Nateg na Ebayu

Obvestila in novice o dogajanju iz sveta tehnike

Nateg na Ebayu

OdgovorNapisal/-a forest70 » 26 Mar 2019, 23:12

Ne kupovat pri tem trgovcu na ebayu happy1889
Kupil sem pri njem 500KHz-2.5GHz 40dB RF bridge reflection bridge VSWR Network Analyzer SMA female
Ker mi pri WiFi anteni ni nikakor pokazalo nič pametnega (poskusil sem več anten), sama naprava pa občutljiva na dotik, sem zadevo odprl. Kar sem se namučil, ker so zadevo pošteno zalepili skupaj.
IMG_20190326_215052.jpg

happy1889 je napisal/-a:Although the housing is plastic shell, but inside there is a good magnetic shielding, molded case to be good even complete shielding, the shielding performance of the bridge without any defects, while making the product itself lightweight.

Seveda, znotraj ni nikakršnega "shield-a". Poleg tega na zunanjosti sploh niso označeni SMA konektorji kaj kateri je.
Kaj mi je storiti, razen tega da mu dam negativno oceno. Kaj lahko zahtevam refund, ker mi je lagal ?
If you pay in bananas, you got monkeys.
Uporabniški avatar
forest70

Kraj: Koper
Zahvalil se je: 384 krat
Prejel zahvalo: 412 krat
Uporabnika povabil: Vrtni palček
Število neizkoriščenih povabil: 120

Re: Nateg na Ebayu

OdgovorNapisal/-a Cloud » 26 Mar 2019, 23:18

Greš v zgodovino nakupov in pri izdelku pritisneš na "I would like to" in izbereš contact seller. Potem pa na "I received item that wasnt as described" in greš naprej po postopu. Vmes mu še zagroziš z slabo oceno in ponavadi se izide
Cloud

Kraj: Ljubljana
Zahvalil se je: 41 krat
Prejel zahvalo: 162 krat
Uporabnika povabil: BraneZ
Število neizkoriščenih povabil: 13

OdgovorNapisal/-a forest70 » 26 Mar 2019, 23:33

Pa še ena slika RF uglaševanja, en kos srednje žile koaksa - levo, kos žice - na sredini, kos koaks kabla - levo :_banghead
Priponke
IMG_20190326_222509.jpg
Uporabniški avatar
forest70

OdgovorNapisal/-a Pluton » 26 Mar 2019, 23:43

Če se prodajalec ne zmiga z vračilom kupnine, kar odpri case. Pazi, da ne zamudiš 45 dnevnega roka. Brez skrbi, na Ebay-u je kupec zaščiten kot kočevski medved. Če le plača s Paypal-om.
Uporabniški avatar
Pluton

Kraj: Slov. Konjice
Zahvalil se je: 110 krat
Prejel zahvalo: 47 krat
Uporabnika povabil: drakslar
Število neizkoriščenih povabil: 7

OdgovorNapisal/-a reber » 27 Mar 2019, 02:04

Na ebayu imaš časa najmanj 60 dni, da odpreš "case" in... vse poslikat, shraniti posnetke zaslona original oglasa z opisom, napisati pritožbo prodajalcu in če se ne zmiga z vračilom, bo to hitro uredil ebay, za dodatek pa še negative feedback, ampak za tega običajno zmanjka časa po 60 dneh, zato je treba "case" odpreti čimprej, takoj ko prejmemo izdelek.

Ravno te dni sem pismeno "nadrl" kitajce, najprej dobim TL431 v SOT-23 ohišju, pinot pa od TL432... torej škart roba z napačno oznako, sicer pa izdelek popolnoma delujoč in kvaliteten, naredil teste in meritve na vel naključno izbranih. Kitajcu napišem, da je roba kvalitetna, le oznaka je napačna... on pa, se bom pogovoril z dobaviteljem.
pa ne ti meni z dobaviteljem, daj v oglas sliko s pravim pinoutom, sem mu ga poslal, pa bo mir, lahko napišeš še, da je verjetno napaka, oznaka je 431, pinout pa je od 432, banda, vse smeti nam prodajo in zanimivo, te smeti krasno delujejo, neverjetno.

Dobim papirne obročke za 18650 baterije, polo s 100 kosi kitajček lepo prepogne in požoka v kuverto, 25% nalepk odpade stran na mestu prepogiba... Nalepke sem s pinceto pobral in nalepil na en ostanek podloge od etiket in jih shranil. Kitajcu zagrozim, da naslednjič, če bo prepognil, da mu dam negative feedback in naročim še nekaj kosov, naročim naj polo prereže na pol in nikakor ne prepogiba. Bom videl kaj bo, ko dobim naslednje naročilo, in upam da bo tako kot prvo prišlo v 14 dneh, kar je izredno hitro.

Kar se tiče drugih nategov, zelo hitro rešimo, pomembno je, da kitajcu napišeš nekaj verodostojnih podatkov, rezultate testov, nekaj fotk, kopijo listinga, dokaz o zavajanju, ... denar je hitro vrnjen, običajno prej ko v 48 urah. Za nagrado od mene te barabe dobijo pozitivno oceno z dopisom, da je izdelek fake, prodajalec vrnil denar.
Sporočila sprejemam na e-mail objavljen na www.reber.si
Uporabniški avatar
reber

Kraj: Bled
Zahvalil se je: 44 krat
Prejel zahvalo: 265 krat
Uporabnika povabil: s54mtb
Število neizkoriščenih povabil: 255

OdgovorNapisal/-a VolkD » 27 Mar 2019, 08:31

vswr.png
Pa saj ima na svoji lastni strani fotko kako naj bi zadeva bila videti.
Resnica je očitno daleč od tega. Smernost je torej vprašljiva, oziroma je dobra le v ozkem frekvenčnem področju. Na 2GHz pa gotovo ne ustreza.
Vprašanje je tudi, kakšna je kvaliteta uporabljenega feritnega materiala.
Dokler bodo ljudje mislili, da živali ne čutijo bolečine, bodo živali čutile, da ljudje ne mislijowww.S5tech.net
Uporabniški avatar
VolkD
Administratorji strani

Kraj: Kačiče (Divača)
Zahvalil se je: 6917 krat
Prejel zahvalo: 4293 krat

OdgovorNapisal/-a forest70 » 27 Mar 2019, 11:16

To mi je odgovoril prvič
happy1889 je napisal/-a:Hi Davor,

happy1889 sent you a message about your request:

hello friend, it working up 2.5-3G no need shield, It's shielded with Inner magnetic core. you can see the describe the graph in it, this item i sold many , you are the first problem if you not satisfied, you can return, why take it apart ? How do I sell in the future? regards.

To pa drugič:
happy1889 je napisal/-a:happy1889 sent you a message about your request:

if you agree, i can give you a half refund, because if you return this item , you take it apart is a big proboem , it was destruction,so you also can't get full refund. regards.

Hmm, res je, da sem zadevo odprl. Res je, da tam do 1.4GHz dela zadovoljivo, sem namreč priklopil gor doma narejeno GP anteno za 1,3GHz in se dobi lep odziv.
Kaj pravite, a je sprejemljivo sprejet njegovo ponudbo? Meni osebno se zdi še kar.
Uporabniški avatar
forest70

OdgovorNapisal/-a Cloud » 27 Mar 2019, 11:25

Jaz bi tezil z 100% refunda.
Cloud

Kraj: Ljubljana
Zahvalil se je: 41 krat
Prejel zahvalo: 162 krat
Uporabnika povabil: BraneZ
Število neizkoriščenih povabil: 13

OdgovorNapisal/-a VolkD » 27 Mar 2019, 11:38

Glede na to, da je vsebina te škatle drugačna kot je na njegovih slikah, je jasno, da se gre za nateg.
Priloži obe sliki in zagrozi s prijavo.

Glede na to, da moraš vračilo plačati, mu povej, da ga lahko vrneš, če krije poštnino.

Odpiranje škatle ni uničenje, temveč komisijsko ugotavljanje sleparije.
Dokler bodo ljudje mislili, da živali ne čutijo bolečine, bodo živali čutile, da ljudje ne mislijowww.S5tech.net
Uporabniški avatar
VolkD
Administratorji strani

OdgovorNapisal/-a alividmar » 27 Mar 2019, 11:44

Volk, slika ki si jo ti dal ni iz njegove ponudbe.
Uporabniški avatar
alividmar

Kraj: Postojna
Zahvalil se je: 31 krat
Prejel zahvalo: 126 krat
Uporabnika povabil: s54mtb
Število neizkoriščenih povabil: 15

OdgovorNapisal/-a VolkD » 27 Mar 2019, 12:11

Ups, pa res. No kakorkoli z nje se vidi, koliko feritnega materiala v tako napravo gre, da bi dobil ustrezno ločljivost.
Uporabniški avatar
VolkD
Administratorji strani

OdgovorNapisal/-a MadMax » 27 Mar 2019, 12:28

A to (predvidevanje) žal ni merodajno.
Slike vsebine v oglasu ni.
Slika meritev (kot jih ima v oglasu) bi edina v tem primeru bila uporabna, v kolikor bi se razlikovala že laiku zadosti vidno.
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.
MadMax

Kraj: Črnomelj
Zahvalil se je: 356 krat
Prejel zahvalo: 381 krat
Uporabnika povabil: VolkD

OdgovorNapisal/-a tilz0R » 27 Mar 2019, 12:39

forest70 je napisal/-a:To mi je odgovoril prvič
happy1889 je napisal/-a:Hi Davor,

happy1889 sent you a message about your request:

hello friend, it working up 2.5-3G no need shield, It's shielded with Inner magnetic core. you can see the describe the graph in it, this item i sold many , you are the first problem if you not satisfied, you can return, why take it apart ? How do I sell in the future? regards.

To pa drugič:
happy1889 je napisal/-a:happy1889 sent you a message about your request:

if you agree, i can give you a half refund, because if you return this item , you take it apart is a big proboem , it was destruction,so you also can't get full refund. regards.

Hmm, res je, da sem zadevo odprl. Res je, da tam do 1.4GHz dela zadovoljivo, sem namreč priklopil gor doma narejeno GP anteno za 1,3GHz in se dobi lep odziv.
Kaj pravite, a je sprejemljivo sprejet njegovo ponudbo? Meni osebno se zdi še kar.

Ne. Zahtevaj vse nazaj, drugače bo pa itak Paypal uredil.
Knowledge sharing is people' caring., T. MAJERLE
Uporabniški avatar
tilz0R

Kraj: Črnomelj
Zahvalil se je: 220 krat
Prejel zahvalo: 441 krat
Uporabnika povabil: s56rga

OdgovorNapisal/-a VolkD » 27 Mar 2019, 13:52

MadMax je napisal/-a:A to (predvidevanje) žal ni merodajno.
Slike vsebine v oglasu ni.
Slika meritev (kot jih ima v oglasu) bi edina v tem primeru bila uporabna, v kolikor bi se razlikovala že laiku zadosti vidno.
Saj zaradi napačne slike meritve je šel razdirat.
Uporabniški avatar
VolkD
Administratorji strani

OdgovorNapisal/-a japek » 27 Mar 2019, 13:58

Jaz bi bil zadovoljen s polovičko.
Moje mnenje je, da bi lahko spodbijal edino to, da ima napisano da je zadeva kljub plastični škatli dobro oklopljena. Na sliki nima označenih konektorjev, zato ne moreš pričakovati, da bi jih tvoj imel. Ima pa priložene odzive na analizatorju. Zadnja je verjetno z dobro prilagojenim zaključnim uporom od 500 kHz do 2,5 GHz, predzadnja pa na vem, ali so odprte sponke, ali pa prehodno dušenje. Če lahko izvedeš ti dve meritvi in dokazuješ, da nima takšnih karakteristik, kot jih je napisal. Vse drugo je na pamet in čez prst. Tisti štrncli v škatli pomenijo, da si je vzel čas in zadevo malo kompenziral pred vgradnjo v ohišje. Na moji spletni strani je med drugim tudi fotografija tovarniško izdelanega Wiltrona, kateri deluje do 1 GHz, pa ima prav tako štrncl http://lea.hamradio.si/~s55wt/Slike/SWR%20mosticek/Wiltron/Cel%20Wiltron.JPG .
73 de S55WT, Janko
japek

Kraj: Radenci
Zahvalil se je: 26 krat
Prejel zahvalo: 59 krat
Uporabnika povabil: Navid
Število neizkoriščenih povabil: 6

OdgovorNapisal/-a VolkD » 27 Mar 2019, 18:10

japek je napisal/-a:Moje mnenje je, da bi lahko spodbijal edino to, da ima napisano da je zadeva kljub plastični škatli dobro oklopljena. Na sliki nima označenih konektorjev, zato ne moreš pričakovati, da bi jih tvoj imel. Ima pa priložene odzive na analizatorju. Zadnja je verjetno z dobro prilagojenim zaključnim uporom od 500 kHz do 2,5 GHz, predzadnja pa na vem, ali so odprte sponke, ali pa prehodno dušenje. Če lahko izvedeš ti dve meritvi in dokazuješ, da nima takšnih karakteristik, kot jih je napisal. Vse drugo je na pamet in čez prst. Tisti štrncli v škatli pomenijo, da si je vzel čas in zadevo malo kompenziral pred vgradnjo v ohišje. Na moji spletni strani je med drugim tudi fotografija tovarniško izdelanega Wiltrona, kateri deluje do 1 GHz, pa ima prav tako štrncl http://lea.hamradio.si/~s55wt/Slike/SWR%20mosticek/Wiltron/Cel%20Wiltron.JPG .
Tega ne doseže niti približno ne. V še sprejemljivih mejah je nekje do 1,5GHz.
Forest70 ima SA in tracking generator.
Uporabniški avatar
VolkD
Administratorji strani

Vrni se na Obvestila in novice

Kdo je na strani

Po forumu brska: koala33 in 0 gostov