PicKit4 kuri (stare) PIC-e...

Tu bo govora o vseh mogočih mikrokontrolerjih ne glede na tip ali zgradbo

Moderator: tilz0R

PicKit4 kuri (stare) PIC-e...

OdgovorNapisal/-a Protoncek » 21 Jun 2020, 09:57

Ja, res je. Včeraj sem nareril adapter za razvojno plosčo easyAVR, da sem dal gor PIC18F452, katere sem nabavil preko foruma. Tako se bom lažje igral in razvijal program. Ok, poskusim prvega, pickit4 ga spozna - juhu, dela. Hočem naložit program, ne dela :shock: čaram, resetiram, preverjam kontakte... ne dela več. Ok, dam za foro drug PIC. Spet ga pickit 4 takoj spozna. Spet pošljem program gor in spet error. Kaj hudiča...??? Ok, vzamem pickit2 in SPET zamenjam procesor. Dvojka ga prepozna in lepo naloži gor demo program, ledice lepo šibajo na vseh 4 portih. KONČNO!!! Priklopim gor štirico, ga spet prepozna kot pic18f452. Hočem prebrat program...ne gre. Priklopim nazaj dvojko, ga ne prepozna več :_banghead

Grem malce na gugl... ja, so težave, menda s špicami in negativno napetostjo na MLCR-ju. Nekateri dajo neke upore vmes... očitno ga skuri takoj, ko prebere tip procesorja...

Sem jih poskusil oživit s HV programatorjem G540, jih sicer spozna, a nič ne ostane v njem, verify gre vedno false. Fusebite prebere vse FF, jih popravim in pošljem gor, “kao” uspešno, a branje da zopet FF. Definitivno so mrtvi...

No, ja... bom pač uporabljal pickit2, še dobro, da ga nisem prodal... itak mi novi vmesnik za štirico ni niti najmanj všeč.
Štirje proci so šli v nebesa. Če bi jih kupoval po kosu bi zagotovo nekomu jajca odtrgal... na farnellu so namreč po 10€ :_seeingstars
Uporabniški avatar
Protoncek

Kraj: Mengeš
Zahvalil se je: 420 krat
Prejel zahvalo: 505 krat
Uporabnika povabil: VolkD
Število neizkoriščenih povabil: 105

Re: PicKit4 kuri (stare) PIC-e...

OdgovorNapisal/-a VolkD » 21 Jun 2020, 10:11

Protoncek je napisal/-a: Če bi jih kupoval po kosu bi zagotovo nekomu jajca odtrgal... na farnellu so namreč po 10€ :_seeingstars
Ja in kaj bi z njimi ?
Davek za znanost pač... vsako spoznanje ima svojo ceno. Se ti pa zahvaljujem, ker si to delil z nami.
Dokler bodo ljudje mislili, da živali ne čutijo bolečine, bodo živali čutile, da ljudje ne mislijowww.S5tech.net
Uporabniški avatar
VolkD
Administratorji strani

Kraj: Kačiče (Divača)
Zahvalil se je: 9508 krat
Prejel zahvalo: 5340 krat
Uporabnika povabil: Vrtni palček
Število neizkoriščenih povabil: 125

Re: PicKit4 kuri (stare) PIC-e...

OdgovorNapisal/-a Protoncek » 23 Jun 2020, 07:17

Me je matralo, pa sem šel vseeno malce bolj raziskovat. No, Microchip je (naknadno) dal ven izjavo, da je pri starejših PICih, ki jh programiramo s PicKit4 treba dat 100 ohm upor v serijo z MCLR. To pa po njihovem zato, ker je štirica "tako hitra", da lahko pride do napetostnih špic na MCLRju (tudi negativnih), katere posledično skurijo starejše PICe. Novejši so očitno zaščiteni proti tem špicam. :_dunno
No, realno je seveda to zaradi slabega designa programatorja.

Toliko v opozorilo, da ne boste po nepotrebnem kurili PIC-e (kdor jih še vedno uporablja...). Z uporom v seriji PIC preživi.

Protoncek je napisal/-a:Če bi jih kupoval po kosu bi zagotovo nekomu jajca odtrgal...
VolkD je napisal/-a:Ja in kaj bi z njimi ?

Ja kaj neki.... spekel bi jih na žaru ane... :D
Uporabniški avatar
Protoncek

Kraj: Mengeš
Zahvalil se je: 420 krat
Prejel zahvalo: 505 krat
Uporabnika povabil: VolkD
Število neizkoriščenih povabil: 105

Vrni se na Hardware

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost