Posiljevanje Linkedin-a

Tu bomo pisali o tem s kakšnimi OS se ukvarjamo in kakšne težave imamo pri tem.

Moderatorji: Kroko, tilz0R

Posiljevanje Linkedin-a

OdgovorNapisal/-a s54jp » 21 Avg 2018, 07:16

Posiljevanje Linkedin-a na način da uporabniku pokrade vse e-naslove in pošilja e-pošto brez njegove vednosti v njegovem imenu.
Gre mogoče tukaj za kak virus, črva, pri tistemu kateri se pri meni najde v "vsiljeni pošti"?
Za kaj se to dogaja.
Kako se drugi "borite" proti temu?
Pri meni to konča v vsiljeni pošti.
Priponke
Linkedin.JPG
s54jp

Kraj: Velenje
Zahvalil se je: 252 krat
Prejel zahvalo: 256 krat
Uporabnika povabil: VolkD
Število neizkoriščenih povabil: 51

Re: Posiljevanje Linkedin-a

OdgovorNapisal/-a mucek » 21 Avg 2018, 07:21

Uporabnik je Linkedinu dovolil dostop do svojih kontaktov ...
... lahko pa se tudi motim ...
Uporabniški avatar
mucek

Kraj: Ljubljana
Zahvalil se je: 60 krat
Prejel zahvalo: 450 krat
Uporabnika povabil: s54mtb
Število neizkoriščenih povabil: 84

OdgovorNapisal/-a s54jp » 21 Avg 2018, 07:25

mucek je napisal/-a:Uporabnik je Linkedinu dovolil dostop do svojih kontaktov ...

Potem je to svinjarija, neodgovorno(st) od uporabnika, če tako počne, trosi tuje e-naslove kot "pes bolhe".
s54jp

OdgovorNapisal/-a VolkD » 21 Avg 2018, 07:26

mucek je napisal/-a:Uporabnik je Linkedinu dovolil dostop do svojih kontaktov ...
Kolikor jaz vem, ne. Še FB account imam samo zato, da lahko vidim kakšen link, ki sicer ni dostopen.
Pa kaj vraga rabim to, saj imam tvoj GSM. Ja sem pač stare šole.

Nisi prvi, ki je zajokal.
Dokler bodo ljudje mislili, da živali ne čutijo bolečine, bodo živali čutile, da ljudje ne mislijowww.S5tech.net
Uporabniški avatar
VolkD
Administratorji strani

Kraj: Kačiče (Divača)
Zahvalil se je: 7433 krat
Prejel zahvalo: 4522 krat
Uporabnika povabil: Vrtni palček
Število neizkoriščenih povabil: 255

OdgovorNapisal/-a reber » 21 Avg 2018, 07:45

Ja, večinoma je tako in uporabniki za to sploh ne vedo. Pogoji uporabe so jasno napisani v drobnem in dolgem tisku... le kdo jih bere...

VolkD je napisal/-a:Kolikor jaz vem, ne...

Privzeto so nekje kljukice, ki jih lahko odstraniš ali pa tudi ne. Če gre za aplikacijo za android recimo, lahko vidiš dovoljenja ampak nanje ne moreš vplivat, če hočeš aplikacijo se lahko strinjaš z vsem ali z ničemer... no, brez strinjanja tudi aplikacije ni mogoče namestiti. Kako je na računalniku ne vem, z dobrim požarnim zidom je možno ukrotiti marsikateri program ki krade podatke, večinoma naslove. Nekaj podobnega bi rabil za telefon, da bi lahko krotil aplikacije in jim preprečil dostop do kontaktov in še nekaterih nastavitev.

VolkD je napisal/-a:Nisi prvi, ki je zajokal.

Ko sem imel povabil z linkedin na več naslovov poln kufer, sem jim poslal dopis in prepovedal pošiljanje karkoli na celo mojo domeno, potem je bil končno mir. Najprej so bili izgovori, da uporabniki sami pošiljajo vabila na vse naslove... večinoma so bili to neznanci, s katerimi sem v preteklosti imel kontakt tako, da so oni meni poslali e-mail, jaz pa sem nanj odgovoril. Očitno so poslali povabilo kar vsem iz zgodovine ali pa so fasali kaj na računalnik... Posamezna blokada in odjava od tovrstnih povabil ni pomagala, šele grožnja s tožbo in zahtevek po blokadi domene je naredil konec povabilom in obvestilom. Na linkedin se nisem nikoli registriral, račun so oni kar sami nekako kreirali... tako da ja, gre za dobesedno posiljevanje.
Sporočila sprejemam na e-mail objavljen na www.reber.si
Uporabniški avatar
reber

Kraj: Bled
Zahvalil se je: 47 krat
Prejel zahvalo: 287 krat

OdgovorNapisal/-a s54mtb » 21 Avg 2018, 10:57

Kaj jbi šele JJ (Jamrajoči Josip) rekel na tak posiljevalski mail:
js.JPG
Namesto "Zahvali se" sprejemam tudi šalco kofeta: https://www.buymeacoffee.com/s54mtb
Uporabniški avatar
s54mtb

Zahvalil se je: 1445 krat
Prejel zahvalo: 3583 krat
Število neizkoriščenih povabil: 252

OdgovorNapisal/-a Cloud » 21 Avg 2018, 11:14

reber je napisal/-a:
VolkD je napisal/-a:Kolikor jaz vem, ne...

Privzeto so nekje kljukice, ki jih lahko odstraniš ali pa tudi ne. Če gre za aplikacijo za android recimo, lahko vidiš dovoljenja ampak nanje ne moreš vplivat, če hočeš aplikacijo se lahko strinjaš z vsem ali z ničemer... no, brez strinjanja tudi aplikacije ni mogoče namestiti. Kako je na računalniku ne vem, z dobrim požarnim zidom je možno ukrotiti marsikateri program ki krade podatke, večinoma naslove. Nekaj podobnega bi rabil za telefon, da bi lahko krotil aplikacije in jim preprečil dostop do kontaktov in še nekaterih nastavitev.

Bo pa potrebno zamenjati znamko telefona, da bos imel vec moznosti za nadzor nad svojimi podatki ;)
Cloud

Zahvalil se je: 46 krat
Prejel zahvalo: 175 krat
Uporabnika povabil: BraneZ
Število neizkoriščenih povabil: 14

OdgovorNapisal/-a VolkD » 21 Avg 2018, 12:00

Do sedaj nisem razmišljal o tem, ampak sedaj pa resno razmišljam kako bi si naložil na telefon povsem čist android, brez vse čudne navlake, ki se sčasoma nabere.
Videti je nedolžno, zatonjskarski programček, ki včasih da kako raklamo,... konča se pa takole ☠️☠️☠️
Dokler bodo ljudje mislili, da živali ne čutijo bolečine, bodo živali čutile, da ljudje ne mislijowww.S5tech.net
Uporabniški avatar
VolkD
Administratorji strani

OdgovorNapisal/-a s54jp » 21 Avg 2018, 15:26

s54mtb je napisal/-a:Kaj jbi šele JJ (Jamrajoči Josip) rekel na tak posiljevalski mail:
js.JPG

JJ bi rekel za tega kateri napiše tak e-mail, da je popolnoma nepismen.

Pa tudi za tak prispevek bi lahko rekel da ga je napisal polpismenjak, sfrustrirani id...

Ja, sedaj pa tebe sprašujem, kaj ima ta tvoj prispevek veze z naslovom teme.
Sploh te nisem razumel kaj si hotel napisati, povedati, razen da si mi izmislil ime "JJ"

Ali ti očitno moraš biti skregan z vsem in vsakim na vseh forumih?
Ali mora vedno biti vse po tvoje?
Ali samo TI vedno moraš imeti prav?
Ali so vsi drugi na tem forumu butli, samo TI si pameten?
Ali sedaj, ko Darko (in ostali "tvoji prijatelji") več ne reagira(jo) na tvoje izzivanje, iščeš novo žrtev?
Ali je to kaj si napisal vredno enega dr.? (slika enega dr.?)
Ali boš tudi Darku, tako kot Frenku, enega lepega dneva spet začel v rit lezit, da ne napišem kaj hujšega?
Ali moraš vedno biti pokrov na vsakem piskerju?
Ali ni to slika zafrustriranega človeka, ne pa človeka z doktoratom?
Ali...itn...

Če sem vedno vsakemu rekel kaj mislim o njem in njegovem početju, posebej če je bilo nečedno, nemoralno...tudi dr., mr., fr.,... se ne bom ustrašil.

Ni vsak človek dober kateri ima prefiks dr. pa tudi pameten ni.
Včasih mu je učenje več škodilo kot koristilo, ker njegovi možgani niso tega prenesli in so odišli na "kvasino", in postane...kaj?
Odgovori si sam.
Po Slovensko, so se skisali. In imaš lahko kis za vlaganje.( tudi kumaric)

Veliko bolj si ti "Jamrajoči" kot jaz. Škoda da tega pri sebi ne vidiš.

Moj prispevek je tudi OFF tako kot tvoj, ampak moral sem ti odgovoriti.
s54jp

OdgovorNapisal/-a sYsop » 21 Avg 2018, 17:47

VolkD je napisal/-a:Do sedaj nisem razmišljal o tem, ampak sedaj pa resno razmišljam kako bi si naložil na telefon povsem čist android, brez vse čudne navlake, ki se sčasoma nabere.
Videti je nedolžno, zatonjskarski programček, ki včasih da kako raklamo,... konča se pa takole ☠️☠️☠️

tale linkedin ti sledi, pazi se... :_helpsos

ravno tole so mi poslali včeraj :_spamguy

drkomirko.png
Tune for MAX smoke !
Uporabniški avatar
sYsop

Kraj: All over the World
Zahvalil se je: 91 krat
Prejel zahvalo: 48 krat
Število neizkoriščenih povabil: 6

OdgovorNapisal/-a Kroko » 21 Avg 2018, 17:54

Meni tudi :-)
http://www.planet-cnc.com poskakuješ na eni nogi in žvižgaš alpske podoknice Kroko was here!
Uporabniški avatar
Kroko

Zahvalil se je: 651 krat
Prejel zahvalo: 1489 krat

OdgovorNapisal/-a VolkD » 21 Avg 2018, 18:06

Prosim, ignorirajte!
Uporabniški avatar
VolkD
Administratorji strani

OdgovorNapisal/-a Iztok » 21 Avg 2018, 18:07

+ 1
ʇɥıs ıs ʇɥǝ ןɐsʇ ʇıɯǝ ı qnʎ ɐ ʞǝʎqoɐɹp ou ǝqɐʎ
Uporabniški avatar
Iztok

Kraj: LJ
Zahvalil se je: 523 krat
Prejel zahvalo: 433 krat
Uporabnika povabil: Proteus
Število neizkoriščenih povabil: 85

OdgovorNapisal/-a mucek » 21 Avg 2018, 19:26

+1 ;)
Bog si ga vedi, kaksne strani VolkD obiskuje zadnje case ... :) :) :)
... lahko pa se tudi motim ...
Uporabniški avatar
mucek

Zahvalil se je: 60 krat
Prejel zahvalo: 450 krat
Število neizkoriščenih povabil: 84

OdgovorNapisal/-a mirkatmir » 21 Avg 2018, 20:00

tudi meni :tappingfoot
lp, Miran (Miro S51SK)
Uporabniški avatar
mirkatmir

Kraj: Ribnica - JN75IR
Zahvalil se je: 141 krat
Prejel zahvalo: 205 krat
Število neizkoriščenih povabil: 28

OdgovorNapisal/-a DomenV » 21 Avg 2018, 20:06

+1 :)
lp, D
Uporabniški avatar
DomenV

Kraj: Medvode
Prejel zahvalo: 58 krat

OdgovorNapisal/-a VolkD » 21 Avg 2018, 21:10

VolkD je napisal/-a:Prosim, ignorirajte!
Uporabniški avatar
VolkD
Administratorji strani

OdgovorNapisal/-a mirkatmir » 21 Avg 2018, 21:29

VolkD je napisal/-a:
VolkD je napisal/-a:Prosim, ignorirajte!

itak da ignoriram, sem že dva taka maila dobil. Verjetno jutri sledi naslednji ....
lp, Miran (Miro S51SK)
Uporabniški avatar
mirkatmir

Kraj: Ribnica - JN75IR
Zahvalil se je: 141 krat
Prejel zahvalo: 205 krat
Število neizkoriščenih povabil: 28

OdgovorNapisal/-a s54mtb » 21 Avg 2018, 21:42

s54jp je napisal/-a:
s54mtb je napisal/-a:Kaj jbi šele JJ (Jamrajoči Josip) rekel na tak posiljevalski mail:
js.JPG

JJ bi rekel za tega kateri napiše tak e-mail, da je popolnoma nepismen.

Pa tudi za tak prispevek bi lahko rekel da ga je napisal polpismenjak, sfrustrirani id...

Ja, sedaj pa tebe sprašujem, kaj ima ta tvoj prispevek veze z naslovom teme.
Sploh te nisem razumel kaj si hotel napisati, povedati, razen da si mi izmislil ime "JJ"

Ali ti očitno moraš biti skregan z vsem in vsakim na vseh forumih?
Ali mora vedno biti vse po tvoje?
Ali samo TI vedno moraš imeti prav?
Ali so vsi drugi na tem forumu butli, samo TI si pameten?
Ali sedaj, ko Darko (in ostali "tvoji prijatelji") več ne reagira(jo) na tvoje izzivanje, iščeš novo žrtev?
Ali je to kaj si napisal vredno enega dr.? (slika enega dr.?)
Ali boš tudi Darku, tako kot Frenku, enega lepega dneva spet začel v rit lezit, da ne napišem kaj hujšega?
Ali moraš vedno biti pokrov na vsakem piskerju?
Ali ni to slika zafrustriranega človeka, ne pa človeka z doktoratom?
Ali...itn...

Če sem vedno vsakemu rekel kaj mislim o njem in njegovem početju, posebej če je bilo nečedno, nemoralno...tudi dr., mr., fr.,... se ne bom ustrašil.

Ni vsak človek dober kateri ima prefiks dr. pa tudi pameten ni.
Včasih mu je učenje več škodilo kot koristilo, ker njegovi možgani niso tega prenesli in so odišli na "kvasino", in postane...kaj?
Odgovori si sam.
Po Slovensko, so se skisali. In imaš lahko kis za vlaganje.( tudi kumaric)

Veliko bolj si ti "Jamrajoči" kot jaz. Škoda da tega pri sebi ne vidiš.

Moj prispevek je tudi OFF tako kot tvoj, ampak moral sem ti odgovoriti.

Jejhata. Si pa hud danes. Kako pa to, da neki židovski člani foruma ne omenjajo lune, psihiatrije in podobnega ob tako prijetnih izlivih?

Lej, nisem ti jaz kriv, da te moti nekaj spam mailov. Mimogrede, tudi jaz sem dobil omenjen mail na vseh 7 mail naslovov, ki jih ima VolkD v svojem seznamu.
Če nekoga označim s kakšno titulo, je to na osnovi izkušenj ali mnenja, ki si ga sam ustvarim. Nihče ne pravi, da se moraš s tem strinjat. Če te pa to res tako moti, potem je zgleda res nekaj na tem in tako, kot tudi sam velikokrat ugotavljam na lastni koži, resnica boli, sploh če si je nisi sposoben priznati. Ja sem čuden, tako je, ampak sem vsaj sam sebi zvest, če ne že raznim židkom in ostalim prevarantom. Nima veze, kakšno titulo ima kdo. Ali morda pričakuješ, da sem v tistih 12 letih, ko sem ustvarjal svojo disertacijo postal pohlevna ofca, ki vsem pokima in ne sme nikoli nič pikrega ali buhnedej povedati lastnega mnenja. Je pač drugačno, čudno, brezvezno, zajebano, zafrustrirano, psihadelično, nefer in žaljivo do drugih ampak je moje. Zaradi mene lahko jamraš zaradi jutranje zarje, zaradi suše v lončnici, skipelega mleka, skurjene diode, nesposobnosti zamenjati banko ali miru na svetu.... Jamraj, stokaj, ... Samo ne potem še dodatno jamrati če nekdo reče, da jamraš. Madona to je že rekurzivno jamranje... next level :) Mogoče je forum en ventlček, ne samo zame, ampak tudi za druge. Včasih se nabere, pa je lažje tu malo pojamrat, koga malo okurcat, koga kam poslat ali samo malo popijat na dušo, kot pa da bi kaj po grlu zlival, kadli ali v žilo šprical... Ma saj vem, spet sem zabluzil. Upam, da ne bere tega preveč ljudi in da nisem komu preveč cajta vzel z nakladanjem. JJ tebe pa vabim na špricer, ko prideš kaj na JV. Nazadnje si bil manj jamrajoč, ko smo "zalivali" tvoj nedelujoči NBP. :mrgreen:
Namesto "Zahvali se" sprejemam tudi šalco kofeta: https://www.buymeacoffee.com/s54mtb
Uporabniški avatar
s54mtb

OdgovorNapisal/-a sYsop » 21 Avg 2018, 22:38

VolkD je napisal/-a:Prosim, ignorirajte me !

saj te, že nekaj časa, nisi opazil ? :_rolling
Tune for MAX smoke !
Uporabniški avatar
sYsop

Kraj: All over the World
Zahvalil se je: 91 krat
Prejel zahvalo: 48 krat
Število neizkoriščenih povabil: 6

OdgovorNapisal/-a reber » 21 Avg 2018, 23:07

Cloud je napisal/-a:Bo pa potrebno zamenjati znamko telefona, da bos imel vec moznosti za nadzor nad svojimi podatki ;)

Zgleda res, ja. Bi bil zelo hvaležen, če bi o tem lahko napisal kaj več. Želim si, da bi lahko telefon imel v popolni oblasti, da bi bil na njem nameščen nekakšen požarni zid, ki ne bi skrbel samo za kontrolo dostopa aplikacijam v internet, pomembno bi bilo, da bi imel kontrolo in regulacijo kaj lahko katera aplikacija dostopa v telefonu in katere nastavitve lahko po potrebi popravlja. Najbrž bi moral biti telefon rootan, da bi ta tako imenovan požarni zid imel glavno besedo, celo nad androidom. Ob namestitvi si nekatere aplikacije vzamejo cel kup dovoljenj, to lahko vidimo, žal jih ne moremo odkljukat... to bi lahkorešili drugače... ok, če želi aplikacija dostop do kontaktov, ni problema, naj kar proba, vendar bi požarni zid to preprečil ali pa bi morali obstajati neki virtualni kontakti, v katerih ne bi bilo nič ali pa nekaj fejk kontaktov... pa naj se potem aplikacija brihta kakor se hoče, je pač imenik prazen, to res ni nekaj nemogočega.

No, na mojem telefonu ni nič pomembnih podatkov, nobenih kontaktov, nobenih nadležnih aplikacij, v bistvu je aplikacij zelo malo, pri nalaganju pazim, da so to take, ki si jemljejo zelo malo privilegijev oziroma dovoljenj. Račun s katerim sem prijavljen v telefon, dejansko samo obstaja na gmailu in ga ne uporabljam, ta gmail predal je prazen, narejeno imam preusmeritev, ni shranjenega niti enega kontakta... torej, če fašem na telefon karkoli, ne bo poslano nikomur nič, tudi imenik v telefonu je skoraj prazen, notri je shranjenih le nekaj malega številk, večina jih poznam na pamet in sploh nimam shranjene, ko kličem, jih preprosto odtipkam. Tisti kontakti, ki so v telefonu so predvsem zato, če bi slučajno zgubil telefon, lahko najditelj pokliče in pove da ima telefon... ja, telefon niti zaklenjen nimam, ker, kot sem že napisal, gor ni nič pomembnega, ni mobilne banke, ni nič kar bi kdo lahko uporabil, nobenih pomembnih fotografij, nobenih podatkov, nobenih shranjenih gesel, uporabniških imen, ni aplikacij za chat, mesenger, ni FB-ja, ni viber-ja in nič temu podobnega, ... je... dolgočasen, ovcam seveda, zame je popolnoma uporaben, pomembne podatke nosim v glavi, backup je doma na varnem.
Sporočila sprejemam na e-mail objavljen na www.reber.si
Uporabniški avatar
reber

Kraj: Bled
Prejel zahvalo: 287 krat

OdgovorNapisal/-a s54mtb » 04 Sep 2018, 19:32

Zadnje čase dobivam tega enormno veliko. Sem v google vpisal "linkedin CEO" in dobil par imen in jim poslal "prošnjo", da naj mi nehajo pošiljat, sicer.....
liketin.JPG
Uporabniški avatar
s54mtb

OdgovorNapisal/-a VolkD » 04 Sep 2018, 21:02

s54mtb je napisal/-a:da naj mi nehajo pošiljat, sicer.....
Sicer bo kaj ?
Kaj jim sploh lahko ?
Pošiljajo kot da bi jaz koga vabil, pa ga ne. Enako dobivam povabila od ljudi, ki jih sploh ne poznam.
Kaj sploh lahko naredim ?
Uporabniški avatar
VolkD
Administratorji strani

OdgovorNapisal/-a s54mtb » 04 Sep 2018, 21:14

VolkD je napisal/-a:Kaj sploh lahko naredim ?

filtr.JPG
Tole!
Uporabniški avatar
s54mtb

OdgovorNapisal/-a Peter123 » 04 Sep 2018, 21:24

V samem Linkedin se da nastavit kakšna obvestila želiš prejemati.
Na ta način sem se znebil cca 80-90% njihovega spama.
Se pa je treba zavedat da večino spama naredijo "linkani prijatelji" ki ti za vsak prdec pošlje da je nekaj spremenil.
Peter123

Kraj: 1117 Lj.
Zahvalil se je: 21 krat
Prejel zahvalo: 133 krat
Uporabnika povabil: jmivsek
Število neizkoriščenih povabil: 27

OdgovorNapisal/-a Kroko » 04 Sep 2018, 21:31

VolkD je napisal/-a:Kaj sploh lahko naredim ?

A nisi ti strokovnjak za take primere?
Mogoče pa znaš samo bevskati v stare gospe ne pa kar resnega narediti?
http://www.planet-cnc.com poskakuješ na eni nogi in žvižgaš alpske podoknice Kroko was here!
Uporabniški avatar
Kroko

OdgovorNapisal/-a VolkD » 04 Sep 2018, 21:48

Lepa reč, a jaz sploh nimam linkedin accounta.
Uporabniški avatar
VolkD
Administratorji strani

OdgovorNapisal/-a Kroko » 04 Sep 2018, 22:18

Jaz tudi ne, pa me Linkedin vseeno opominja, da čakaš moj odgovor.
Darko Volk would like to connect on LinkedIn. How would you like to respond?

Težit starim mamam je zabavno in enostavno. Ali se da komu takemu resno zatežit ali zmoremo samo jamranje po forumih?

PS
Vem, da nisi ti kriv. Pa vseeno...
Uporabniški avatar
Kroko

OdgovorNapisal/-a Iztok » 04 Sep 2018, 22:48

A tega rdeče obkroženega pa nihče ne klikne :?:

unsubscribe.jpg
ʇɥıs ıs ʇɥǝ ןɐsʇ ʇıɯǝ ı qnʎ ɐ ʞǝʎqoɐɹp ou ǝqɐʎ
Uporabniški avatar
Iztok

Kraj: LJ
Zahvalil se je: 523 krat
Prejel zahvalo: 433 krat
Uporabnika povabil: Proteus
Število neizkoriščenih povabil: 85

OdgovorNapisal/-a VolkD » 04 Sep 2018, 23:04

Kroko je napisal/-a:Vem, da nisi ti kriv. Pa vseeno...
No fino. Potem je pa vse jasno,...
Jaz s tem nimam problema.
Uporabniški avatar
VolkD
Administratorji strani

OdgovorNapisal/-a s54mtb » 04 Sep 2018, 23:22

Iztok je napisal/-a:A tega rdeče obkroženega pa nihče ne klikne :?:

unsubscribe.jpg

Večkrat.

Pa nič ne pomaga.
Uporabniški avatar
s54mtb

OdgovorNapisal/-a Pluton » 05 Sep 2018, 10:50

VolkD in reber, ne bosta verjela, ampak marsikateri androidni telefon se da dobiti pod svojo kontrolo (s pomočjo https://microg.org/) in obenem za tretjino zmanjšati porabo baterije, ker ne javlja več venomer svoje mikrolokacije in ostalega matičnemu podjetju. Namestiti je treba "čist" Android s te strani: https://lineage.microg.org/ in naložiti še par programov (požarni zid...) nekako po tem receptu: https://slo-tech.com/novice/t726548/p5984972#p5984972

LineageOS ni novost, ampak naslednik priljubljenega CyanogenMod-a. Microg je le dodatek, ki omogoči, da se nekatere aplikacije ne sesujejo zaradi manjkajočega Googlovega zaprtega okolja.

Sam še nisem poskusil, moj telefon spada pod "neumne." Bom pa pred morebitnim nakupom androidnega telefona vsekakor preletel seznam aparatov, ki jih Microg LineageOS sploh podpira.

Vira:
https://slo-tech.com/forum/t724187/p5966858#p5966858

https://slo-tech.com/novice/t728470/p6018048#p6018048

Več informacij:
https://arstechnica.com/gadgets/2013/10 ... necessary/

https://medium.com/insurge-intelligence ... 959eneumne.
Uporabniški avatar
Pluton

Kraj: Slov. Konjice
Zahvalil se je: 112 krat
Prejel zahvalo: 51 krat
Uporabnika povabil: drakslar
Število neizkoriščenih povabil: 8

OdgovorNapisal/-a VolkD » 05 Sep 2018, 11:56

Že, že, a ne poznam človeka, ki bi svoj nov telefon za recimo 500€ šel kar tako na suho rootat.
Uporabniški avatar
VolkD
Administratorji strani

OdgovorNapisal/-a SimonS » 05 Sep 2018, 11:58

Jaz dobivam od FB (mail izgleda pravilen), da imam kup sporočil od tega in tega, pa to in ono, pa sploh nisem prijavljen na FB. Če kliknem na odjavi ji sporoči, da (moj) mail sploh ne obstaja...
Imam občutek, da družbe kot so linedin, FB, pa še kaj drugega same nalašč pošiljajo spam v namen reklame in iskanja novih članov
SimonS

Kraj: Kobarid
Zahvalil se je: 264 krat
Prejel zahvalo: 327 krat
Uporabnika povabil: mucek
Število neizkoriščenih povabil: 34

OdgovorNapisal/-a Cloud » 05 Sep 2018, 12:50

VolkD je napisal/-a:Že, že, a ne poznam človeka, ki bi svoj nov telefon za recimo 500€ šel kar tako na suho rootat.

Zakaj ze ne? Poleg tega ti v Sloveniji garancija ne propade, ce ga rootas.

reber je napisal/-a:
Cloud je napisal/-a:Bo pa potrebno zamenjati znamko telefona, da bos imel vec moznosti za nadzor nad svojimi podatki ;)

Zgleda res, ja. Bi bil zelo hvaležen, če bi o tem lahko napisal kaj več. Želim si, da bi lahko telefon imel v popolni oblasti, da bi bil na njem nameščen nekakšen požarni zid, ki ne bi skrbel samo za kontrolo dostopa aplikacijam v internet, pomembno bi bilo, da bi imel kontrolo in regulacijo kaj lahko katera aplikacija dostopa v telefonu in katere nastavitve lahko po potrebi popravlja. Najbrž bi moral biti telefon rootan, da bi ta tako imenovan požarni zid imel glavno besedo, celo nad androidom. Ob namestitvi si nekatere aplikacije vzamejo cel kup dovoljenj, to lahko vidimo, žal jih ne moremo odkljukat... to bi lahkorešili drugače... ok, če želi aplikacija dostop do kontaktov, ni problema, naj kar proba, vendar bi požarni zid to preprečil ali pa bi morali obstajati neki virtualni kontakti, v katerih ne bi bilo nič ali pa nekaj fejk kontaktov... pa naj se potem aplikacija brihta kakor se hoče, je pač imenik prazen, to res ni nekaj nemogočega.

No, na mojem telefonu ni nič pomembnih podatkov, nobenih kontaktov, nobenih nadležnih aplikacij, v bistvu je aplikacij zelo malo, pri nalaganju pazim, da so to take, ki si jemljejo zelo malo privilegijev oziroma dovoljenj. Račun s katerim sem prijavljen v telefon, dejansko samo obstaja na gmailu in ga ne uporabljam, ta gmail predal je prazen, narejeno imam preusmeritev, ni shranjenega niti enega kontakta... torej, če fašem na telefon karkoli, ne bo poslano nikomur nič, tudi imenik v telefonu je skoraj prazen, notri je shranjenih le nekaj malega številk, večina jih poznam na pamet in sploh nimam shranjene, ko kličem, jih preprosto odtipkam. Tisti kontakti, ki so v telefonu so predvsem zato, če bi slučajno zgubil telefon, lahko najditelj pokliče in pove da ima telefon... ja, telefon niti zaklenjen nimam, ker, kot sem že napisal, gor ni nič pomembnega, ni mobilne banke, ni nič kar bi kdo lahko uporabil, nobenih pomembnih fotografij, nobenih podatkov, nobenih shranjenih gesel, uporabniških imen, ni aplikacij za chat, mesenger, ni FB-ja, ni viber-ja in nič temu podobnega, ... je... dolgočasen, ovcam seveda, zame je popolnoma uporaben, pomembne podatke nosim v glavi, backup je doma na varnem.

Opa na tole sem pozabil. Pri iPhonu imas da moras vsaki aplikaciji posebaj odobriti dostope do npr. kamere, slik, kontaktov itd
Cloud

Zahvalil se je: 46 krat
Prejel zahvalo: 175 krat
Uporabnika povabil: BraneZ

OdgovorNapisal/-a eboc » 05 Sep 2018, 13:21

Pluton je napisal/-a:Sam še nisem poskusil, moj telefon spada pod "neumne." Bom pa pred morebitnim nakupom androidnega telefona vsekakor preletel seznam aparatov, ki jih Microg LineageOS sploh podpira.

Sam sem naložil Linage na Note II star 5 let in je postal spet normalno odziven in uporaben => večina resourcev modernih pametnih telefonov porabimo za neumne aplikacije, zbiranje podatkov, ......
Pod črto priporočam. Res pa je tudi kar pravi VolkD: rootanje novea telefona pomeni probleme z uveljavljenjem garancije, se vec problemov pa ce gor tece drugi okus OS. Mogoce najbolje nabaviti dober rabljen telefon in gor naložiti Linage ali podoben googleless android.
Zadnjič spremenil eboc, dne 05 Sep 2018, 13:26, skupaj popravljeno 1 krat.
eboc

Zahvalil se je: 83 krat
Prejel zahvalo: 34 krat
Število neizkoriščenih povabil: 10

OdgovorNapisal/-a s54mtb » 05 Sep 2018, 13:22

VolkD je napisal/-a:Že, že, a ne poznam človeka, ki bi svoj nov telefon za recimo 500€ šel kar tako na suho rootat.

Uh, jaz niti človeka ne poznam, ki bi imel tak telefon :)

Tole je zanimivo:
https://www.crowdsupply.com/arsenijs/zerophone
Uporabniški avatar
s54mtb

OdgovorNapisal/-a s54mtb » 07 Sep 2018, 06:31

Aleluja:

Hi Marko,

I'm sorry for the inconvenience these messages have caused. Members who say they know you have used that email address to send you an invitation to join their LinkedIn network.

You don't need to have the email registered to a LinkedIn account or be a LinkedIn member to receive these invitations.

... bla bla reklama ...

To stop receiving these Invitations, click the "Unsubscribe" link on the bottom of the email. You'll then see a confirmation screen to verify that you won't receive these emails in the future. You can still decide to join LinkedIn with this email address at a later time if you wish.

For more information on how to stop receiving Invitation Emails, please refer to the following Help Center article: https://www.linkedin.com/help/linkedin/answer/426

... bla bla reklama ...

Please don't hesitate to contact me with any other questions.

Regards,

Joey
LinkedIn Safety Operations Support Specialist
Uporabniški avatar
s54mtb

OdgovorNapisal/-a kobranka » 08 Sep 2018, 10:52

Pluton, eboc, me pa zanima katero verzijo lahko naložim na LG E440? Sploh ne vem kaj iskati med to goro podatkov kateri mi ne nudijo nekega oprijemljivega feedbecka?

Izgleda bo počasu ratalo zrelo za v odpadke. Z vsakim tovarniškim ponastavljanjem mu gre na spabše. Mogoče bi ga rešil tisti paket Ggaps pa nimam pojma kako se to spravi na ta telefon. V recovery mode ne znam priti pa tudi če rata, se mi pojavi le možnost za USB priklop.
kobranka

Zahvalil se je: 422 krat
Prejel zahvalo: 99 krat
Uporabnika povabil: MadMax
Število neizkoriščenih povabil: 19

OdgovorNapisal/-a kobranka » 08 Sep 2018, 11:27

*GApps
kobranka

Zahvalil se je: 422 krat
Prejel zahvalo: 99 krat
Uporabnika povabil: MadMax
Število neizkoriščenih povabil: 19

OdgovorNapisal/-a s54mtb » 25 Nov 2018, 16:22

Uporabniški avatar
s54mtb

Vrni se na Operacijski sistemi

Kdo je na strani

Po forumu brska: MSN [Bot] in 1 gost