Izbira tiskalnika

Vse kar se da vtakniti v PC ohišje ali kakorkoli priključiti zraven

Moderator: Kroko

Izbira tiskalnika

OdgovorNapisal/-a napetost » 23 Jan 2015, 12:11

Doma imam že kar nekaj let star Hp tiskalnik, skener fotokopirc njegova oznaka je HP4280. Vendar mi pogosto javlja napako, da kartuša manjka ali je poškodovana, pa čeprav uporabljam originalne hp kartuše (350 in 351). No ker tega printerja izgleda ne bom naučil pameti bom verjetno kupil nekaj drugega. Zanima me predvsem vaše mnenje kateri multifunkcijski printer kupit (hp, Epson, Canon..) oziroma kakšne so vaše izkušnje, tudi z ceno rezervnih kartuš in seveda samo kvaliteto skeniranja in tiskanja.
lp
Janez
janez1322@gmail.com
napetost

Zahvalil se je: 9 krat
Prejel zahvalo: 6 krat
Uporabnika povabil: Carko
Število neizkoriščenih povabil: 4

Re: Izbira tiskalnika

OdgovorNapisal/-a Protoncek » 23 Jan 2015, 12:21

Sicer je to drug cenovni rang, ampak naj vseeno omenim: Kaj pa barvna laser multifunkcijska? Jaz sem jo nabavil lani in ne zamenjam več za inkjet. V bistvu ga imam še, ampak izključno za potrebe tiskanja na CD/DVDje.
Barvni laser v vsakdanjem delu tiska hitreje in bolj kvalitetno. Če malce narediš domačo nalogo pred nakupom, pa se na ebaju dobi poceni prah - originalni tonerji so namreč vsi po vrsti dragi.
Za primer: jaz imam Brother in sem pri kitajcih dobil komplet toner praškov za cca 70 evrov, pa je vsebine dovolj za 3-5 kratno polnjenje, torej praktično za celo življenjsko dobo, vsaj zame...

Če misliš inkjet, pa lahko omenim to: imam Canonov tiskalnik (MP980) in se vsakič, ko tiskam na to pripravlja kot bolan s*rat... lahko traja tudi več kot 3 minute, da neha s svojim neumornim "čiščenjem"... sicer ne vem, če je pri novih kaj bolje, ampak meni so se zamerili. Se mi zdi da (vsaj?) polovico črnila porabi samo za to...

Karkoli boš nabavil, glej da ima mrežni priključek. Tako napravo vključiš v domačo mrežo in je dostopna vsem računalnikom (in z malo sreče tudi telefonom).
Uporabniški avatar
Protoncek

Kraj: Mengeš
Zahvalil se je: 377 krat
Prejel zahvalo: 462 krat
Uporabnika povabil: VolkD
Število neizkoriščenih povabil: 96

OdgovorNapisal/-a napetost » 23 Jan 2015, 13:42

Kakšen printer pa imaš če ni skrivnost.
No pri HP tiskalnikih se mi dopade, da dobiš z novo kartušo tudi novo tiskalno glavo. Canon mislim, da tega nima in je zato mogoče daljša procedura pri pripravi za tiskanje. Kako imajo to rešeno druge firme pa ne vem.
lp
Janez
janez1322@gmail.com
napetost

Zahvalil se je: 9 krat
Prejel zahvalo: 6 krat
Uporabnika povabil: Carko
Število neizkoriščenih povabil: 4

OdgovorNapisal/-a Protoncek » 23 Jan 2015, 14:04

Jaz imam poleg omenjenega Canon MP980 (inkjet multifunkcijska) barvno laser multi napravo Brother DCP-9020CDW. Zadeva ima praktično vse - poleg 20 strani na minuto (ČB in barvno) ima WiFi, LAN, samodejni feeder za skeniranje, skeniraš lahko na FTP, na lokalni PC, na mrežni disk...možnost ravnega prehoda papirja, slovenski meni in touch zaslon.

Ja, Canon ima glavo ločeno, čeprav to ne bi smel biti razlog za tak dolgotrajno čiščenje, saj tudi če je glava na kartuši, mora biti čista, da lepo tiska.
Pred časi laserjev je bilo tudi meni všeč, če je bila glava na kartuši - ampak zato, ker si tako lahko brez skrbi polnil kartuše - ko se je glava zapacala, si pač kupil drugo kartušo in gasa naprej. Pri Canonu je to pomenilo menjavo glave (predrago) ali menjavo printerja.
Sicer tudi na inkjetu že dolgo ne uporabljam originalnih kartuš - so predrage: cca 14 evrov za eno proti 4€ pri nadomestni. Pa jih rabim 6 :?
Uporabniški avatar
Protoncek

OdgovorNapisal/-a BraneZ » 24 Jan 2015, 19:05

Protoncek je napisal/-a:... samodejni feeder za skeniranje...
Pomeni to da daš gor knjigo in ti jo samodejno lista? To je odlična opcija.
The true sign of intelligence is not knowledge but imagination.
Creativity is intelligence having fun!
Albert Einstein
Uporabniški avatar
BraneZ

Kraj: Koprivnica (HR), občasno Hoče (Slo)
Zahvalil se je: 740 krat
Prejel zahvalo: 760 krat
Uporabnika povabil: gumby
Število neizkoriščenih povabil: 31

OdgovorNapisal/-a Protoncek » 24 Jan 2015, 19:08

Haha....ja to bi pa bila opcija. :mrgreen: No, tako daleč še nismo. Lahko pa daš gor do 35 listov (ne spetih, seveda) in lepo jemlje enega po enega. Ne bi verjel, ampak ko pride prav, pride ZELO prav.
Uporabniški avatar
Protoncek

OdgovorNapisal/-a Burn22 » 11 Feb 2015, 16:34

Za poceni print se splača pogledati za Epson L355, ki nima klasičnih kartuš ampak sodčke in to zelo poceni tiskanje. Če se ne motim se dobi 70 ml barve za okoli 10€.
Drugače pa kakšne HP-je imajo tudi poceni kartuše.
Burn22

Zahvalil se je: 13 krat
Prejel zahvalo: 2 krat
Uporabnika povabil: Proteus
Število neizkoriščenih povabil: 0

OdgovorNapisal/-a kobranka » 11 Feb 2015, 20:05

napetost je napisal/-a:Kakšen printer pa imaš če ni skrivnost.
No pri HP tiskalnikih se mi dopade, da dobiš z novo kartušo tudi novo tiskalno glavo. Canon mislim, da tega nima in je zato mogoče daljša procedura pri pripravi za tiskanje. Kako imajo to rešeno druge firme pa ne vem.

Ja moraš iti na internetno stran kjer imaš veliko izbiro kartuš in na podlagi iskalnih nizov boš ugotovil, da imajo podobno narejene še nekatere druge firme. Ampak mene je distributer nategnil zato sem vzel HPja. Če bi vedel kakšne kartuše uporabljajo ostale firme pri posameznem modelu bi verjetno izbral tudi Canona ali pa Lexmarka, ki uporabljata podoben sistem vgrajenih tiskalnih glav v kartuše. Takrat bi lahko vzel tudi kakšnega Epsona vendar obvezno z reset kartušami, ker tinte ne zna porabiti do konca.

Meni recimo je pri določenih problemih okrog printerjev pomagala kar precen tale stran: http://www.cartridgeexpress.net/
kobranka

Zahvalil se je: 504 krat
Prejel zahvalo: 119 krat
Uporabnika povabil: MadMax
Število neizkoriščenih povabil: 23

OdgovorNapisal/-a javr » 18 Maj 2020, 20:46

(maj '20)
enako vprašanje, le da 5 let kasneje: zanimam se za tiskalnik-skener-kopirni. Po možnosti barvni. Faksa ne rabim. Uporaba je povprečno 2 lista na teden, to je 100 listov na leto. Zaradi tega imam probleme z obstoječim HP Photosmart C3180; barvne glave že dolgo ne uporabljam več ker je vedno suha ko bi moral kaj barvno printati, črna pa tudi zna nagajati če dlje časa miruje. Torej: nekaj, kar deluje kadar rabiš, tudi če prej 2-3 mesece miruje.
___
Uporabniški avatar
javr

Zahvalil se je: 99 krat
Prejel zahvalo: 165 krat
Uporabnika povabil: forest70
Število neizkoriščenih povabil: 36

OdgovorNapisal/-a Cloud » 18 Maj 2020, 21:48

Vzemi rabljeno multifunkcijsko HP laserca. Ce imas sreco je v tonerju dosti prahu za 1000 strani, ko pa zacne slabse printati pa toner pretreses in dobis se nekaj sto strani ven.
Cloud

Kraj: Ljubljana
Zahvalil se je: 63 krat
Prejel zahvalo: 199 krat
Uporabnika povabil: BraneZ
Število neizkoriščenih povabil: 13

OdgovorNapisal/-a javr » 18 Maj 2020, 22:16

raje novega. Sem že z navdušenjem gledal veliko izbiro barvnih multifunkcijskih laserjev pod 200 € na Techtrade center, a se je pokazalo da je marsikaj "barvnega" dejansko ČB
___
Uporabniški avatar
javr

OdgovorNapisal/-a luccabrassi » 18 Maj 2020, 22:22

sedaj propagirajo ''easy refill'' https://www8.hp.com/in/en/printers/neverstop-laser.html (cene ne vem)

sam imam HP LaserJet P 3015 dn , na bolhi sem ga kupil za 50€ in dela dobro. Mislim da bom v moral prihodnosti obnoviti gumijaste koleščke ker občasno zdrsavajo .

ebay

Komplet obnove koleščkov pride nekje 30-40€ , Komplet s novim grelcem in ostalim pa nekje 120-200€ (original tovarniški kit ) ampak mislim da se izplača. Všeč mi je kup navodil na YT in podrobna servisna navodila iz njihove strani

ups sedaj sem opazil multifunkcijski tiskalnik se pravi+ skener (pol pa odpade ali pa ga dodaš posebej.
Moments Before Detonation .............TT
Uporabniški avatar
luccabrassi

Kraj: KOČEVJE - IDRIJA
Zahvalil se je: 198 krat
Prejel zahvalo: 191 krat

OdgovorNapisal/-a javr » 19 Maj 2020, 07:06

ko sem odstranil vse ponudnike z veliko izbiro modelov ki jih trenutno ni na zalogi, sta ostala akcija.si in printink.si .
Cena: max 300 €.
Ostalo: ker noben od teh dveh nima primerjalnika tehničnih parametrov, sledi ročna selekcija.
___
Uporabniški avatar
javr

OdgovorNapisal/-a MarkoM » 19 Maj 2020, 08:28

Mogoče poglej še kaj drugega kot HP. Jaz sem imel črnobelo laser multifunkcijsko od HP in je čez nekaj let skener odpovedal (ob minimalno skeniranih straneh). Iskal sem vzrok in ugotovil, da je to očitno slabost HP in je potem nekdo napisal na HP podpori, da je rešil problem tako, da je nabavil Canon. No, jaz sem ga tudi po tem nasvetu in sem zelo zadovoljen. Kupil sem pa tega.
MarkoM

Kraj: Pohorje (Maribor)
Zahvalil se je: 125 krat
Prejel zahvalo: 216 krat
Uporabnika povabil: s56rga
Število neizkoriščenih povabil: 18

OdgovorNapisal/-a javr » 19 Maj 2020, 08:40

HP sploh ni filter izbire; tako izpade, če rezultate "laser, barvni, do 300€" razporediš po ceni od najcenejšega naprej.
Na Mimovrste je v tej kategoriji trenutno na voljo samo 26,8 kg težak Lexmark MC2425adw, pa glede na mojo uporabo (100 listov letno) trenutno ne vidim razloga za nakup.
___
Uporabniški avatar
javr

OdgovorNapisal/-a Protoncek » 19 Maj 2020, 09:19

Jaz imam brother multifunkcijski laser (dcp 9020). Prednost je, da ima toner brez čipov. Tako so 4 tonerji ( 3 barve in dva črna) na ebaju reda 70-80 evrov. V tvojem primeru do konca življenjske dobe. Ima pa... vse: mrežni, airprint...
Uporabniški avatar
Protoncek

OdgovorNapisal/-a javr » 19 Maj 2020, 09:32

sem že iskal ta tvoj model, pa zgleda da ni več v prodaji, vsaj jaz ga ne najdem.
Prednost je, da ima toner brez čipov
najdem ta podatek kje v tehničnih podatkih, ali firme tega ne razglašajo prav na veliko ?
___
Uporabniški avatar
javr

OdgovorNapisal/-a Dorijan » 19 Maj 2020, 09:36

Predvsem glej euro/stran ne ceno printerja.
Velikokrat je tiskalnik na 2+ leti cenejši, če je v osnovi dražji.

https://www.pcmag.com/picks/the-best-printers
Zadnjič spremenil Dorijan, dne 19 Maj 2020, 09:55, skupaj popravljeno 1 krat.
Dorijan

Zahvalil se je: 3 krat
Prejel zahvalo: 119 krat
Uporabnika povabil: gumby
Število neizkoriščenih povabil: 22

OdgovorNapisal/-a Protoncek » 19 Maj 2020, 09:43

Mislim, da ne razlagajo prav na veliko. Jaz sem to našel nekje spotoma in ko sem vzel ven kartušo nisem našel čipa nikjer...
Ja, printer je star, dvomim, da ga še delajo. Mislim, da je primerljiv DCP-L3510CDW (ajd, boljši, upam). Malce je dražji od tvoje meje, a če računaš, da bi raje kupil kak inkjet in potem vsakič, ko tiskaš zamenjal suhe kartuše bo to dražje...

Kartuše so pa pododbna cena, kot vidim: https://www.ebay.com/itm/XXL-TONER-kompatibel-Brother-TN-243-TN-247-TN-135-DCP-L-3510CDW-MFC-L-3710-CW/372631356413?hash=item56c28f43fd:m:m7CKvj_pSK9zbtqNgd2nbsw
Uporabniški avatar
Protoncek

OdgovorNapisal/-a MarkoM » 20 Maj 2020, 08:09

Mogoče še en nasvet: ko sem kupoval HP multifunkcijsko, so imeli napačno navedeno, da ima avtomatični dvostranski tisk, imel je pa ročnega, kar pomeni, če si hotel dvostranski tisk, si moral ročno obračati liste. Kot drugo pa skeniranje, odvisno koliko tega potrebuješ, jaz sem vzel s podajalnikom in dvostranski sken. Pomeni, da vstaviš dokumente v podajalnik in poskenira vse strani obojestransko avtomatično.
MarkoM

OdgovorNapisal/-a javr » 20 Maj 2020, 09:10

sem bil trdno odločen da inkjeta pa nikoli več, a se je pojavila misel:
- najcenejši barvni laser je 5-krat dražji od najcenejšega barvnega inkjeta;
- povprečna raba 100 listov letno;
- torej se mi bolj splača kupiti inkjet in morebitne težave z njim reševati tako da ga vržem v smeti in kupim novega.

Groba izbira (Mimovrste):
Priponke
printer_primerjaln.jpg
___
Uporabniški avatar
javr

OdgovorNapisal/-a VolkD » 20 Maj 2020, 09:17

javr je napisal/-a:sem bil trdno odločen da inkjeta pa nikoli več, ...

Imam tri laserje. Nikoli več nekaj kar te pljuva in ropa denarnico.
Dokler bodo ljudje mislili, da živali ne čutijo bolečine, bodo živali čutile, da ljudje ne mislijowww.S5tech.net
Uporabniški avatar
VolkD
Administratorji strani

Kraj: Kačiče (Divača)
Zahvalil se je: 8996 krat
Prejel zahvalo: 5127 krat
Uporabnika povabil: Vrtni palček
Število neizkoriščenih povabil: 255

OdgovorNapisal/-a MarkoM » 20 Maj 2020, 10:02

Ne pozabi tistega efekta jeza, ko bi rad nujno sprintal eno stran in začne injekt s čiščenjem glav, na koncu pa nič ne izpiše, po možnosti pa niti nimaš na zalogi nove glave.
MarkoM

OdgovorNapisal/-a Protoncek » 20 Maj 2020, 10:11

javr je napisal/-a:- torej se mi bolj splača kupiti inkjet in morebitne težave z njim reševati tako da ga vržem v smeti in kupim novega.

Hm... da bi vrgel stran printer vsake pol leta, ko želiš nekaj natisnit in bo zabit? Dvomim, da se bo to splačalo... Malo poglej cene kartuš teh "poceni" printerjev, boš neprijetno presenečen...

Glede barvnega laserja: treba je vedet, da barvni laser na navadni papir naredi veliko lepšo barvno stran kot katerikoli inkjet. Razlog je papir, tehnologija tiskanja in dejstvo, da se na navadnem papirju črnilo razliva in tako ustvari zmazek. Jaz uporabljam inkjet samo s fotopapirjem za potrebe CD/DVD ovitkov, sicer laufa laser. Kot pravi Darko: nikoli več inkjeta (za dnevno uporabo). Ko imaš enkrat "normalno" napravo se tudi več uporablja - za fotokopiranje, nove mašine znajo tiskat direkt s telefona, tablice, so v mreži, da lahko dela kdorkoli v domači mreži...

Da ne rečem, da je laser nekajkrat hitrejši od inkjeta - moj Canon inkjet je take volje, da ko se on odloči, lahko traja tudi več kot 3 minute, da čisti glave, takrat ne moreš nič. Ponavadi je to takrat, ko se ti prekleto mudi in potem mu prekolneš vse bližnje in daljne sorodnike, pa še kakšnega njegovega soseda in znanca se spomniš :_rolling . Aja, po končanem čiščenju ponavadi zateži, da je vsaj ena od šestih kartuš prazna in jo je treba zamenjati. Po menjavi spet sledi čakanje, da on "naredi svoje".

Če že nameravaš inkjet se kvečjemu splača te nove, ki imajo črnila v flaškah, so potem cenejša in veliko več je črnila. So pa tiskalniki dražji, tako da se spet ne splača... Inkjet je postal čisto namenska zadeva: za tiskanje fotografij, CDjev in podobne eksotike.

Ja, pa natisnjena stran z laserjem se ne razliva, če jo slučajno dobi dež/voda...

MarkoM je napisal/-a:Mogoče še en nasvet: ko sem kupoval HP multifunkcijsko, so imeli napačno navedeno, da ima avtomatični dvostranski tisk,

Ja, nikoli se zanašat na to, kar piše na strani trgovine. Je treba iti na proizvajalčevo stran. Pa pri teh stvareh se splača dokupit podaljšano garancijo. Meni je na laserju po dveh letih in pol odšel valj - če ne bi imel podaljšane garancije bi bilo konkretno drago...
Uporabniški avatar
Protoncek

OdgovorNapisal/-a javr » 20 Maj 2020, 12:38

seveda mora imeti Hofer akcijo en dan prej preden meni crkne tiskalnik :_cussingwhite
Enak na Mimovrste včeraj: 60€
Danes: 72 €
___
Uporabniški avatar
javr

OdgovorNapisal/-a javr » 21 Maj 2020, 22:41

kaže, da je iskanje primernega inkjeta v teh dneh naravnost ubijajoče: od prvih 10, glede na ceno, jih osem "Trenutno ni na zalogi".
Ali mogoče kdo, ki bolj spremlja računalništvo, kaj ve kdaj se bo trg stabiliziral ?
___
Uporabniški avatar
javr

OdgovorNapisal/-a Cloud » 21 Maj 2020, 22:49

Trenutno je problem z dobavo iz kitajske, za računalnike mi je bilo rečeno, da bo verjetno vsaj še mesec ali dva kriza glede dobave za tiskalnike verjetno tudi podobno.
Cloud

Kraj: Ljubljana
Zahvalil se je: 63 krat
Prejel zahvalo: 199 krat
Uporabnika povabil: BraneZ
Število neizkoriščenih povabil: 13

Vrni se na Hardware

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost