Ojačevalnik za slušalke ali turbo recikliranje

Tu bomo objavljali in komentirali vse kar bo s področja recikliranja.

Ojačevalnik za slušalke ali turbo recikliranje

OdgovorNapisal/-a Jule » 12 Jun 2015, 23:28

Pišem kar kot zgodbico, ker se mi ravno ljubi.

Moj nono (stari oče) slabo sliši in televizijo posluša na slušalke, ki hkrati delujejo ob navadnih zvočnikih, da je lahko TV na normalni glasnosti, da naša nona, ki še dobro sliši ne znori :D

Na vikendu, kjer je bila do zdaj kake 35 let stara televizija je prišlo do posodobitve z eno 20 let mlajšo(sicer še vedno CRT, ker zelo malo rabi in je škoda nabavljat novo), ki pa ima drugačen priklop za slušalke. Ima namreč Line out.

Sicer ima tdi navaden priključek za slušalke, vendar tam se ob vklopu slušalk ugasne zvok na zvočnikih kar ni vredu.

Lahko bi malo noter ob konektorju za slušalke "pohekal" da ne bi odklopilo zvoka, ampak sem se odločil za univerzalno rešitev, ki bo delovala na vseh televizijah.

Odločil sem se, da naredim ojačevalec za slušalke.

Problem je bil ta, da se je zelo mudilo, ker so se ravno odpravljali tja in sem hotel narediti, da stestirajo. Seveda stari ljudje ne zdržijo brez poročil :D

Gledam po internetu in dobim velika čuda shem, vendar nisem imel ustreznih elementov. Ali pa so bile sheme preobsežne in bi potreboval delati PCB, za kar pa nisem imel časa.

Pa gledam po delavnici in vidim en star računalniški CD-ROM predvajalnik(Teh se itak valja povsod), ki ima tudi možnost predvajanja glasbenih CD-jev. Ima namreč tisti potenciometer za glasnost in priklop za slušalke.

Ni hudič, da ima noter kak ojačevalec za slušalke! Starejši kot je predvajalnik, več možnosti je za dobro robo. Moj predvajalnik je bil 1996, made in Japan. Sanyo

Razdrem.

Na sprednji ploščici je res! BH3540! Headphone amplifier with internal LPF and EVR for CD-ROM

Juhu.

Takoj ugotovit kje je napajanje in prototipno stestirat.
20150612_155445.jpg

Dela!

Zdaj opcije so dve. Ali odlotat čip dol in narediti novo plato, ampak to vzame čas tega pa nimam.

Odločim se porabiti kar to plato tako kot je. No skoraj.
Najprej jo je treba zmanjšati. Khm, prilagoditi namenu :) (beri: odrezati levi del stran ker ga ne rabiš)

20150612_155752.jpg

Potem en hiter regulator napetosti
20150612_155622.jpg

In že je v prvi primerni škatli, ki je prišla pod roko.

20150612_164956.jpg

Napaja se z zunajim adapterčkom. Seveda je bilo treba pohekati tudi ledico, da je svetila. Ker je lepe oranžne barve.

Čas izdelave od zamisli do konca - 1 ura. Ko bo čas, mogoče dam v lepšo škatlo.

Recikliranje se kdaj tudi izplača. :D
Jule

Kraj: Ajdovščina
Zahvalil se je: 138 krat
Prejel zahvalo: 157 krat
Uporabnika povabil: gumby
Število neizkoriščenih povabil: 18

Re: Ojačevalnik za slušalke ali turbo recikliranje

OdgovorNapisal/-a VolkD » 12 Jun 2015, 23:39

jule, odlično. Take ideje rabimo. Lep primer kako se da z reciklažo + dobro idejo narediti uporabne stvari.

Čestitke.
Dokler bodo ljudje mislili, da živali ne čutijo bolečine, bodo živali čutile, da ljudje ne mislijowww.S5tech.net
Uporabniški avatar
VolkD
Administratorji strani

Kraj: Kačiče (Divača)
Zahvalil se je: 6757 krat
Prejel zahvalo: 4240 krat
Uporabnika povabil: Vrtni palček
Število neizkoriščenih povabil: 255

OdgovorNapisal/-a lisjakenrico » 13 Jun 2015, 08:40

Ko vtakneš v televizor pa zopet glas na TV ugasne, ali kako drugače dobiš signal ?? :?: :shock:
lp Riko
Uporabniški avatar
lisjakenrico

Kraj: Kranj
Zahvalil se je: 59 krat
Prejel zahvalo: 23 krat
Uporabnika povabil: VolkD
Število neizkoriščenih povabil: 23

OdgovorNapisal/-a lisjakenrico » 13 Jun 2015, 08:43

Ja ja iz line Out, se opravičujem, sem slabo prebral!
lp
Uporabniški avatar
lisjakenrico

Kraj: Kranj
Zahvalil se je: 59 krat
Prejel zahvalo: 23 krat
Uporabnika povabil: VolkD
Število neizkoriščenih povabil: 23

Vrni se na Recycling

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost