zanka je napisal/-a:Jasno ne obstaja ukaz za mikroprocesor, ki pljune pričakovan rezultat v 1 ciklu, ampak če imam mikroprocesor, ki v času 1 cikla izvede 10 ukazov, potem lahko že kaj ustvarim. Če bom slab in bom za to porabil 12 ukazov, lahko vzamem hitrejši mikroprocesor. Če imam počasne GPIO ukaze, potem lahko zlorabim MOSI od SPI. Dobim "gratis" LSB first ter DMA, torej moram programsko dejansko samo premetavati bite.
Drži. Zadeva do določene hitrosti deluje, hitreje pa ne gre.
In to se dejansko tudi koristi. V
MATNC imaš implementiran AX25 protokol, kjer mikrokontroler dela vse, kar je včasih delal modem. Torej Manchester modulator/demodulator je narejen s pomočjo SW.
Citiram:
Razmeroma nizke hitrosti prenosa preko NBFM in WBFM postaj omogočajo izvedbo celotnega modema, bitne sinhronizacije in pomožnih vezij (DCD) povsem programsko v tehniki številske obdelave signalov
DSP (Digital Signal Processing). Mikrokrmilniki družine LPC2xxx z jedrom ARM7 omogočajo programsko izvedbo preprostih DSP modemov do približno 100kbps in zahtevnejših DSP modemov do približno 10kbps.
Aja,.. zdaj smo se pa končno srečali s tem, da xTNC-ji niso samo škatle, ki delajo z NBP protokolom, ampak te škatle delajo tudi z drugimi protokoli.
Delajo torej tudi konverzije med protokoli.
Torej preprost modem se v ARM7 jedru da narediti nekje do 100kbps. Za 10MB bo treba pa še počakati na dovolj hiter procesor. In namesto čakanja imaš tu programabilno logiko, kjer se sprogramirane stvari izvajajo časovno paralelno.
Dokler bodo ljudje mislili, da živali ne čutijo bolečine, bodo živali čutile, da ljudje ne mislijowww.S5tech.net