Robot za dostavo kave

Vse kar zgleda ali pa tudi ne, kot robot in ima vsaj malo lastne pameti.

Robot za dostavo kave

OdgovorNapisal/-a brodul » 22 Jun 2015, 09:46

Zdravo,

trenutno delam robota za dostavo kave v posteljo. Glavni razlog za to je, da bom kasneje naredil (preprost) kavomat, ki ga ne zelim imet ob sebi na nocni omarici. :D
Trenutno imam kavomat za 11 evrov.
V glavnem bo kavo dostavil tako, da bo sledil crti.

Trenutno se zna vozit ter sledit crti. Kasneje bo imel se ultrasonicni senzor za ovire.

https://t.co/5zldTs5XZT

Robot ima za osnovo 4 kolesno sasijo, ki se jo dobi na ebay. 4 motorji, 4 kolesa, dve plosci iz pleksija in distancniki. Seveda je prva posiljka prisal v taksnem stanju, da je bil pleksi prelomljen.
To je prislo nekje 20 dolarjev.

Za baterije sem se odlocil, da bom imel dve 16500. Kupil sem 4 in dve skatlici (ki vezeta serijsko). Potem imam pa 7805, ki spravi na 5V za napajanje mikrokrmilnika in pogon.
10 dolarjev.

Za mikrokrmilnik sem najprej zelel izkoristiti Arduino mini pro (2 dolarja na PCBju). Ter sestaviti dva L293D za krmiljenje motorjev. Sedaj imam trenutno Arduino Uno in Motor shield v1 od adafruta (https://www.adafruit.com/products/81) (pri kitajcu 2.5 dolarja). Kasneje bom sel v svojo ploscico, saj si zelim vec shift registrov. Pomemben mi je tudi prostor.

Koncno sem si kupil klesce za votlice, tako da je malo lazje z kabli.

IR detektor odboja sem naredil sam, vec o tem kasneje.
Priponke
CE8XJKBXIAAby6I.jpg
Zlomljena sasija
CF3OwHmW8AAuByj.jpg
Materjal
CICYUQPWwAEh1zW.jpg
Senzor namescen
CHNJo-uUAAAwMrW.jpg
Prototip senzorja
brodul

Zahvalil se je: 1 krat
Prejel zahvalo: 4 krat
Uporabnika povabil: VolkD
Število neizkoriščenih povabil: 0

Re: Robot za dostavo kave

OdgovorNapisal/-a Jakey » 14 Feb 2016, 03:36

Na sliki, tiste stvari, ki imaš zapičene v bel protoboard...imaš slučajno probleme z vtikanjem komponent vanj? Pri mojih se pojavi problem, da zelo zelo težko karkoli stisnem vanj. Sploh je pa problem pri kšnih arduino nano/minijih..če jih že kakorkoli spravim noter, jih je blazen problem dobit ven.

Sicer pa, se ti splača na tega (ali max. 2) stisniti gor arduino nano ter nalepiti (končan izdelek) na pleksi.
Podpis je izginil.
Uporabniški avatar
Jakey

Kraj: Ljubljana
Zahvalil se je: 161 krat
Prejel zahvalo: 120 krat
Uporabnika povabil: Proteus
Število neizkoriščenih povabil: 1

Vrni se na Roboti

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost