Gericom P53IN4 Win 8.1 se obeša

Vse kar se da vtakniti v PC ohišje ali kakorkoli priključiti zraven

Moderator: Kroko

Gericom P53IN4 Win 8.1 se obeša

OdgovorNapisal/-a kobranka » 19 Jun 2021, 20:23

Zdravo.

Ne vem kaj ga tare. V varnem načinu lahko deluje normalno ure in ure, v normalnem načinu se pa obesi. To se zgodi kakšen krat kmalu po zagonu kakšen krat pa kasneje se pravi ni odvisno od gretja računalnika. Posumil sem nvidia grafične gonilnike in jih odstranil. Napaka še vedno ni izginila. Vem samo, da plavega zaslona ne vrže, lučka od diska stalno gori, tipkovnice, ploščic na dotik ter miške se pri tem ne da uporabljati, ker vse obstane. Lahko ga samo izklopim.

Kakšna ideja kaj še pogledati? Na windows 7 je delalo normalno.
kobranka

Zahvalil se je: 589 krat
Prejel zahvalo: 180 krat
Uporabnika povabil: MadMax
Število neizkoriščenih povabil: 36

Re: Gericom P53IN4 Win 8.1 se obeša

OdgovorNapisal/-a DusanK » 19 Jun 2021, 20:52

Štartaj Upravitelja opravil s Ctrl+Alt+Del in odpri zavihek Procesi, sortiraj po CPE, da vidiš kaj kuri CPU več kot npr. 10%. Lahko daš tudi printscreen.
Če so ti programi ali procesi tuji, potem začasno onemogoči mrežno in wifi kartico, da prekineš povezavo z internetom, ker ti v ozadju lahko nek program, virus, spyware, windowsupdate...vseskozi bremeni podhranjen cpu in zato počepne celota.
Lahko napišeš tudi specifikacije tega prenosnika.
Štartaj Upravitelja opravil s Ctrl+Alt+Del, odpri zavihek Zagon in onemogoči programe za katere ne veš kaj so in kaj delajo.
Onemogočiš jih preko desnega klika mišona.Lahko daš tudi PrintScreen.
Ponovni zagon in test, če je kaj boljše.
Največji čar - električar
Uporabniški avatar
DusanK

Kraj: Medvode
Zahvalil se je: 2230 krat
Prejel zahvalo: 3791 krat
Uporabnika povabil: VolkD
Število neizkoriščenih povabil: 255

OdgovorNapisal/-a kobranka » 20 Jun 2021, 21:52

Največ požereta Antimalware Service Executable kar je v bistvu storitev Windows Defenderja in pa upravitelj opravil. Zagon ke prsktično prazen. Imam open-shell menu to sem sam inštaliral, MSASCuiL bom pa res onemogočil, ker ne vem povsem kaj je?
kobranka

OdgovorNapisal/-a kobranka » 26 Jun 2021, 21:13

Ah specifikacije pozabil. Ja kar vem iz glave: procesor intlov 1,6 GHz, 2 GB RAMa 120 GB SSD.

Ima me na sumu, da je procesor precej podhranjen. Sedaj, če mi kdo pomaga najti ustreznega močnejšega za ta prenosnik bom zelo vesel. Za zdaj se odločam nanje dati Linux Mint, ker je očitno win 8.1 preveč težak za ta mljinček.

Mimo grede. Za boleznine je pomagalo obnavljanje sistema.
kobranka

OdgovorNapisal/-a kobranka » 27 Jun 2021, 18:49

Ker o tem prenosniku vem bore malo je bila najdena informacija, da se iste matične plošce nahajajo v Fujitsu AMILO Pi 1556 in še nekaj drugih serijah prenosnikov.
https://www.google.com/amp/s/icecat.biz ... tml?espv=1

Torej zanimal bi me procesor za Socket 478. Idealno bi bilo Intel Core 2 Duo Mobile T7600 ker ima FSB kompatibilno frekvenco.
kobranka

OdgovorNapisal/-a kobranka » 22 Jul 2021, 21:00

Teli simptomi so res včasih tako čudni, da bi si človek hotel glavo razbiti na steni. Ker sem lumpa želel povoziti z Linux Mint in sem moral prvo popraviti boot zagon sem moral iti v BIOS. Popravim, poskusim pognati sliko tako ali tako ni delala, zaženem nazaj v Windowse in dela normalno. Prej se še zbootat ni znal v doglednem času.

Očitno bom moral biti bolj bosleden pri nastavitvah v biosu in da bodo res ostale kot morajo.

Problem rešen za zdaj. Upam. Tolčem po lesu, da me že roka boli.
kobranka

Vrni se na Hardware

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost