{anketa} ARM seminar - odzivi prisotnih

Vse okrog predavanj in delavnic

{anketa} ARM seminar - odzivi prisotnih

OdgovorNapisal/-a aly » 12 Mar 2011, 20:34

Prosim, če vsi, ki ste bili na seminarju, izpolnite tole anketo in obvezno tudi napišete vaša mnenja in vtise s seminarja.

Čas začetka, trajanje, lokacija, prostor, organizacija, hrana, nastop predavatelja, razumljivost predavatelja, pomoč pri vajah,... skratka vse, dobro in slabo.
Da vemo za organizacijo naslednjega takega dogodka.

Hvala!
vaš organizator aly.
Zadnjič spremenil aly, dne 12 Mar 2011, 20:51, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
aly

Kraj: Kranj - Struževo
Zahvalil se je: 113 krat
Prejel zahvalo: 69 krat
Uporabnika povabil: Vrtni palček
Število neizkoriščenih povabil: 19

OdgovorNapisal/-a luka1995 » 12 Mar 2011, 20:42

zakaj to sprašuješ če je bilo odlično :wink: \:D/ odlično gre tudi predavatelju Janu !!
luka1995

Uporabnika povabil:
Število neizkoriščenih povabil:

OdgovorNapisal/-a Umnik » 12 Mar 2011, 21:08

Jaz bi najprej pohvalil tebe, aly, mislim da si se z organizacijo maksimalno potrudil in odrezal več kot odlično, ker je bilo vse tip top!

Od ostalega, bi se pa dotaknil le načina dela na seminarju. Primeri za delo, ki jih je pripravil Jan, so bili pravzaprav zelo dobri. 90% narejeni, z nekakšnimi namigi, kje naj sodelujoči nadaljuje so mi bili zelo všeč.
Namreč... Danes sem se z njihovo pomočjo tudi jaz hitro naučil uporabljati STjev library (ker ga sicer ne uporabljam) :D

Bi pa po mojem mnenju v prihodnje moralo biti delo bolj individualno. Jaz sem s kvalitetno pomočjo lahko oskrbel samo 5 sodelujočih (žal, tistim ki ste imeli težave s hardwerom in Atolicom nisem mogel pomagati, ker ju ne poznam) in pravzaprav sploh ne vem, kako je bilo z ostalimi sodelujočimi.

Če bi v prihodnje naredili skupine po npr 4, 5, 6, kjer ima vsaka skupina tudi svojega črnca, ki pomaga in razlaga, bi bilo to veliko bolje. Jasno, vse skupine delajo na enakih primerih, koliko pa odnesejo je odvisno od črnca in njegove razlage. Na projektor kratko in enostavno razlago o tem kaj se mora naredit, potem pa morajo skupine začet švicat.

Bi pa morda... ...glede na to, da sem danes tudi jaz postal ponosni lastnik Elektronik.si boarda in Discovery platke (hvala, Aly)...
... za revijo pripravil serijo člankov, kjer bi se te dve platki uporabljali. Če bo interes, seveda ;)
Namreč, škoda se mi zdi, da gre trud organizatorjev skupaj s platkami v pozabo. Sploh, ker so tile STjevi čipuzlji prave male zverince!
Umnik

Uporabnika povabil:

OdgovorNapisal/-a maxipin » 12 Mar 2011, 21:15

Tudi jaz se strinjam, bilo je zelo dobro, vendar se mi je zdelo za prvič kar zahtevno, drugače pa same pohvale!
Uporabniški avatar
maxipin

Zahvalil se je: 1 krat
Prejel zahvalo: 28 krat
Uporabnika povabil: sundancer
Število neizkoriščenih povabil: 8

OdgovorNapisal/-a rgorazd » 12 Mar 2011, 21:21

Seminar bi bil zelo v redu, če bi bil organiziran tako, kot je bilo rečeno na začetku da bo to seminar za začetnike. Se pravi za take, ki imajo nekaj malega pojma o Cju. Tukaj se je izkazalo, da ne rabiš o Cju nič vedeti, ker je bilo vse več ali manj Copy/paste iz knjižnic ki so bile za začetnika/nepoznavalca in arhitekture in strukture programja daleč preobsežne. Sam sem se izgubil že pri prvi vrstici. Tudi brzenje predavatelja, da ne bo pomote, snov je podajal razumljivo, vendar spremljanje dogajanja na panoju, interpretiranje taga kar je počel in pa še popravljanje lastne kode enostavno niso šli skupaj. Izkupiček je tak: Imam en program, ki delno delue, pa ne vem ne zakaj tisto kar deluje, deluje in zakaj tisto kar ne deluje, ne deluje. Imam en program, ki ne deluje sploh in imam tretji program (USB, DMA ter ADC) kjer deluje usb komunikacija, ostalo pa ne. mogoče mi bo ob delujoči kodi uspelo preglodati čez in si še kako stvar zjasniti.
Toliko o tem z moje strani. Drugače vse pohvale organizatorjem, tle nimam kaj drugega reči kot kapo dol. Tudi predavanje je bilo dobro, le za začetnike preobsežno.

Mogoče bi bilo bolje, da bi za začetnika začeli z blinky from scratch. -najprej blinkaš lediko z for(;;) zakasnitvijo, nato narediš malce bolj sofisticirano zakasnitev s systick generatorjem, pol vključiš zunanje interrupte da spreminjaš način blinkanja, potem vključiš v funkcije timer in nrediš še bolj precizno blinkanje, mogoče oblizneš PWM...itd. USB, DMA, CAN itd pa so po vsej verjetnosti že stvar nadaljevalnega tečaja.

LP G
☆.´ `. ☽¸.☆
(͡๏๏)(͡๏๏)
( , ,) ( , ,).
¯**´´¯**´¯`
Uporabniški avatar
rgorazd

Kraj: Ig, Osrednjeslovenska
Zahvalil se je: 6 krat
Prejel zahvalo: 5 krat
Uporabnika povabil: forest70
Število neizkoriščenih povabil: 3

OdgovorNapisal/-a rgorazd » 12 Mar 2011, 21:24

Umnik je napisal/-a:
Bi pa morda... ...glede na to, da sem danes tudi jaz postal ponosni lastnik Elektronik.si boarda in Discovery platke (hvala, Aly)...
... za revijo pripravil serijo člankov, kjer bi se te dve platki uporabljali. Če bo interes, seveda ;)
Namreč, škoda se mi zdi, da gre trud organizatorjev skupaj s platkami v pozabo. Sploh, ker so tile STjevi čipuzlji prave male zverince!

Vlado, tole bi pa bila pika na i.

LP G
☆.´ `. ☽¸.☆
(͡๏๏)(͡๏๏)
( , ,) ( , ,).
¯**´´¯**´¯`
Uporabniški avatar
rgorazd

Kraj: Ig, Osrednjeslovenska
Zahvalil se je: 6 krat

OdgovorNapisal/-a piroman » 12 Mar 2011, 21:24

Odlična organizacija, hrana, predavatelj, ravno pravšnji primeri, čeprav je bila pri zadnji vaji brzina zame malo prevelika... skratka overall zelo dober vtis! Ravno tako brco v obliki seminarja sem rabil, drugače se sam najbrž ne bi lotil teh Cortexov :D
Hvala organiziratorjem, super ste!
piroman

Uporabnika povabil:

OdgovorNapisal/-a VolkD » 12 Mar 2011, 21:28

Umnik je napisal/-a:Bi pa morda... ...glede na to, da sem danes tudi jaz postal ponosni lastnik Elektronik.si boarda in Discovery platke (hvala, Aly)...

Aha!! Tule te pa jaz držim za besedo. Ne boš ušel !
Dokler bodo ljudje mislili, da živali ne čutijo bolečine, bodo živali čutile, da ljudje ne mislijowww.S5tech.net
Uporabniški avatar
VolkD
Administratorji strani

Kraj: Kačiče (Divača)
Zahvalil se je: 5259 krat
Prejel zahvalo: 3655 krat
Število neizkoriščenih povabil: 255

OdgovorNapisal/-a jvolk » 12 Mar 2011, 21:31

Super organizirano od A do Ž, čeprav nisem programiral in sem samo opazoval.

