hihi navigacija

Navigacijske naprave za avto, za peš gibanje, mape in vse druge zanimive stvari okrog tega

Moderator: S53AL

hihi navigacija

OdgovorNapisal/-a s54mtb » 08 Jul 2019, 18:12

Ali pa ne ravno hihi. Ni pa slepo za verjeti:
https://www.bleepingcomputer.com/news/s ... n-systems/

nekaj tehničnega ozadja tega:
https://www.u-blox.com/en/beyond/blog/s ... d-spoofing

so pa menda že kradli razne vohunske avijončke na tak način, samo da je bila "injekcija" napake bolj počasna, da se je sistem sproti prilagajal. Čudi me, da še niso ugrabili kakšnega potniškega letala na tak način.
Namesto "Zahvali se" sprejemam tudi šalco kofeta: https://www.buymeacoffee.com/s54mtb
Uporabniški avatar
s54mtb

Zahvalil se je: 1435 krat
Prejel zahvalo: 3547 krat
Uporabnika povabil: Vrtni palček
Število neizkoriščenih povabil: 245

Re: hihi navigacija

OdgovorNapisal/-a VolkD » 08 Jul 2019, 20:07

Kolikor je meni znano GPS navigacija v avionu ni primarna in se je ne sme koristiti kot primarni, brez ostalih navigacijskih sistemov.
Dokler bodo ljudje mislili, da živali ne čutijo bolečine, bodo živali čutile, da ljudje ne mislijowww.S5tech.net
Uporabniški avatar
VolkD
Administratorji strani

Kraj: Kačiče (Divača)
Zahvalil se je: 7395 krat
Prejel zahvalo: 4501 krat
Število neizkoriščenih povabil: 255

OdgovorNapisal/-a VolkD » 08 Jul 2019, 20:13

Je pa navigacija tudi v avtomobilu samo pripomoček in nič več!
Meni se je zgodilo, da sem pretipkal koordinate iz geo točke v avtonavigacijo in se odpeljal. Lepo in jasno je bilo narisano, da imam do cilja še 270m. No pa pojdimo sem si rekel, vzel telefon v roke in,... :o :_CR 2,2km pešaka bi bilo treba narediti!
Eh,.. to je moj telefon malo butast in sem vzel garminov st64. In res, naračunal je le 2,120km !!!

Aha - butasta avtonavigacija. Ugasnem jaz Igo in prižgem garmina, vnesem koordinate in,.... uganite!

Tudi garmin pravi, da imam 270m do cilja. :!: :?:

Potem pa garmina s seboj in gremo prehodit teh 270m. Ja malo morgen. Po kakih 100m - strogo sem se držal pravilne smeri se je garmin odločil, da imam do cilja še 1999 m.

In potem smo šli nazaj na glavno cesto.
Dokler bodo ljudje mislili, da živali ne čutijo bolečine, bodo živali čutile, da ljudje ne mislijowww.S5tech.net
Uporabniški avatar
VolkD
Administratorji strani

OdgovorNapisal/-a s54mtb » 08 Jul 2019, 21:05

Ti nisi referenca za zgled povprečnega uporabnika tam preko Atlantika, ki ne pozna strani neba ali se ne spozna na zemljevid. Njegov avto ima 3D prikaz terena in gor narisane puščice, kam mora odviti, na kateri pas se premestiti in kje odviti, da se izogne gneči. Tak slepo sledi in ne razmišlja, ali je prav odvil in koliko stran je od cilja. Takemu je skoraj vseeno, kje je, glavno da mu njegova navigacija kaže kam in kje in temu slepo zaupa.

Saj se je tudi meni že zgodilo, ampak na napakah se učimo. Žal pa se nekateri nikoli nič ne naučijo.
Namesto "Zahvali se" sprejemam tudi šalco kofeta: https://www.buymeacoffee.com/s54mtb
Uporabniški avatar
s54mtb

OdgovorNapisal/-a Cloud » 09 Jul 2019, 17:05

s54mtb je napisal/-a:Ti nisi referenca za zgled povprečnega uporabnika tam preko Atlantika, ki ne pozna strani neba ali se ne spozna na zemljevid. Njegov avto ima 3D prikaz terena in gor narisane puščice, kam mora odviti, na kateri pas se premestiti in kje odviti, da se izogne gneči. Tak slepo sledi in ne razmišlja, ali je prav odvil in koliko stran je od cilja. Takemu je skoraj vseeno, kje je, glavno da mu njegova navigacija kaže kam in kje in temu slepo zaupa.

Saj se je tudi meni že zgodilo, ampak na napakah se učimo. Žal pa se nekateri nikoli nič ne naučijo.

Že v kakšnih večjih evropskih mestih ne gre brez take navigacije. Kaj šele v ameriki kjer imaš mali milijon izvozov na avtocesti
Cloud

Kraj: Ljubljana
Zahvalil se je: 46 krat
Prejel zahvalo: 170 krat
Uporabnika povabil: BraneZ
Število neizkoriščenih povabil: 14

OdgovorNapisal/-a Kroko » 11 Jul 2019, 07:23

V Ameriki navigacija ni samo pripomoček ampak se brez nje ne da. Če kdo pravi drugače samo pomeni, da tam še ni vozil.
http://www.planet-cnc.com poskakuješ na eni nogi in žvižgaš alpske podoknice Kroko was here!
Uporabniški avatar
Kroko

Kraj: Ljubljana
Zahvalil se je: 650 krat
Prejel zahvalo: 1486 krat

OdgovorNapisal/-a VolkD » 11 Jul 2019, 08:52

Kroko je napisal/-a:V Ameriki navigacija ni samo pripomoček ampak se brez nje ne da.
Da se, vprašanje je samo kolikokrat zgrešiš cilj in kdaj prideš na cilj.

Nekateri pri nas vozijo brez problema brez navigacije. Mislim, da je precej tudi stvar navade. Jaz sem trenutno brez, ker imam na popravilu - reklamacija. Počutim se totalno izgubljenega. Ne morem si postaviti plana, ne morem načrtovati kdaj bom kam prišel, ne morem potem človeku povedati dobiva se takrat.
Skratka navigacija ne le da omogoča določanje poti, omogoča tudi načrtovanje poti in porabljenega časa, omogoča organizacijo tvojega funkcioniranja. Ko vzamem to v poštev potem je jasno, da mora to biti naprava, ki naj zna več kot prva škatla, ki jo kupimo za 10€. TMC mi je že enkrat dokazano prihranil vsaj 3 ure, če ne celo več: Ljubljana - Divača; zastoj na AC, sin je startal pred menoj, jaz sem ubogal navigacijo in šel v Uncu z AC. Prišel sem cca 3 ure pred njim.

Se je pa v vsakem trenutku treba zavedati, da je to pripomoček in nič več !
Uporabniški avatar
VolkD
Administratorji strani

OdgovorNapisal/-a VolkD » 11 Jul 2019, 08:58

Na temo pripomoček in nič več še ena resnična anekdota:

Voziva (izgubljava) se po makadamskih cestah sredi ničega v okolici Simiova (BiH). Jasno, jaz kot navigo_men sem imel Garmina in IGO. Prideva do T križišča. Pokrajina je bila kamnita. Tu in tam kakšna biljka trave. IGO pravi, da morava iti levo, Garmin meni, da je bolje iti desno.

Sopotnik paničen: "Kam pa zdaj"? Vidi se mu, da je zares prestrašen.
Jaz pa mirno odgovorim: "Glej obe navigacije skupaj, dokazujejo, da se sploh ne moreva izgubiti, saj so obe poti prave"!
In sem odpeljal po tisti, ki je bila bolj zvožena.
Uporabniški avatar
VolkD
Administratorji strani

OdgovorNapisal/-a gumby » 11 Jul 2019, 11:15

Garmin ima rad Bosno. Mene čez pelje tudi na relaciji Lendava-Rovinj :mrgreen:
my brain hurts
Uporabniški avatar
gumby

Kraj: Lendava
Zahvalil se je: 102 krat
Prejel zahvalo: 567 krat
Število neizkoriščenih povabil: 61

OdgovorNapisal/-a VolkD » 11 Jul 2019, 12:18

Čevapčiči!
Uporabniški avatar
VolkD
Administratorji strani

OdgovorNapisal/-a s54mtb » 11 Jul 2019, 13:50

gumby je napisal/-a:Garmin ima rad Bosno. Mene čez pelje tudi na relaciji Lendava-Rovinj :mrgreen:

Včasih občutek vara, dokler ne pogledaš zemljevida. "Na slepo" nikoli nebi rekel, da je Zadar točno južno od NM... ali pa če letiš iz Murske na jug prideš točno v Split ali pa iz Kačič točno na zahod prideš v Vancouver :)
Uporabniški avatar
s54mtb

OdgovorNapisal/-a VolkD » 11 Jul 2019, 14:29

Tam pa še nisem bil. Ampak zanimiva ugotovitev.
Uporabniški avatar
VolkD
Administratorji strani

Vrni se na Navigacija

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost