FFMPEG -> FTP

Tu bomo pisali o tem s kakšnimi OS se ukvarjamo in kakšne težave imamo pri tem.

Moderatorji: Kroko, tilz0R

FFMPEG -> FTP

OdgovorNapisal/-a s54mtb » 27 Avg 2019, 00:39

Nekaj časa sem se mučil, kako iz IP kamere, ki "daje" od sebe le MPEG4 stream (rtsp protokol) potegniti eno sliko in jo preko ftp prenesti na nek strežnik. Ker je vsakodnevno tako početje lahko zelo utrudljivo za SD kartico, če tam gor shranjujemo začasno datoteko s sliko, sem poskušal narediti direktno v eni vrstici. V ta namen je v linuxu kar nekaj možnosti. Najenostavneje je preko "pipe", oz kar stdin in stdout.

Nekaj sem se trudil z ncftp, na koncu pa ugotovil, da tudi curl omogoča pošiljanje datotek preko ftp, tako da poleg inštalacije ffmpeg ni potrebno nič drugega kot komanda:

Koda: Izberi vse
ffmpeg -rtsp_transport tcp -r 0.1 -i rtsp://11.22.33.44:55/mpeg4 -vframes 1 -r 0.5 -f image2pipe pipe:1 | curl -u username:password -T - ftp://ftp.streznik.com/zajetaslika.jpg

rtsp://11.22.33.44:55/mpeg4 je naslov, kjer kamera streama video

ostalo je upam, da dovolj razumljivo

Morda komu koristi, saj je podobnih primerov kar nekaj, ko se zajame en frame v jpeg datoteko namesto streamanja celotnega videa (če je na voljo počasen ali omejen prenos).
Namesto "Zahvali se" sprejemam tudi šalco kofeta: https://www.buymeacoffee.com/s54mtb
Uporabniški avatar
s54mtb

Zahvalil se je: 1412 krat
Prejel zahvalo: 3485 krat
Uporabnika povabil: Vrtni palček
Število neizkoriščenih povabil: 234

Re: FFMPEG -> FTP

OdgovorNapisal/-a zanka » 27 Avg 2019, 16:23

Lahko se uporabi tudi tmpfs. Torej datotečni sistem v pomnilniku, nanj shranjujem povezave do slik na disku, katere potem uporabim za združevanje slik v posnetek. Uporabljam ga tudi za začasno shranjevanje fotografije, katero nato opremim z besedilom, npr. uro, in ga shranim na disk. Za to dejanje uporabim imagemagick.
Uporabniški avatar
zanka

Kraj: Krško
Zahvalil se je: 105 krat
Prejel zahvalo: 215 krat
Uporabnika povabil: DusanK
Število neizkoriščenih povabil: 42

Vrni se na Operacijski sistemi

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 0 gostov