V prihodnje bi bilo smiselno narediti skupine po 5 6 ljudi, tako kot je napisal Umnik, katerim pomaga en malo bolj izkušen član. Kot sem opazil, jih je kar nekaj imelo probleme s tem, da je bilo vsega preveč - nov mikrokontroler, novo razvojno okolje ter predavanja v angleščini. Ni nič narobe s tem, ampak kaki začetniki (sploh tisti ta "mlajši" :wink: ) znajo imeti probleme vse skupaj dojemat v realnem času.

Mogoče bi lahko naredili tako, da je v skupini ene 10 ljudi in ima vsaka skupina delavnico maksimalno 2 uri - začetnik dobi dovolj informacij, da jih počasi potem premelje in da se mu pokaže osnovne stvari. Več individualizma. Ostali, ki čakajo ali so že dali svoje 2 uri skozi pa lahko imajo kak drugi dogodek - klepetanje, kaka delavnica spajkanja, kako predavanje, ...

Aly vsaka ti čast spravit vse to skupaj in vsem, ki so imeli prste (ter spajkalnike) vmes.
Uporabniški avatar
jvolk

Kraj: Divača
Zahvalil se je: 2 krat
Prejel zahvalo: 109 krat
Število neizkoriščenih povabil: 29

OdgovorNapisal/-a RudiP » 12 Mar 2011, 21:32

Iskrena hvala in čestitke za seminar. Hvala tebi Aly in ostalim. Je bilo zelo poučno in hkrati malo prenatrpano. Predlagam, dokler je še kaj v glavi, da se ponovi vse tri projekte na forumu z razlago. Na dobljenih primerih so bili ponekod namesto deklaracij ali spremenljivk ??????. Seveda, tisti katerim je C blizu ste kmalu našli s čim zamenjati ?????. Nam začetnikom je to še nerazumljivo.

Koda: Izberi vse

/* Enable USART1 Receive and Transmit interrupts */
  //USART_ITConfig(USART1, ??????, ENABLE);
  //USART_ITConfig(USART1, ??????, ENABLE);

Kaj manjka na mestu ????? kje in kako najdemo manjkajoče.

Hvala.
RudiP

Zahvalil se je: 105 krat
Prejel zahvalo: 16 krat
Uporabnika povabil: gumby

OdgovorNapisal/-a aly » 12 Mar 2011, 21:39

Hvala za pohvale.

Umnik, primeri v reviji bi bili odlični!

RGorazd, vse primere imam v delujoči obliki. Vso literaturo, s prezentacijami vred, moram še posortirati in jo v ponedeljek objavim.

rudiP, seminar je bil mogoče res preveč "nabit". Za začetek je to itak težko. Hiteli smo zato, ker je moral predavatelj ujeti letalo za domov.

Za razjasnitev primerov predlagam da se odpre kar nova tema.
Če te kdo udari po desnem licu, je najbrž levičar =)
Uporabniški avatar
aly

OdgovorNapisal/-a snoopy » 12 Mar 2011, 21:58

Vse pohvale vsem ki so pri organizaciji sodelovali, predavali ali pomagali pri odpravljanju težav. Odlična izvedba seminarja.

Edino primeri so bili bolj za tiste , ki so že delali z 32 bitnimi zverinami. Primere je bilo kar težko slediti, kljub temu ,da smo samo led diodo prižigali.

Ampak kljub temu ogromno pridobljenih informacij katere moramo nadgraditi.

Hvala še enkrat za organizacijo.
snoopy

Uporabnika povabil:

OdgovorNapisal/-a David2204 » 12 Mar 2011, 23:19

Pohvale vsem vpletenim pri organizaciji. Odlično je bilo! :D
Družba je bila tudi super. Hvala vsem za čudovito soboto. :)

Edino kar bi predlagal, da bi naslednjič splanirali malo manj praktičnih vaj, da se ne tako hiti. Tisti DMA na koncu mi ni uspelo popolnoma slediti.
David2204

Uporabnika povabil:

OdgovorNapisal/-a maxipin » 12 Mar 2011, 23:30

RGorazd. Vse si super povedal, se strinjam. Sam sem nad zadnjim delom s temperaturo kar obupal in sedaj delam ob posnetku.
Mi pa še vedno ob 1/2 kod ni jasno, kaj se v procesorju zgodi. Se mi zdi da pa je bila tole danes bolj kot ne seznanitev in konfiguracija programa.. tako nekako.
Uporabniški avatar
maxipin

Zahvalil se je: 1 krat
Prejel zahvalo: 28 krat
Število neizkoriščenih povabil: 8

OdgovorNapisal/-a jakar » 13 Mar 2011, 00:06

Kar se tiče organizacije je bilo vse na mestu, da o hrani sploh ne govorim :D .
Predavatelju se je dalo slediti dokler je imel predstavitev, ko pa je začel delati na primerih, smo se tisti ki smo začetniki z ARM-ji, v C-ju in novem delovnem okolju popolnoma izgubili. Za začetnike bi po mojem mnenju moralo vse skupaj potekati na bolj enostavnih primerih, sploh zaradi novega okolja, na katerega sem presedlal iz MPLAB-a, vglavnem preveč novih podatkov za obdelat v enem dnevu. Drugače pa vse pohvale za organizacijo takega dogodka. Objavo člankov v reviji bom pa z veseljem spremljal, mogoče mi uspe vse skupaj osvojiti.
jakar

Zahvalil se je: 4 krat
Prejel zahvalo: 0 krat

OdgovorNapisal/-a vilko » 13 Mar 2011, 10:15

Tudi jaz sem glasoval odlično.

Pripombe, ki so padle, so v večini sicer v redu, a ne premaknejo toliko, da bi spremenile ocene iz odlično v prav dobro. Predavatelj je snov strokovno in pedagoško odlično podal. Morda bi bilo dobro, če bi na predavanju dobili slajde (kako se reče slovensko?) na papirju kot neke vrste delovni materijal. Na njih se sicer dobe informacije, ki, če jih iščeš najdeš na internetu, a tako bi ta materijal bil tudi papir, na katerega bi si zapisal ocvirke, ki si jih želiš zapomniti na predavanju.
Zahvala tudi donatorju za ST platke in tebi Aljaž za elektronika platko, ki je narejena izredno profesionalno in je na razpolago zelo zelo poceni. Sploh bi morali nekako nagraditi Aljaža in skupino, ki je vse to organizirala, kajti organizacija je bila non plus ultra. Se mi zdi, da ta vrsta ljudi, ki ji pripada Aljaž in skupina, počasi izumira, in to je slabo.

Predavatelju sem zlahka sledil, ko pa je prišlo od praktičnih vaj, ki zahtevajo sicer malo, sem pa moral spoznati, da je ta zalogaj veliko prevelik zame in bi se mi zataknil v goltancu, če bi ga skušal požreti. Človek enostavno ne more imeti vsega, kar svet ponuja. Glede na čas, ki mi preostaja, se bom raje posvetil temam, ki jih nekako obvladujem in pri tem še komu pomagal. In pri tem bom imel tudi veliko zadovoljstva, ki bi ga, če bi se odločil za ST ne imel, ker bi se preveč spotikal ob kamne neznanja.

Tako bom prvemu, ki se bo javil, breplačno predal platki, ki sem ju dobil na predavanju. Če se bo le malo ukvarjal z njima, bo imel več koristi, kot bi ju imel jaz.
Uporabniški avatar
vilko

Kraj: Dragomer
Zahvalil se je: 28 krat
Prejel zahvalo: 39 krat
Uporabnika povabil: VolkD
Število neizkoriščenih povabil: 4

OdgovorNapisal/-a tomazp » 13 Mar 2011, 10:59

Vso pohvalo organizatorjem. Še posebej Aljažu. Je ker precej truda treba vložiti za pripravo takega seminarja. Glede na kratek čas in obsežno predstavitev sem dobil dovolj dober vpogled v koncept dela z ARM za nadaljno delo. Kot pri vsaki stvari je potem na strani uporabnika, da zna znanje nadgraditi.
Hvala.
tomazp

Kraj: Ljubljana
Zahvalil se je: 71 krat
Prejel zahvalo: 100 krat
Uporabnika povabil: Zeci
Število neizkoriščenih povabil: 22

OdgovorNapisal/-a SimonS » 13 Mar 2011, 12:03

Sama organizacija... kapo dol. Naravnost odlično. Hrane in pijače dovolj. Prostori sicer malce majhni, ampak še vedno lahko rečemo povsem zadostni.
Predstavitev samega procesorja je bila odlična. Predavatelj resnično obvlada.
Bi pa dal majhno pripombo čez praktično delo. Tu sicer znanje C-ja ni igralo povsem nobene vloge. Tu bi moral poznati njihove knjižnice (ter seveda jedro). Moram pa priznati, da sem že nekoč malce poizkusil uporabljati njihove knjižnice, ampak sem prav po hitrem postopku obupal. Sedaj po predavanju mi je malce bolj jasno. Mislim, da jih bom v prihodnje kar uporabljal.

Aly, hvala za čudovit in poučen dan!
SimonS

Kraj: Kobarid
Zahvalil se je: 215 krat
Prejel zahvalo: 264 krat
Uporabnika povabil: mucek
Število neizkoriščenih povabil: 28

OdgovorNapisal/-a spy » 13 Mar 2011, 12:07

Moji vtisi.

Organizacija sama je bila izpeljana odlično. Vem, da to zahteva precejšnje napore, zato vse čestitke vpletenim.

Predavanja so bila za začetnike v stilu "blinky", kar ne pomeni začetnike v svetu mikrokontrolerjev, ampak začetnike na Cortexih, ki so prišli iz drugih mikrotov, zato so zahtevala predznanje oz. izkušnje s podobno periferijo. Kakor sem uspel videti, so poslušatelji razumevali snov.

Nekaj težav je bilo pri Atollic IDEju. Tako kot Umnik tudi jaz nimam z njim izkušenj, uporabnikov Keil-a ali IAR-ja pa ni bilo veliko, da bi jih dva oskrbovala. Zato je bila moja pomoč večino časa nastavljanje projektov v Atollicu in ne pomoč pri v programu/knjižnicah, za katero bi moral biti. Morda bi bilo v prihodnje res bolje imeti enega pomočnika na manjše število ljudi, saj tudi meni ni uspelo priti do več kot nekaj bližnjih poslušateljev.

Tako, led je prebit, osnova je. Sedaj pa na delo. Pričakujem več "prometa" na ARM podforumu.
spy

Uporabnika povabil:

OdgovorNapisal/-a žrepko » 13 Mar 2011, 12:43

Aly, organizacija na višku, smo ponosni, da si med nami.

STjev predavaltelj zelo dober, samo časa je blo premalo.

Zahvala gre tudi SimonS-ju, ki nam je plate izrisal in Alyju in Lukatu da sta jih spravila skupaj.

Pod Umik-ovo izjavo bi se podpisal in ga obenem tudi prosil za kak članek v reviji. Res da smo led prebili, treba pa še marsikaj. ;)

Če bo interes in bo slučajno kak član pripravljen izvesti še kak seminar, se pa bom jaz potrudil urediti prostor in ostalo v Mariboru.
žrepko

Uporabnika povabil:

OdgovorNapisal/-a SimonS » 13 Mar 2011, 13:07

Mogoče bi bilo dobro čez kakšne dva meseca organizirati "nadaljevalni" tečaj? Priklop LCDja, segmentnih LED, enkoderja, odpravljanje nejasnosti...
V tem času pa bi moral vsak sam malo naštudirati knjižnice ter procesor sam.
Vem, da organizacija ni enostavna.... to je samo predlog...
SimonS

OdgovorNapisal/-a žrepko » 13 Mar 2011, 13:13

SimonS - dober predlog!
Kot sem že prej napisal, bom probal za prostor poskrbeti jaz. Moral bi vprašati direktorja, kar lahko storim že jutri.

Kolikor ga poznam, je tudi sam take sorte človek in po moje problemov ne bo.
žrepko

Uporabnika povabil:

OdgovorNapisal/-a aly » 13 Mar 2011, 16:04

Še enkrat hvala za pohvale. Skupina organizatorjev - sem bil sam :roll:
Naslednjič bom še koga "zapregel" zraven v organizacijo...

Ostale zasluge pa so tu:
Luka1995 je pomagal pri sestavljenju vezij in pripravah ter pospravljanju predavalnice.
SimonS je narisal vezja.
Pri LSP d.o.o. smo vezja brezplačno sestavili in zlotali.
Slowfly je zrihtal prostor in projektor.
MarkoM je zrihtal server za video streaming.
Jvolk je posodil računalnik za streming.
Sodelavec Peter je posodil video kamero.
Pri Akustiki Centa smo dobili opremo za prenos zvoka.
MarE69 je posodil AP za deljenje datotek preko wlan-a.
Umnik, Spy in Mare69 pa so pomagali pri praktičnih vajah.
Vilko in Silvo_v pa sta prevzela blagajniške napore.

Hvala vsem, brez vas ne bi uspeli.
Nadaljevalni tečaj se sliši dobra stvar. Žrepko, kar pogumno :)
Če te kdo udari po desnem licu, je najbrž levičar =)
Uporabniški avatar
aly

OdgovorNapisal/-a David2204 » 13 Mar 2011, 17:07

Sem takoj za nadaljevalni tečaj. Dva meseca pa mislim, da bo ravno dovolj časa, da utrdimo osnove.

Eno vprašanje glede ploščic bi zastavil SimonuS. Kolikšne so širine povezav in kolikšni so premeri lukenj?
David2204

Uporabnika povabil:

OdgovorNapisal/-a sars » 13 Mar 2011, 17:48

Jaz bi se pa tule zahvalil za super video prenos, odlične platke in pa seveda tudi Žrepko-tu za dostavo. Kot sem preko videa videl je bilo predavanje zelo dobro, organizacija na vrhuncu,... Same pohvale v glavnem.
Lp Sars
Uporabniški avatar
sars

Kraj: Vransko
Zahvalil se je: 23 krat
Prejel zahvalo: 20 krat
Uporabnika povabil: Slowfly
Število neizkoriščenih povabil: 7

OdgovorNapisal/-a fricky » 13 Mar 2011, 19:38

Vse pohvale Aly okrog organizacije, še posebej me je presenetila časovna točnost. Le ko je Jan začel copy/paste iz raznoraznih knjižnic in takoj za tem prestavil na prezentacijski slide,pa sem že bil izgubljen...
fricky

Uporabnika povabil:

OdgovorNapisal/-a SimonS » 13 Mar 2011, 20:11

David2204 je napisal/-a:Sem takoj za nadaljevalni tečaj. Dva meseca pa mislim, da bo ravno dovolj časa, da utrdimo osnove.

Eno vprašanje glede ploščic bi zastavil SimonuS. Kolikšne so širine povezav in kolikšni so premeri lukenj?

Povezave so bile 6.mils luknje pa 0.3mm. Za luklje nisem povsem prepričan, ker imam Eagle na drugem PCju.
SimonS

OdgovorNapisal/-a Ucko » 13 Mar 2011, 20:23

Tudi sam bi pohvalil aly-ja za izpeljavo seminarja. Sam sem bil prvič na seminarju take vrste in se mi je zdelo zelo uredu od predavanj, družbe, hrane in pomoči. Nevtralno bi ocenil le predavalnico, ki je bila malo majhna pa tudi pogled na platno ni bil ravno najboljši. Vaje so bile res malo bolj ''high level'' za začetek, vendar z malo teorije in prakse bo šlo tudi to.
Začetno znanje imamo, sedaj ga je treba samo še nadgrajevati.

L.p. Simon
Uporabniški avatar
Ucko

Kraj: Okolica Postojne
Zahvalil se je: 8 krat
Prejel zahvalo: 0 krat
Uporabnika povabil: S52O

OdgovorNapisal/-a RudiP » 13 Mar 2011, 20:57

fricky je napisal/-a:Ko je Jan začel copy/paste iz raznoraznih knjižnic in takoj za tem prestavil na prezentacijski slide,pa sem že bil izgubljen...

Očitno je bilo to pri vseh sodelujočih največja cokla. Bo pa naslednji seminar pripravljen drugače in zato še boljši.
RudiP

Zahvalil se je: 105 krat
Uporabnika povabil: gumby

OdgovorNapisal/-a Tonci » 13 Mar 2011, 23:10

Zelo dobro pripravljeno, od lokacije do predavanj, mogoče na koncu malo prehitro. Kapa dol organizatorjem. Hvala tudi Umniku in Spyu za vso pomoč.
Tonci

Uporabnika povabil:

OdgovorNapisal/-a powr » 14 Mar 2011, 03:06

Moje mnenje je da je bilo prezahtevno za kickstart predavanje in prostor je bil presvetel saj se je komajda dalo brat iz projekcije.

Drugače pa pohvale Alyju in ostalim organizatorjem za uspesno izpeljan seminar.
powr

Zahvalil se je: 17 krat
Število neizkoriščenih povabil: 10

OdgovorNapisal/-a Hercio » 14 Mar 2011, 09:13

Organizacija, prostor in predavatelj 1A. Ja jedaca in pijaca tudi :lol:
Druzba super!

Pogresal sem pa nekoliko domacega zacetniskega pristopa.
Hercio

Uporabnika povabil:

OdgovorNapisal/-a Obelix » 14 Mar 2011, 10:10

Pohvala organizatorju in sodelavcem. Lepo je videti mlade člane, ki jih zanima kaj več od mobitelov in podobnih igrač.

Žal imam premalo predznanja, zato mi je potekala zadeva malce prehitro.

Mogoče še predlog. Sedel sem bolj zadaj in sem slabo videl na platno. Mogoče bi lahko v bodoče prezentacija potekala tudi preko wlan-a. Tehnično je najbrž to izvedljivo.

LpA
Obelix

Kraj: Maribor
Zahvalil se je: 29 krat
Prejel zahvalo: 70 krat
Uporabnika povabil: s54mtb
Število neizkoriščenih povabil: 72

OdgovorNapisal/-a WR3 » 14 Mar 2011, 11:48

Odlično je bilo, edino prostor je bil res presvetel, pa knjižnice bi si bilo potrbno prej malo bolje pogledat. Je pa programski del več kot odlično narejen, tako da ne bo noben problem sedaj doma to bolje pogledat!!!!

Hvala vsem ki so ustvarili seminar tak kot je bil!
WR3

Uporabnika povabil:

OdgovorNapisal/-a Slowfly » 14 Mar 2011, 14:24

Očitno so moja pričakovanja, kako naj bi izgledal tak seminar namenjen začetnikom drugačna, kot si to zamišljajo predavatelji.
Najprej je treba vedeti, da smo bili na tem seminarju slušatelji z zelo različnim predzananjem. Nekateri smo na žalost tudi takšni, ki o tem nimamo pojma. Očitno seminarji niso namenjeni nam. Čisto nič me ne čudi Vilko-tov odziv, da bo vse skupaj dal nekomu, ki se bo s tem ukvarjal, saj je pogled na zmešnjavo in količino kode za utripanje "usrane" LED, tudi meni pognal srh v kosti. Izgubil sem se praktično takoj. Kaj mi pomaga koda z vnešenimi napakami, če napake ne znam niti najti, kaj šele popraviti. Po tem seminarju imam o vsem skupaj ravno toliko pojma, kot pred njim - NIČ!
Na seminarju nas je za ta prostor bilo očitno preveč. Ampak tak prostor smo pač dobili na voljo in to brezplačno. Če lahko kdo zrihta boljše prostore pod enakimi pogoji, toliko bolje.
Uporabniški avatar
Slowfly

Zahvalil se je: 2 krat
Število neizkoriščenih povabil: 0

OdgovorNapisal/-a s59ma » 14 Mar 2011, 15:18

Še mojih 5c o seminarju:
- glede znanja C-ja še veliko premalo znam, da bi lahko "suvereno" šaril po kodi, kot so nekateri (vključno s predavateljem, HI). Sem sicer že nekaj malega programiral v C-ju (Code:Blocks), ampak mi še ogromno manjka; vsekakor imam premalo za tako zahteven seminar/mikro. Imel sem presneto srečo, da sva delala skupaj s SimonS-jem (Simon, še enkrat hvala!)...
- izgleda, da smo se v Atollic-ovemu IDE-ju vsi precej lovili, dokler nam ni bilo delovanje vsaj približno jasno.
- ST-jeve datasheete/knjižnice bo treba še kar nekaj časa glodati...
- mislim, da smo bili preveč natlačeni (oziroma nas je bilo preveč za tako majhen prostor).
- prostor je bil zelo (pre)svetel, posledično je bila vidljivost projektorja ne preveč dobra,
- za malce manjšo skupino (max 20) bi lahko našel prostor v našem radioklubu (lokacija: Šiška - Drenikova), opremljen s projektorjem, mizami in stoli, WiFi-jem in 10Mbps optiko.
- vzdušje je bilo SUPER in ne glede na zgoraj napisano sem bil s seminarjem zelo zadovoljen, čeprav mojih pričakovanj ni izpolnil v celoti (Re: prva točka),
- absolutno bom zraven pri šolanjih, ki jih organizira Društvo, saj smatram, da so zelo koristna, oziroma je to ena od primarnih nalog Društva!
- predavatelj je svoj del dobro predstavil, le šarjenje po kodi je bilo 2fast4me :(
- logistika (hrana itd) je bila v redu in primerna tudi za študentske žepe. Cena USB "demo boarda" je več kot zanimiva in nihče ne more reči, da si ga ni mogel privoščiti.

Še enkrat: vse pohvale organizatorjem!!!
s59ma

Uporabnika povabil:

OdgovorNapisal/-a Obelix » 14 Mar 2011, 15:31

Od seminarja sem odnesel tudi to, da imam sedaj nekaj obrazov, ki sem jih poznal samo kot VolkD-ja, aly-ja, Slowfly-ja, rudiP-ja, Spy-a, Vilko-ta, Umnik-a, MarE69-ja, powr-ja, WR3-ja...

Vse, ki jih nisem omenil, naj mi ne zamerijo.

Nekako mi še ni uspelo priti na katero od srečanj (piknikov). Mogoče bo letos bolje.

Lep pozdrav vsem.

Andrej
Obelix

Kraj: Maribor
Zahvalil se je: 29 krat
Prejel zahvalo: 70 krat
Uporabnika povabil: s54mtb
Število neizkoriščenih povabil: 72

OdgovorNapisal/-a Umnik » 14 Mar 2011, 17:40

Ne spomnim se točno, kdo je imel težave s hardwerom, ko mu je Atollic izpisoval neko napako na pomnilniku, ampak jaz sem doma poizkusil ST-Link uporabljati z enim slabim (tankim) USB 1.1 kablom in sem imel podobne težave - se ni bilo mogoče povezati na Elektronik.si board ali pa je bil slabo programiran.

Ko sem zamenjal kabel je bilo vse ok.
Umnik

Uporabnika povabil:

OdgovorNapisal/-a digital » 14 Mar 2011, 22:51

Nesrečnež z neuspelo povezavo sem bil jaz. Sicer sem odnesel precej iz teoretičnega dela predavanja, na žalost pa bolj malo iz praktičnega. Zraven gornje težave, sem ugotovil, da v C-ju nisem niti Z od začetnika, ker sem se hitro izgubil v iskanju napak v kodi. Pričakoval sem dokaj enostaven program za bliknkanje LED, da ga spravim v kontroler in malo igranja s kodo ter nekaj nadgradnje s prekinivami,... v glavnem bolj začetniški.
Še dobro, da je Andreju šlo boljše, in sem lahko plonkal od njega.=D>

Za trud pri organizaciji in izvedbi seminarja, ter izdelavi elektronik.si boarda pa res vse pohvale. Upam, da bo kaj podobnega še kdaj.

lp
digital

Uporabnika povabil:

OdgovorNapisal/-a silvov » 15 Mar 2011, 11:54

Še moje mnenje.

Organizacija je bila odlična, tudi predavatelj Jan se je odlično izkazal, le včasih je bil malo prehiter. Slabost je bila slaba vidljivost projekcije.

Atolic Lite je res moteč zaradi stalnega ponavljanja tistega nam vsem poznanega okna. Prav tako si težko predstavljam iskanje registrov pod naslovi, veliko časa gre za to, a za ta denar je to pač to.

Uporaba ST-jevih knjižnic za utripanje LED je mogoče nesmiselna, enostavnejše bi bilo direktno pisanje v registre, sploh za začetnike. Mislim pa, da je tak način dela, kot smo ga imeli v primerih, dober, le navaditi se ga je potrebno.

Lp
silvov

Zahvalil se je: 11 krat
Prejel zahvalo: 2 krat
Uporabnika povabil: borisz
Število neizkoriščenih povabil: 1

Vrni se na Predavanja in delavnice

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost