[3Dp] Lastni izdelki v sliki in besedi.I

Različne vrste 3Dp, izdelki, gkoda, konstrukcije

Re: [3Dp] Lastni izdelki v sliki in besedi.I

OdgovorNapisal/-a Protoncek » 30 Jan 2020, 07:02

Jaz bi rekel, da ti filament nekje pušča - ali pri šobi ali nad grelcem. Meni je delalo podobno, ko sem premalo privil šobo. Segrej ekstruder in šobo privij (ne tega delat na hladno. takrat bo v vsakem primeru videti ok, ker jo drži strjen filament!). Kocka z grelcem se tudi ne sme prosto premikati levo-desno.
Uporabniški avatar
Protoncek

Kraj: Mengeš
Zahvalil se je: 351 krat
Prejel zahvalo: 415 krat
Uporabnika povabil: VolkD
Število neizkoriščenih povabil: 88

OdgovorNapisal/-a webmouse » 30 Jan 2020, 20:14

Protoncek je napisal/-a:Jaz bi rekel, da ti filament nekje pušča - ali pri šobi ali nad grelcem. Meni je delalo podobno, ko sem premalo privil šobo. Segrej ekstruder in šobo privij (ne tega delat na hladno. takrat bo v vsakem primeru videti ok, ker jo drži strjen filament!). Kocka z grelcem se tudi ne sme prosto premikati levo-desno.

Tole bom ob prliki preveril, samo da najdem tako majken ključ, priložni je prevelik.

Kje se se lahko kupi kvalitetna 0,4mm šoba? islim da imeti katero na zalogi ne bo odveč....

.... je napisal/-a:Lahko pa da šoba postrga višek filamenta, če imaš recimo nastavljen prevelik pretok/flow.

se to nastavi kje programsko v CURI ali s gumbom na ektruderju? našel navodilih bom tolele malo vzel v obzil in kak meter na prosto spustil...
Nimate dovoljenj za ogled prilog tega prispevka.
Inteligenca je edina stvar, ki je pošteno razdeljena. Vsak misli, da je ima dovolj...
Uporabniški avatar
webmouse

Zahvalil se je: 5 krat
Prejel zahvalo: 32 krat
Uporabnika povabil: BraneZ
Število neizkoriščenih povabil: 6

OdgovorNapisal/-a Protoncek » 31 Jan 2020, 06:55

Kvalitetne šobe ima recimo med drugimi e3d-online.com, načeloma pa "delajo" tudi tiste z ebaja. Če se ne motim ima šoba premer 7m, (paše gor gedora 7). grelec pa ima (spet nisem "zihr") mislim, da 17. Alu kos sicer lahko primerš tudi s kombinirkami, samo pazi na žice grelca in senzorja.
Če pušča sicer hitro vidiš, ker ostaja filament okoli šobe, kjer ne bi smel biti.

Flow med tiskanjem se pa nastavlja v Curi preden pretvoriš v končno kodo in pošlješ na printer. Točno kje bodo drugi povedali, ker je ne uporabljam.
Tisti gumb je pa samo nastavljanje vzmeti, ki pritiska filament na zobnik.
Uporabniški avatar
Protoncek

Kraj: Mengeš
Zahvalil se je: 351 krat
Prejel zahvalo: 415 krat
Uporabnika povabil: VolkD
Število neizkoriščenih povabil: 88

OdgovorNapisal/-a webmouse » 01 Feb 2020, 23:40

Protoncek je napisal/-a:Jaz bi rekel, da ti filament nekje pušča - ali pri šobi ali nad grelcem. Meni je delalo podobno, ko sem premalo privil šobo. Segrej ekstruder in šobo privij (ne tega delat na hladno. takrat bo v vsakem primeru videti ok, ker jo drži strjen filament!). Kocka z grelcem se tudi ne sme prosto premikati levo-desno.

danes delal teste z ASA in opazil da je pod kocko kaplja par prijemov in vidm da se kocka vrti..... sem konkretno zategnil upam da to reši težavo...
Inteligenca je edina stvar, ki je pošteno razdeljena. Vsak misli, da je ima dovolj...
Uporabniški avatar
webmouse

OdgovorNapisal/-a VolkD » 12 Feb 2020, 12:53

IMG_20200212_124714.jpg
Ne me vprašat kaj je to, ker ne vem.
Kljub temu, dobro izgleda.
Dokler bodo ljudje mislili, da živali ne čutijo bolečine, bodo živali čutile, da ljudje ne mislijowww.S5tech.net
Uporabniški avatar
VolkD
Administratorji strani

Kraj: Kačiče (Divača)
Zahvalil se je: 8014 krat
Prejel zahvalo: 4724 krat
Uporabnika povabil: Vrtni palček
Število neizkoriščenih povabil: 255

OdgovorNapisal/-a webmouse » 14 Feb 2020, 21:32

Ker ni bilo uspeha z ASA sem preklopil na PETG in ta filament se res lepo tiska.

Nastavek za cev sesalca...
Uporabniški avatar
webmouse

OdgovorNapisal/-a Dorijan » 15 Feb 2020, 16:25

webmouse je napisal/-a:

Tole bom ob prliki preveril, samo da najdem tako majken ključ, priložni je prevelik.

Kje se se lahko kupi kvalitetna 0,4mm šoba? islim da imeti katero na zalogi ne bo odveč....

.... je napisal/-a:Lahko pa da šoba postrga višek filamenta, če imaš recimo nastavljen prevelik pretok/flow.

se to nastavi kje programsko v CURI ali s gumbom na ektruderju? našel navodilih bom tolele malo vzel v obzil in kak meter na prosto spustil...

Kaj to imaš nepredelanega Anycubic 4max Pro, ker če je tako, se moraš zavedati, da to ni full meteal extruder.
Tako da printanje karkoli na 250°je dolgoročno problem za printer brez predelave.
Dorijan

Zahvalil se je: 2 krat
Prejel zahvalo: 113 krat
Uporabnika povabil: gumby
Število neizkoriščenih povabil: 21

OdgovorNapisal/-a webmouse » 15 Feb 2020, 19:55

Tako je - nepredeln.....

Prispel .... malo pokukal .... postavil in začel se igrati...

Je pa poleg še en komplet extruder. Sicer em kupil še pakeet šob (5) pa sem videl da sem mimo vsekal ker sem kupil 1.75mm MK8.... (te so na razpolago če jih kdo rabi), tako da sem na Azure ko sem PETG kupil potem prave kupil kajti ima V5 J-head.

Je pa kot izgleda tole potrošni material - saj v paketu pošljejo še eno poleg in v njihovi trgovini so pod 10 dolarji kar je ceneje kot 5 šob. Če upoštevam @Dorijan informacijo, ko začne pešat zamenjam priloženo in takoj naročiti novo....

Max tempratura je 260 stopinj - PETG pa tiskam na 250 stopinj celzija ---- kolikšno delovno dobo lahko okvirno pričakujem (v 1kg kolačih :D )
Uporabniški avatar
webmouse

OdgovorNapisal/-a VolkD » 15 Feb 2020, 20:35

webmouse je napisal/-a:PETG pa tiskam na 250 stopinj celzija
Meni se odlično obnese na 235°C + mizica na 60°C.
Dokler bodo ljudje mislili, da živali ne čutijo bolečine, bodo živali čutile, da ljudje ne mislijowww.S5tech.net
Uporabniški avatar
VolkD
Administratorji strani

Kraj: Kačiče (Divača)
Zahvalil se je: 8014 krat
Prejel zahvalo: 4724 krat
Uporabnika povabil: Vrtni palček
Število neizkoriščenih povabil: 255

Prejšnja

Vrni se na 3d printerji

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 0 gostov