Kemični postopek prenosa tonerja - rezultati testiranj

Kako in kaj na tem področju vse lahko naredimo doma. Izdelava tiskanega vezja je lahko že mala umetnost.

Kemični postopek prenosa tonerja - rezultati testiranj

OdgovorNapisal/-a VolkD » 02 Feb 2016, 21:01

Ker je to precej nova metoda prenosa tonerja, sem se odločil narediti raziskavo o tem kaj je bistveno pri tovrstnem početju.

Ugotovil sem, da je pomembno predvsem troje:
-izbira papirja,
-izbira topila
-izbira tonerja oziroma printerja.

Vse te tri bistvene stvari sem poskusil obdelati na čim bolj znanstven način. To pomeni, da sem se potrudil narediti čim bolj točne meritve in da sem meritve sistematično beležil. Tako izvor in oznako papirja, kot tudi kemične sestavine. Iz tega razloga so iz poskusov izločene sestavine, ko že v startu nedefinirane. Tako je recimo nitro razredčilo, ali pa papirji od reklam. To ne pomeni, da te stvari ne delujejo, pomeni pa, da je primerjava z njimi nezanesljiva in rezultat uporabe nepredvidljiv.
Dokler bodo ljudje mislili, da živali ne čutijo bolečine, bodo živali čutile, da ljudje ne mislijowww.S5tech.net
Uporabniški avatar
VolkD
Administratorji strani

Kraj: Kačiče (Divača)
Zahvalil se je: 7110 krat
Prejel zahvalo: 4366 krat
Uporabnika povabil: Vrtni palček
Število neizkoriščenih povabil: 255

Re: Kemični postopek prenosa tonerja - rezultati testiranj

OdgovorNapisal/-a VolkD » 02 Feb 2016, 21:14

Rezultati izbire kemikalij za kemični prenos tonerja:
Topila.png
Topila.png (3.79 KiB) Videno 989 krat

Obstaja še precej drugih topil, ki pa jih nisem raziskoval. Že to je bilo precej obsežno Podrobnejše rezultate lahko vidite tu.
V tabeli zgoraj si po lastni presoji lahko izberete priljubljeno kombinacijo. Opozoril bom le na kombinacijo voda/aceton. Pri tem je potrebno biti pazljiv. 10 sekund namakanja je zgornja meja. Bolje malo pohiteti. Papir namreč vsrka vodo in rahlo nabrekne, kar lahko povzroči težave.
Dokler bodo ljudje mislili, da živali ne čutijo bolečine, bodo živali čutile, da ljudje ne mislijowww.S5tech.net
Uporabniški avatar
VolkD
Administratorji strani

Re: Kemični postopek prenosa tonerja - rezultati testiranj

OdgovorNapisal/-a VolkD » 02 Feb 2016, 21:40

Rezultati izbire papirjev so podani v tabeli:
Koda: Izberi vse
23   Splendrolux  10,0  7,00 Svaljkanje ni prehudo; Na robu odstopa. Več napak. Ne gre v jedkanje
24   Chromolux    10,0  8,50 Dolgo namakanje; Na robu odstop vezja, prekinjena pista in pista v stiku
26   niklaselekt  10,5 10,00 v vodi odstopi sam; povsem brez napake.
28   gloss 130g   11,0  9,90 v vodi odstopi sam; En stik, odstranjen kar z konico pincete
29   mat 135 g    10,8  9,90 v vodi odtopi sam; Prevaja vse razen 5 mils
30   gardmat 150  11,2 10,00 V vodi odstopi zelo dobro;   prevajajo vse piste, ni stika nikjer
31   mat 150      11,0 10,00 se dobro raztopi v vodi; prevajajo vse piste, ni stika nikjer

Papirji so vsi po vrsti primerni tudi za prenos tonerja s pomočjo termičnega prenosa. Za člane društva je bil nabavljen gardmat v nižji teži.
Seveda bo ta tabela kot rezultat poizkusov lahko služila pri izbiri tudi drugim še dolgo časa.

Več o posameznih izbirah papirjev si lahko ogledate tu.
Uporabniški avatar
VolkD
Administratorji strani

Vrni se na Izdelava tiskanega vezja v domači delavnici

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost