[Mini CNC] Pokrov okoli stroja

Tu se srečujejo mnenja in predlogi kaj in kako izvesti razne akcije. Zbiranje prijav za te akcije in podobno.

[Mini CNC] Pokrov okoli stroja

OdgovorNapisal/-a marko » 21 Jun 2015, 19:43

Živjo!

Sedaj ko že na veliko rezkam me zanima kako imate rešeno zaščito proti metanju delcev. Ketno in kablovje imam pokrito s polivinilom (če ne bi bilo vse mastno in se ne bi nikoli več dalo počistiti), okoli samega stroja pa imam začasno karton, ki pa ni neka dolgoročna rešitev. Razmišljam, da bi dal okoli pleksi steklo, vendar se bojim, da bo razprazkan (ko bom nekajkrat pobrisal s krpo) in se ne bo več dobro videlo. Prav tako mora biti narejeno tako, da lahko na hitro "pohladim" z wdjem.. Mora pa biti tudi snemljvo, da se da stroj tudi počistiti. ima kdo kakšno sliko / idejo take rešitve?

LP
Če ti v življenju ne gre in si nesrečen, se spomni na lastnike Renaultov.
marko

Zahvalil se je: 106 krat
Prejel zahvalo: 112 krat
Uporabnika povabil: VolkD
Število neizkoriščenih povabil: 61

Re: [Mini CNC] Pokrov okoli stroja

OdgovorNapisal/-a jure94 » 21 Jun 2015, 20:59

Jaz sem mu naredil škatlo iz 16mm iverke. Spredaj bodo vrata iz pleksija, da se vidi notri. Ni še čisto dokončano, če bo vse po sreči bo jutri, pa lahko naredim kakšno sliko, ko bo. Kablov nimam namena nič dodatno zaščititi, elektronika je pa tako v svoji škatli.
Preden bom rezkal Al ali kaj podobnega kar potrebuje mazanje bom škatlo še pobarval ampak trenutno ni potrebe po tem.
Uporabniški avatar
jure94

Kraj: Jesenice/Ljubljana
Zahvalil se je: 23 krat
Prejel zahvalo: 56 krat
Uporabnika povabil: VolkD
Število neizkoriščenih povabil: 7

Vrni se na Pogovori o aktualnih aktivnostih društva

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost