Radar detektor

Vse o antenah, teorija in praksa.

Radar detektor

OdgovorNapisal/-a S56NC » 01 Avg 2017, 23:40

Pri nekem pogovoru danes je padlo vprašanje ali je mogoče izdelati nek osnovni radar detektor iz reči, ki jih najdemo po naših delavnicah. Gre se seveda za detektiranje tripodov mestnega redarstva, ki jih (vsaj v naših koncih) nastavljajo od 5:30 zjutraj, ko gre raja na delo. Meni omejitve ne predstavljajo izivov vendar me pa muči kako bi lahko to v praksi izvedel.
Nekaj sem gledal v smeri LNBjev, pa mogoče kakšni gunplexserji,...

Naj omenim, da kolikor je meni znano so takšni radarji radioaktivni na 24.1 in 34.x GHz. Če pa bomo ujeli še kakšne signale v območju 12-36GHz pa še bolj zanimivo :D

Debata ? :geek:
Uporabniški avatar
S56NC

Kraj: Postojna
Zahvalil se je: 52 krat
Prejel zahvalo: 40 krat
Uporabnika povabil: DusanK
Število neizkoriščenih povabil: 4

Re: Radar detektor

OdgovorNapisal/-a Iztok » 02 Avg 2017, 00:41

Take detektorje preizkušam že četrt stoletja. 20 let nazaj so bili še uporabni, danes pa ima policija že toliko različnih načinov meritev, da so nesmiselni, pa še mimo vsakega objekta z avtomatskimi vrati, radarskimi semaforji ali alarmi z MW senzorji ti piskajo. Zato sem to že pred leti opustil.

Sem pa pred kratkim dobil DVR android tablico s HD kamero za snemanje vožnje, ki ima noter še GPS in MW detektor raznih frekvenc. Če grem od LJ do Grosuplja izven AC preko naselij piska na vsak kilometer ... :roll:

Mogoče, če se da komu izdelovat za hobi in gušt - uporabno pa ni. Je pa noter neka posebna antena v obliki male visokotonske troblje.
ʇɥıs ıs ʇɥǝ ןɐsʇ ʇıɯǝ ı qnʎ ɐ ʞǝʎqoɐɹp ou ǝqɐʎ
Uporabniški avatar
Iztok

Kraj: LJ
Zahvalil se je: 467 krat
Prejel zahvalo: 390 krat
Uporabnika povabil: Proteus
Število neizkoriščenih povabil: 77

OdgovorNapisal/-a luccabrassi » 15 Sep 2017, 20:36

gunnova dioda ?
Moments Before Detonation .............TT
Uporabniški avatar
luccabrassi

Kraj: KOČEVJE - IDRIJA
Zahvalil se je: 154 krat
Prejel zahvalo: 128 krat
Uporabnika povabil: VolkD
Število neizkoriščenih povabil: 65

OdgovorNapisal/-a VolkD » 15 Sep 2017, 20:42

luccabrassi je napisal/-a:gunnova dioda ?
Tudi to ni tako enostavno. Ta dioda je v bistvi samo aktivni elemet, ki v oscilira v valovodu. frekvenca oscilacij je pogojena z votlino v kateri je. radijski valovi se širijo po valovodu v okolje in se odbijajo od predmetov. Nekaj jih zavije nazaj v valovod.
Od tu dalje je bistvo - imeti moramo še eno diodo, ki je mešalna dioda. Ta meša radijske valove, ki prihajajo iz našega oscilatorja s tistimi ki so se vrnili iz okolja. Zaradi doplerjevega efekta so ti valovi pri gibajočih se predmetih po frekvenci nižji - predmet se oddaljuje, oziroma višji, predmet se približuje. Ker se ta dva signala zmešata dobimo kot rezultat razliko obeh frekvenc. Tako dobljeni signal predstavlja torej dvakratno hitrost gibanja predmeta.

Bistvo je torej tudi mešalna dioda.
Dokler bodo ljudje mislili, da živali ne čutijo bolečine, bodo živali čutile, da ljudje ne mislijowww.S5tech.net
Uporabniški avatar
VolkD
Administratorji strani

Kraj: Kačiče (Divača)
Zahvalil se je: 6742 krat
Prejel zahvalo: 4239 krat
Uporabnika povabil: Vrtni palček
Število neizkoriščenih povabil: 255

OdgovorNapisal/-a s54mtb » 15 Sep 2017, 21:08

Ce poznas lastno hitrost(gps) in delovno frekvenco detektorja, lahko detektiras zamaknjeno frekvenco (zaradi doplerja) in izsejes le to, ostale senzorjw pa ignoriras.

Problem je edino ta, da moras poznati frekvenco nosilca.

Morda bi morali po radiu obvescat: "tam in tam se nahaja radar na frekvenci xyzGHz"
Uporabniški avatar
s54mtb

Zahvalil se je: 1320 krat
Prejel zahvalo: 3264 krat
Uporabnika povabil: Vrtni palček
Število neizkoriščenih povabil: 190

Vrni se na Antene

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost