nakupu

Stari rék še drži, veš:” v španoviji še pes crkne”...
Glede tvojega primera: na koncu si seveda ti izpadel idiot. Prvič, ko si to predlagal, drugič pa, ker jim posojaš. No, saj te razumem, ker sam delam enako(le da ne z lojtro...)...čeprav bi v resnici moral sosedu reči: saj sem predlagal, pa nisi bil zato. Kupi si svojo... (pa brez zamere, ni bilo tako mišljeno.. ampak dobrota je sirota, vem, ker sem na istem...)
Uporabniški avatar
Protoncek

Kraj: Mengeš
Zahvalil se je: 431 krat
Prejel zahvalo: 513 krat
Uporabnika povabil: VolkD
Število neizkoriščenih povabil: 106

Re: Lestev

OdgovorNapisal/-a VolkD » 13 Feb 2020, 18:29

LiPo je napisal/-a:No, jaz sem poskusil pred leti to izvesti, pa noben sosed ni bil zato. :_dunno Sedaj pa vse hodijo po lestev k meni :_rolling
A jim računaš delež ? :mrgreen:
Dokler bodo ljudje mislili, da živali ne čutijo bolečine, bodo živali čutile, da ljudje ne mislijowww.S5tech.net
Uporabniški avatar
VolkD
Administratorji strani

Kraj: Kačiče (Divača)
Zahvalil se je: 9717 krat
Prejel zahvalo: 5422 krat
Uporabnika povabil: Vrtni palček
Število neizkoriščenih povabil: 139

OdgovorNapisal/-a VolkD » 13 Feb 2020, 18:35

Haha,... verjetno je povsod podobna situacija. Sem imel 1x4 m lestev. In nenadoma je postala predmet posojanja. Rezultat je bil porazen. Vse povito, umazano od malte, umazano od neke barve, ki ne gre stran. Spodnja prečka je odpadla,...

Kaj sem hotel, ko sem rabil lestev zares; pa ta reč mojo glavo nosi - sem kupil novo. Zdaj imam dve, eno za posojat, pa eno zase.
Se je našel en predrzen, pa je vprašal ta veliko. Takole je bilo:
"Ta veliko sem kupil, ker so mi s posojanjem ta malo skoraj uničili. Ko bom od posojanja dobil za novo malo lestev, bom pa veliko lahko posodil".
Zdaj je mir. Še po ta malo skoraj ne pridejo več.
Dokler bodo ljudje mislili, da živali ne čutijo bolečine, bodo živali čutile, da ljudje ne mislijowww.S5tech.net
Uporabniški avatar
VolkD
Administratorji strani

OdgovorNapisal/-a Protoncek » 13 Feb 2020, 19:05

Enkrat sem govoril s kolegom o kupovanju orodja itd, ker sem tudi njemu občasno kaj posodil (jaz ga imam veliko, večinoma hofer-lidl-bauhaus, zame zadostuje). Je rekel: jaz pa tega ne kupujem, to je bedarija kupovat, saj ko rabiš greš do nekoga. ki to ima in si pač sposodiš. Pa pravim jaz: ja, ampak a nimaš toliko soli v glavi, da bi ugotovil, da je moral ta "nekdo" mašino KUPITI, da ti jo je lahko posodil? Nimaš vesti, da lahko takole "flegma" rečeš, da greš do nekoga in si sposodiš, in to zastonj? Po tvoje je ta "kolega" idiot, ki kupuje namesto da bi si sposojal. Zamisli si, da bi vsi tako delali? Kdo bi potem posojal?

Od takrat naprej še ni prišel k meni, da bi si kaj sposodil... imam mir. No, ampak itak je to boj z mlini na veter. Enega odženeš, trije novi pridejo...

Še drug problem: posodiš deljujočo mašino, pa se zgodi eden od tehle scenarijev:
- mašina ne dela, on pa nič. Ko ga vprašaš, pravi "ko sem ti jo jaz vrnil je delala"
- mašina ne dela, on pa reče "sorry, nekaj je počilo, pa je crknila. Res mi je žal, itak so tole neka poceni jajca, saj nova ni draga"
- mašino prinese nazaj in te celo prekolne: kaj si mi dal te jajca, to sploh ne dela!!! Samo čas sem zapravil brez veze...

- redko, reeees redko se zgodi, da jo nese popravit, prinese novo ali ti da denar zato, ker jo je uničil.
Uporabniški avatar
Protoncek

Kraj: Mengeš
Zahvalil se je: 431 krat
Prejel zahvalo: 513 krat
Število neizkoriščenih povabil: 106

OdgovorNapisal/-a Cloud » 13 Feb 2020, 19:30

Jaz ne posodim več orodje če nisem ziher, da ima oseba vse koleščke v glavi in zna uporabljati orodje.
Posebno po lekciji, ki je bila kolegom smešna meni pa ne: me kliče kolega, da rabi mašinco, mu rečem ok vzemi iz baldehina ampak da navadno ne dum-dumko. Pridem čez par ur nazaj pride on do mene jezen kakšna jajca je ta DeWalt, da mu je vse vijake potrgal, da mora zdaj vse še enkrat delat bla bla bla. Pa pogledam mašino (seveda dum-dumka ne pa navadna) - umazana od zemlje in silikona pa mu pravim nj mi pokaže kako je on delal. Da vijak kamor hoče zašraufati, natakne mašino na vijak postrani in pritisne do konca sprožilec. Če mu vijaka ne spodnese drži sprožilec dokler ni glava potrgana ali pa zdrajsana. Takrat sem mu samu vzel mašino in si mislil kakšen bedak sem, da sem mu posodil mašino.

Drugi primer pa je bil, ko sem kupil za na morje garnituro 9ih kitajskih izvijačev (za takrat ko nimaš drugega so super za tistih 7eur) - no po dveh letih izposojanja mi je ostal samo še eden.
Cloud

Kraj: Ljubljana
Zahvalil se je: 73 krat
Prejel zahvalo: 227 krat
Uporabnika povabil: BraneZ
Število neizkoriščenih povabil: 16

Re: Posojanje orodja

OdgovorNapisal/-a borisz » 13 Feb 2020, 20:24

Jaz orodja razen bratu ne posojam in pika.
It's never too late to have a happy childhood.
Uporabniški avatar
borisz

Zahvalil se je: 1003 krat
Prejel zahvalo: 910 krat
Uporabnika povabil: Marholt
Število neizkoriščenih povabil: 178

OdgovorNapisal/-a miharix » 13 Feb 2020, 20:56

Kako označite, da je orodje vaše?

Kako beležite, kdo ima vašo posojeno orodje?

Kako postopate, ko nekdo ne vrne do dogovorjenega termina?

Mene najbolj razkuri, če komu posodobim, rečem rabim nazaj do... pol pa se kar pozabi vrnit, treba osebo klicarit ali celo nazadnje sam do nje stopit(peljat!) :_cussingwhite
Lp,
M.
Uporabniški avatar
miharix

Kraj: Kamnik / LJ
Zahvalil se je: 377 krat
Prejel zahvalo: 294 krat
Število neizkoriščenih povabil: 60

OdgovorNapisal/-a Saso » 13 Feb 2020, 21:24

MS pjoject :), imaš izposojevalnico ali kaj?
Saso

Kraj: Trbovlje
Zahvalil se je: 82 krat
Prejel zahvalo: 124 krat
Število neizkoriščenih povabil: 27

OdgovorNapisal/-a miharix » 13 Feb 2020, 21:39

Saso je napisal/-a:MS pjoject :), imaš izposojevalnico ali kaj?

:_rolling ah kje pa.
Pravzaprav do sedaj vedno v glavi a se je že zgodilo... presneto kje je.... a saj res pri...
Lp,
M.
Uporabniški avatar
miharix

Kraj: Kamnik / LJ
Zahvalil se je: 377 krat
Prejel zahvalo: 294 krat
Število neizkoriščenih povabil: 60

OdgovorNapisal/-a Cloud » 13 Feb 2020, 23:02

miharix je napisal/-a:Kako označite, da je orodje vaše?

Samo kufre označim, za orodje sem razmišljal z laserjem ampak dokler se orodje večinoma doma uporablja ni potrebe.
Priponke
foto_no_exif.jpg
Cloud

Kraj: Ljubljana
Zahvalil se je: 73 krat
Prejel zahvalo: 227 krat
Uporabnika povabil: BraneZ
Število neizkoriščenih povabil: 16

OdgovorNapisal/-a VolkD » 14 Feb 2020, 00:02

Ne rabim nič označevati. Imam "črno knjigo". Vanjo vpišem komu kaj in kdaj. Pravzaprav imam za vsakega svoj list. Ko vrne prečrtam. Me tudi sami spomnijo, da moram prečrtat. Na posodo dobi samo, če nima nobenega neprečrtanega vnosa.
To je hkrati eden od načinov, da veš kje imaš kaj, če potrebuješ. Istočasno pa je za nekatere to dodatna komplikacija, ki jih odpelje na posodo k komu drugemu.
Uporabniški avatar
VolkD
Administratorji strani

OdgovorNapisal/-a Clownfish » 14 Feb 2020, 01:22

Jaz načelno orodja ne posojam vendar si ga nekateri (tast) kar sami vzamejo brez, da bi kaj vprašali.
Sem imel dve Iskra fleksarci 850W, delal z njimi 10+ let ves čas lepo vzdrževani in delovali vzorno.

Se je sredi avgusta odločil postavljati betonske plošče čez dvorišče in si je sam sposodil prvo fleksarco.
Jaz mu nisem šel pomagat ker se teh zadev ne dela na sredi poletja na najvišjih temperaturah.
Čez eno urico jo že prinese nazaj.
"pa kaj imaš to za ena jajca, ki takoj crknejo?" pogledam in so šle krtačke jasno pregretje :(
Dej mi drugo in si vzame drugo. "Pa pejd mi pomagat da me kap ne pobere na tej jebeni vročini."
Ga zavrnem z: "Žal ste se tega lotili v napačnem letnem času in pri tej norosti ne bom sodeloval."
Čez pol urice pride nazaj..
"pa kaj je to z tem tvojim orodjem mi daješ vse napol sfukano da potem v mojih rokah crkne
in me jebeš z tem ker hočem dokončat delo? Potem boš pa rekel da sem ti jaz pokvaril orodje??"
Jasno majster je prerezal 220V kabel. Iz dveh sestavim eno delujočo, gre a kmalu tudi ta odpove.
Mi jo vrže z besedami " tvoje jebeno nč vredno orodje - si grem sam kupit novo fleksarco."
A se ne vpraša kako, da je to moje orodje 10+ let delalo brez problemov v normalnih razmerah ?

V baubau kupi seveda najcenejšo fleksarco se spet leti dela a čez uro tudi nova fleksarca crkne.
Mi jo prinese povoham.. smrdi po prežganem, saj to ni orodje za stalno delovanje na 35+ stopinjah ampak občasno hobi varianto.
Odnese v Baubau jih nadere in mu dajo drugo novo.
Žal tudi ta druga crkne po dobri uri.
Spet prežgana.

majstru je ratalo v enem dnevu uničit 5 fleksarc.

Mu povem, da mu bodo samo osli 2x zamenjali fleksarco zato srečo raje poizkusi drug dan dopoldne ko je v službi drug prodajalec.
Tokrat doplača nekaj za močnejšo fleksarco in ta naslednji dan ko je oblačno ta le zmore opraviti zadano delo.

Na koncu mi prinese to fleksarco vso prašno z besedami.. "Na da naouš cvilu, da sem ti dve zjebu.. pa spravi na vidno mesto ker jo bom naslednjič spet rabil."

Čez mesece si spet sposodi in vrne. A čez tedne dni imam sam neko delo jo vzamem v roke primem za šajbo, hočem vključiti vtičnico v štrom pa mi nek notranji glas pravi da nekaj ne bo prav..
Jo odložim na tla z nogo stopim na ohišje vključim vtikač in fleksarca lavfa?? Benti in če bi jo držal za šajbo kot prej in vklopil vtikač bi mi poškodovalo roko in odtrgala prste??

Izklopim preverim stikalo na fleksarci a je izklopljeno? Vzamem izvijač odprem in vidim da je stikalo prevezano na stalno delovanje?

Grem do njega ga vprašam kaj je to.. " Je neki zezal šteker pa sem zvezal da skoz dela"

Pa a se to komu kaj pove???? "Ja a ti nism? No mogoče sm pa pozabu, saj veš da sem že mau dementen..."

Orodja sicer več ne posojam a vsake toliko kakšno orodje zgine in se čez tedne pojavi nazaj vse prašno. :_banghead
Clownfish

Zahvalil se je: 12 krat
Prejel zahvalo: 58 krat
Uporabnika povabil: forest70
Število neizkoriščenih povabil: 14

OdgovorNapisal/-a Cvetko » 14 Feb 2020, 10:02

A ničenje znotraj fleksarce pa ne pomaga ?
Cvetko

Zahvalil se je: 29 krat
Prejel zahvalo: 150 krat
Uporabnika povabil: cimabella
Število neizkoriščenih povabil: 17

OdgovorNapisal/-a VolkD » 14 Feb 2020, 10:04

Clownfish je napisal/-a:Jaz načelno orodja ne posojam vendar si ga nekateri (tast) kar sami vzamejo brez, da bi kaj vprašali.
Sem imel dve Iskra fleksarci 850W, delal z njimi 10+ let ves čas lepo vzdrževani in delovali vzorno.
Moj nasvet je, da to popraviš. Težko boš za ceno popravila dobil boljše.
Uporabniški avatar
VolkD
Administratorji strani

OdgovorNapisal/-a ivor » 14 Feb 2020, 12:55

Moj kolega pravi, da se žene in orodja ne posoja. :_rolling
Imam problem za vsako rešitev. Imam problem za svako rješenje.
Uporabniški avatar
ivor

Kraj: Buje (HR)
Zahvalil se je: 687 krat
Prejel zahvalo: 784 krat
Uporabnika povabil: forest70
Število neizkoriščenih povabil: 255

OdgovorNapisal/-a VolkD » 14 Feb 2020, 13:07

Cvetko je napisal/-a:A ničenje znotraj fleksarce pa ne pomaga ?
:_rolling :_rolling
Uporabniški avatar
VolkD
Administratorji strani

OdgovorNapisal/-a VolkD » 14 Feb 2020, 13:08

ivor je napisal/-a:Moj kolega pravi, da se žene in orodja ne posoja. :_rolling
Ja, ja,.. eni posojajo orodje, drugim pa gre žena sama na posodo.
Uporabniški avatar
VolkD
Administratorji strani

Vrni se na Razno

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost