Digitalna identiteta

Obvestila in novice o dogajanju iz sveta tehnike

Digitalna identiteta

OdgovorNapisal/-a VolkD » 08 Avg 2018, 09:39

http://www.rtvslo.si/slovenija/lahko-sl ... eto/462290

In potem bodo na enem mestu vedeli vse o nas. Lepo nas bodo popradalčkali glede na to kake prihodke imamo koliko in kaj kupujemo, v kateri stanki je kdo,...

No saj ne bo obvezno imeti tega, pa še zastonj je. Ampak ! Tu se začno problemi: če boš hotel kredit boš moral imeti, če boš hotel nov račun,.... nazadnje bo iz neobveznega postalo "pod mus". Tako kot - dihat ni obvezno, ampak ...

Imam občutek, da živimo v eni veliki kletki.
Dokler bodo ljudje mislili, da živali ne čutijo bolečine, bodo živali čutile, da ljudje ne mislijowww.S5tech.net
Uporabniški avatar
VolkD
Administratorji strani

Kraj: Kačiče (Divača)
Zahvalil se je: 5580 krat
Prejel zahvalo: 3751 krat
Uporabnika povabil: Vrtni palček
Število neizkoriščenih povabil: 255

Re: Digitalna identiteta

OdgovorNapisal/-a VolkD » 08 Avg 2018, 09:41

Včasih je celo dobro, da nimamo vlade, ker se bo tole mogoče prej skuhalo do konca, pa bo komu kapnilo.
Pravzaprav niti ne vidim, kaj bi bilo bolje, če bi imeli vlado. Prej obratno.
Dokler bodo ljudje mislili, da živali ne čutijo bolečine, bodo živali čutile, da ljudje ne mislijowww.S5tech.net
Uporabniški avatar
VolkD
Administratorji strani

Kraj: Kačiče (Divača)
Zahvalil se je: 5580 krat
Prejel zahvalo: 3751 krat
Število neizkoriščenih povabil: 255

OdgovorNapisal/-a reber » 08 Avg 2018, 10:16

Saj ne bo nič kaj dosti drugače kot je že sedaj... za vsak drek (npr naročnina telefon, internet, ...) rabiš davčno številko, ime in priimek je skoraj nepomembno. Za bančništvo rabiš digitalno potrdilo ali ključek, kartico, ...
Npr certifikat od sigen-ca je že neke vrste digitalna identiteta.
Sporočila sprejemam na e-mail objavljen na www.reber.si
Uporabniški avatar
reber

Kraj: Bled
Zahvalil se je: 28 krat
Prejel zahvalo: 192 krat
Uporabnika povabil: s54mtb
Število neizkoriščenih povabil: 193

OdgovorNapisal/-a seba » 08 Avg 2018, 12:35

reber je napisal/-a:Npr certifikat od sigen-ca je že neke vrste digitalna identiteta.

Digitalna identiteta ni nič drugega, kot to.
Uporabniški avatar
seba

Zahvalil se je: 18 krat
Prejel zahvalo: 50 krat
Uporabnika povabil: VolkD
Število neizkoriščenih povabil: 8

OdgovorNapisal/-a s54jp » 08 Avg 2018, 13:16

seba je napisal/-a:
reber je napisal/-a:Npr certifikat od sigen-ca je že neke vrste digitalna identiteta.

Digitalna identiteta ni nič drugega, kot to.

No, če že uporabljam NLB klik (digitalno bančništvo), a uporabljam ga in njihov certifikat (digitalno potrdilo) je tole vse skupaj malo smešno:

Če ne žalostno

Kakšen je potem smisel digitalnega potrdila, če mu ne verjamejo sami, kateri so ga izdali?

Kljub temu digitalnemu potrdilu naj bi enkrat prišel na NLB z osebnim dokumentom .
To se pravi da je še vedno osebna nad digitalnim potrdilom.
Mogoče me se je zaželela videti kakšna bančnica :mrgreen: ....prav je da preverim če imajo kaj novih, mladih za šalterji...HI!
Sem pa mislil da sem že med "odpisanimi". :lol:
s54jp

Kraj: Velenje
Zahvalil se je: 212 krat
Prejel zahvalo: 215 krat
Število neizkoriščenih povabil: 43

OdgovorNapisal/-a Carko » 11 Avg 2018, 09:27

s54jp:

Cela zadeva je precej bolj enostavna. Digitalno potrdilo potrjuje tvojo istovetnost, ne vsebuje pa drugih podatkov razen serijske številke in tvojega imena.

Organi državne uprave lahko ostale podatke pridobijo preko CRP (centralnega registra prebivalstva), NLB pa tega ne more.
Carko

Zahvalil se je: 103 krat
Prejel zahvalo: 368 krat
Število neizkoriščenih povabil: 99

OdgovorNapisal/-a s54jp » 11 Avg 2018, 11:24

Carko je napisal/-a:s54jp:

...., NLB pa tega ne more.

NLB to zaenkrat samo ona more, lahko tudi tisti, po tvoje navedeni, v primeru sodne odločitve, brez nje nikakor, a da bi bilo po zakonu.
Za kaj: ker je NLB izdajatelj certifikata.
Na podlagi vseh mojih pridobljenih podatkov, od datuma in kraja rojstva, prebivališča, zaposlitve, ...številke gat...družinskega stanja, vse to vejo.

Ne vem če imajo kaj več podatkov o meni na občini, ali bilo kateri drugi državni službi, kot na banki.
(vsaj moje finančno stanje bi naj bila bančna tajnost - dokler ni sodnega odloka)
Verjetno imajo več podatkov o meni kot jih sam poznam o sebi.
Pa še jim ni dovolj.
Mogoče bi radi vedeli še, če sem včeraj se*sal?
Priponke
Cetifikat01.jpg
V podrobnostih je še ogromno zaupnih podatkov.
s54jp

OdgovorNapisal/-a forest70 » 11 Avg 2018, 12:10

s54jp je napisal/-a:Mogoče bi radi vedeli še, če sem včeraj se*sal?

Ne,hočejo vedet, če si še živ, samo to, vse ostalo imajo .....
If you pay in bananas, you got monkeys.
Uporabniški avatar
forest70

Kraj: Koper
Zahvalil se je: 326 krat
Prejel zahvalo: 358 krat
Število neizkoriščenih povabil: 115

OdgovorNapisal/-a Carko » 11 Avg 2018, 12:42

Banka nima dostopa do CRP, zato npr. ne ve, če si spremenil svoj naslov. Tiste podatke, ki jih ima, so od takrat, ko si osebno bil tam in oddal vlogo za certifikat.
Carko

OdgovorNapisal/-a s54jp » 11 Avg 2018, 15:12

Carko je napisal/-a:Banka nima dostopa do CRP, zato npr. ne ve, če si spremenil svoj naslov. Tiste podatke, ki jih ima, so od takrat, ko si osebno bil tam in oddal vlogo za certifikat.

Ja, vsak teden se selim, (ne vsakih 5 let) spreminjam stalno prebivališče, in sem za to:
Kaj že?

Spremenil sem ga samo enkrat v življenju, pred kakšnimi 40 leti.

Zanima me pa za kaj je to pomembno banki vedet?
To je moj problem da si to sam pravočasno urejam, za moje dobro, brez bančnega "dušobrižništva".
(Zaradi potrebe po registraciji vozila, urejanja dokumentov kateri bodo potekli...več se trenutno ne spomnem)
In so še druge inštitucije katere bi naj za to skrbele kot so npr. upravna enota, pokojninski zavod...ne vem koga bi lahko še zanimalo "če sem še živ"

Mogoče volilno komisijo, ker me ni bilo na kar nekaj volitvah, nisem imel za koga in kaj voliti.
Vsi samo obljubljajo kaj bodo naredili da bo boljše v državi, kritizirajo eni druge dokler ne dobijo tvoj glas, potem pa NIČ.

Boljše rečeno, potem pa po starem.
s54jp

OdgovorNapisal/-a Carko » 11 Avg 2018, 23:50

Ti pa niti ne obljubljaš niti ne narediš, samo kritiziraš.

Take imamo najraje - si proti tistim, ki perejo denar, hkrati si pa proti zakonom, ki to poskušajo preprečiti.

Ampak sem potrpežljiv, pa gremo še enkrat.

Banka MORA občasno osvežiti tvoje podatke (ugotoviti tvojo istovetnost, pridobiti podatke o namenu in predvideni naravi poslovnega razmerja ...), ker ji tako nalaga Zakon o preprečevanju pranja denarja in financiranju terorizma (stavčnih členov smo se vsi učili v osnovni šoli, tako da interpretacija naslova tega zakona ne bi smela biti tako hud zalogaj).

Ta zakon je nastal na podlagi EU Direktive Evropskega parlamenta in Sveta. Prva direktiva na to temo je bila sprejeta že leta 1991, vmes so bile še vsaj tri nove in več sprejetih priporočil. S prevlado elektronskega poslovanja so se spremenili tudi načini pranja denarja in s tem je nastala potreba po novi zakonodaji, ki to poskuša preprečiti. Stvar je precej obsežnejša kot samo "je**nje nedolžnih ljudi".
Carko

OdgovorNapisal/-a s54jp » 12 Avg 2018, 17:44

Carko, z vsem spoštovanjem do tebe, bi te prosil da vse prebereš kaj sem napisal, pa tudi ostali, poskusiš razumeti poanto, potem pa stopi v napad če je potrebno.
Sem rekel da sem zaključil z to temo.

alividmar je napisal/-a: " Razglašam Zakon o preprečevanju pranja denarja in financiranja terorizma (ZPPDFT-1), ki ga je sprejel Državni zbor Republike Slovenije na seji dne 20. oktobra 2016.
Št. 003-02-8/2016-4
Ljubljana, dne 28. oktobra 2016
Borut Pahor l.r."

Kateri največji predstavnik naše države je že bil v Iranu ko se je zgodilo tole:

igo je napisal/-a:Pa ravno Nora Ljubljanska Banda, preko katere so oprali milijardo eur iz Irana in jih po izdatnem preverjanju identitete prenakazali Palčku Smuku, Racmanu Jaki, Miki Mišku in podobnim teroristom :_rolling

carko je napisal/-a:Ta zakon je nastal na podlagi EU Direktive Evropskega parlamenta in Sveta. Prva direktiva na to temo je bila sprejeta že leta 1991, vmes so bile še vsaj tri nove in več sprejetih priporočil. S prevlado elektronskega poslovanja so se spremenili tudi načini pranja denarja in s tem je nastala potreba po novi zakonodaji, ki to poskuša preprečiti. Stvar je precej obsežnejša kot samo "je**nje nedolžnih ljudi".

Za kaj pa ni preprečil ta tvoj zakon pranje Iranskega in drugega denarja v NLB?
Če zakoni so.
Ta zakon je samo za mene in tebe in je "je**nje nedolžnih ljudi".

Ta veliki perejo milijone, kradejo milijarde...in če kaj rečem je to po tvoje samo čisto jamranje.
Ne mislim več polemizirati, filozofirati "koliko konj ima zob..." to se ponavadi prešteje.
Poznam te, si še mlad, pameten, ampak se boš o politiki, naši družbi, moral še veliko naučiti da dojameš kako funkcionira.
Zakoni so eno, življenje in pravna praksa je pa čisto nekaj drugega.
Od pet pravnikov vsak drugače tolmači isti zakon - to je resnica.
Pa ti veš kje kotira naše pravosodje v Evropi, svetu?
Podkupovanje sodnikov, odvetnikov, to je na žalost stalnica.

carko je napisal/-a: si proti tistim, ki perejo denar, hkrati si pa proti zakonom, ki to poskušajo preprečiti.

V veliki zmoti si. Nisem protiv zakonom, sem pa protiv tistih kateri jih ne izvajajo pravilno. Češ, bančniki nekaj delajo...
Preberi še enkrat moje prispevke da se ne ponavljam.
s54jp

OdgovorNapisal/-a seba » 12 Avg 2018, 20:07

Carko je napisal/-a:s54jp:

Cela zadeva je precej bolj enostavna. Digitalno potrdilo potrjuje tvojo istovetnost, ne vsebuje pa drugih podatkov razen serijske številke in tvojega imena.

Organi državne uprave lahko ostale podatke pridobijo preko CRP (centralnega registra prebivalstva), NLB pa tega ne more.

Davčno pa EMŠO se da pridobiti od samega uporabnika, potem pa, preveriti, če so pravilni preko CRP-ja.
Daš query serijsko številko certifika + davčna, pa ti vrne, če je pravilna.
Uporabniški avatar
seba

Zahvalil se je: 18 krat
Prejel zahvalo: 50 krat
Število neizkoriščenih povabil: 8

OdgovorNapisal/-a s54jp » 13 Avg 2018, 19:02

seba je napisal/-a: Davčno pa EMŠO se da pridobiti od samega uporabnika, potem pa, preveriti, če so pravilni preko CRP-ja.
Daš query serijsko številko certifika + davčna, pa ti vrne, če je pravilna.

Ne poznaš sistema NLB.
Preverjanje poteka avtomatično. Verjetno je pri ostalih bankah enako.

Vsak bančni uslužbenec, ko vnese, enega od podatkov (osebna izkaznica, davčna številka, številka OR...) ga opozori avtomatično če je kaj narobe z katerim od dokumentov, oziroma podatkov, tako da utripa rdreče.
Npr. če je potekla osebna, utripa rdeče, in to NE SME bančni uslužbenec spregledati, oziroma ne more nadaljevati dela.
Moraš se identificirati z kakšnim drugim veljavnim osebnim dokumentom.
Ne z neveljavno osebno izkaznico.

Še nekaj zelo pomembnega: bil sem na NLB pred tremi tedni, predložil osebno izkaznico in bančno kartico opravil nekaj transakcij, pa me niso opozorili da je kaj narobe. (ker ni bilo)
Potem pa pride čez kak teden dva e-pošta, z že znano vsebino.
s54jp

Vrni se na Obvestila in novice

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost