izdelava vezja s 3D printerjem

V tem delu bomo začetnikom milostno odpuščali vse grehe in jim pomagali, da svoje prve projekte pripeljejo do uspešnega konca

izdelava vezja s 3D printerjem

OdgovorNapisal/-a Blisk » 18 Okt 2018, 09:55

A je kdo že probal tole?
https://www.youtube.com/watch?v=ILnc-7I0zQA

P.S. lahko bi dodali BCC kode za vgradnjo youtube videoposnetkov.
Stvar je zelo preprosta.
Blisk

Zahvalil se je: 30 krat
Prejel zahvalo: 7 krat
Uporabnika povabil: VolkD
Število neizkoriščenih povabil: 0

Re: izdelava vezja s 3D printerjem

OdgovorNapisal/-a MarkoM » 18 Okt 2018, 10:47

MarkoM

Kraj: Pohorje (Maribor)
Zahvalil se je: 101 krat
Prejel zahvalo: 163 krat
Uporabnika povabil: s56rga
Število neizkoriščenih povabil: 13

OdgovorNapisal/-a eboc » 18 Okt 2018, 10:54

Ima kdo izkušnje s tem 3D tiskalnikom, ki ga ima za osnovo: https://www.thingiverse.com/thing:1752766?
eboc

Zahvalil se je: 77 krat
Prejel zahvalo: 34 krat
Število neizkoriščenih povabil: 10

OdgovorNapisal/-a kobranka » 30 Okt 2018, 11:31

Ta se pa meni zdi zaenkrat kar pravljica. Imam doma dve fleksibioni gredi tisto poceni, ki je prišla zraven v kompletu od poceni kitajca in je konec točno takšen, kot na gornjem videu. Dokler nisem zamenjal stročnico za vpenjalno glavo, ki sem jo našel v Obiju-Luxtools je zadeva tako opletala, da bi majhne svedre lomil po spisku ne pa, da bi še tak reskar dajal na njega. Po menjavi zgleda dokaj vredu (meh za kitajca bo zadovoljivo) rezkar ti dam pa samo takega močne izvedbe v to fleksibilno gred se pravi tistega ki je zbrušen v piramido.

No druga naj bi bila kvalitetnejša od Proxxsona. Mah za en k... je kvalitetnejši po par urah dela z njo že ima med ohišjem ročke in osjo luft in sedaj ne vem kako jo raztavit, da pregledam kje natančno je dobilo luft.

Vsekakor res priporočam dati še mnogo več denarja za fleksibilno gred. Recimo Bosch jo tudi ima naj bi bila tista večja robustnejša tako kot jo imajo tudi od Luxtools najbolj idealno bi bilo dobit kar profesionalno zadevo.

Jaz sem naredil napako, ker bi moral vzeti robustnejšo izvedbo fleksibilne gredi in močnejše izvedbe orodi.
kobranka

Zahvalil se je: 406 krat
Prejel zahvalo: 92 krat
Uporabnika povabil: MadMax
Število neizkoriščenih povabil: 18

OdgovorNapisal/-a Blisk » 06 Nov 2018, 14:39

kobranka je napisal/-a:Ta se pa meni zdi zaenkrat kar pravljica. Imam doma dve fleksibioni gredi tisto poceni, ki je prišla zraven v kompletu od poceni kitajca in je konec točno takšen, kot na gornjem videu. Dokler nisem zamenjal stročnico za vpenjalno glavo, ki sem jo našel v Obiju-Luxtools je zadeva tako opletala, da bi majhne svedre lomil po spisku ne pa, da bi še tak reskar dajal na njega. Po menjavi zgleda dokaj vredu (meh za kitajca bo zadovoljivo) rezkar ti dam pa samo takega močne izvedbe v to fleksibilno gred se pravi tistega ki je zbrušen v piramido.

No druga naj bi bila kvalitetnejša od Proxxsona. Mah za en k... je kvalitetnejši po par urah dela z njo že ima med ohišjem ročke in osjo luft in sedaj ne vem kako jo raztavit, da pregledam kje natančno je dobilo luft.

Vsekakor res priporočam dati še mnogo več denarja za fleksibilno gred. Recimo Bosch jo tudi ima naj bi bila tista večja robustnejša tako kot jo imajo tudi od Luxtools najbolj idealno bi bilo dobit kar profesionalno zadevo.

Jaz sem naredil napako, ker bi moral vzeti robustnejšo izvedbo fleksibilne gredi in močnejše izvedbe orodi.

lahko malo več razložiš mogoče s slikami, kaj si mislil z robustnejšo izvedbo fleksibilne gredi in močnejše izvedbe orodij?
Blisk

OdgovorNapisal/-a kobranka » 07 Nov 2018, 14:25

Na posnetku si lahko videl, da uporablja gibljivo gred, ki je upeta na mesto kjer je običajno komplet grelca in mehanizna za dovajanje plastične mase.

Prav takšen dizajn gredi imam jaz doma in take gredi so običajno čipšit kitajc, lahko je osovina dobro upeta in vležajena, stročnica in ležiše zanj pa katastrofa. Zato sem napisal, da je to zgolj pravlica iz zgornjega videa. Jaz sem moral stročnico zamenjat za vpenjalno glavo, da je postala nekoliko uporaba za vrtanje in ostala opravila.

Močnejšo izvedbo sem priporočal zato, ker bodo ležaji hitro hin. Najbolje si boš to predstavljal, če boš šel v OBI na oddelek kjer imajo zloženo Lux Tools orodje. Orodje je sicer kitajsko vendar vsaj kontrola je pri tem boljša. Med tem orodjem boš našel gibljivo gred tako tisto manjšo kot tisto veliko, cena med njima je približno enaka. Velika tehta dobrih 800 gramov. Ko bom imel na razpolago računalnik ti bom poskusil poiskati in pripeti povezave do nemške OBI internet trgovine, kjer se nahajata tudi te dve gibljivi gredi.

Pri teh dveh gredeh je razlika tudi v velikosti vpenjanja orodja. V manjšo lahko vpneš do 3,2mm v večjo pa do 6mm.

Rezkar pa sem priporočil piramidni ne pa tisti na videu, ker boš z takšno gredjo kot je na videu reskiral takojšnji zlom le tega.
kobranka

OdgovorNapisal/-a Blisk » 07 Nov 2018, 14:30

Bil bi zelo vesel, če bi uporabljali malo več tujk ali angleških besed, ker meni je stročnica fižol naprimer, gibljiva gred tudi ne vem kaj je, zato sem napisal, za malo boljšo razlago.
Vem kaj je spindel naprimer.
Blisk

OdgovorNapisal/-a mitkum » 07 Nov 2018, 20:10

Kaj pa, če bi se še malo slovensko potrudil ;)
mitkum

Kraj: Logatec/Kalce
Zahvalil se je: 63 krat
Prejel zahvalo: 114 krat
Število neizkoriščenih povabil: 15

OdgovorNapisal/-a forest70 » 07 Nov 2018, 20:22

Blisk je napisal/-a:Bil bi zelo vesel, če bi uporabljali malo več tujk ali angleških besed, ker meni je stročnica fižol naprimer, gibljiva gred tudi ne vem kaj je, zato sem napisal, za malo boljšo razlago.
Vem kaj je spindel naprimer.

Sicer je stročnica pri strojnikih čisto jasno kaj je. Seveda bi bilo lažje če bi napisali "vpenjalna stročnica"
Poleg tega je google tvoj prijatelj.
If you pay in bananas, you got monkeys.
Uporabniški avatar
forest70

Kraj: Koper
Zahvalil se je: 379 krat
Prejel zahvalo: 410 krat
Uporabnika povabil: Vrtni palček
Število neizkoriščenih povabil: 120

OdgovorNapisal/-a kobranka » 07 Nov 2018, 23:45

Izgleda so me prehiteli. Evo tega dva primera sem imel v mislih:
https://www.obi.de/weiteres-zubehoer-fu ... /p/5102165
https://www.obi.de/zubehoer-fuer-miniat ... /p/8224081
Ampak, ker vse dela kitajc je vseeno, če ga kupiš pri Banggood. Cena je od slabih na boljše res minimalna zato se ne splača šparat in se kupi tiste dražje. Pri poceni gibljivih gredeh, kot sem že omenil, je izjemno slabo narejena vpenjalna stročnica in ležišče zanj in boš zaradi opletanja orodje takoj uničil. Jaz bi gledal samo take kjer je namesto vpenjalnih stročnic kar vpenjalna glava. https://m.banggood.com/buy/flexible%20shaft.html
kobranka

Vrni se na Elektronika za začetnike

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost