Popravljanje besedila

Vse kar morate vedeti o forumu

Popravljanje besedila

OdgovorNapisal/-a blasny » 24 Okt 2021, 19:59

Forum SW je nekaj strašno pameten. Malo preveč popravlja. Kje se to izklopi?
nisemjstteganapisal.png
blasny

Kraj: Tepanjce
Zahvalil se je: 473 krat
Prejel zahvalo: 282 krat
Uporabnika povabil: VolkD
Število neizkoriščenih povabil: 31

Re: Popravljanje besedila

OdgovorNapisal/-a DusanK » 24 Okt 2021, 21:19

Očitno je spisek zamenjav daljši...
Največji čar - električar
Uporabniški avatar
DusanK

Kraj: Medvode
Zahvalil se je: 2383 krat
Prejel zahvalo: 4125 krat
Število neizkoriščenih povabil: 255

OdgovorNapisal/-a VolkD » 24 Okt 2021, 22:11

Vse se da, če se malo potrudiš.
klik
Dokler bodo ljudje mislili, da živali ne čutijo bolečine, bodo živali čutile, da ljudje ne mislijowww.S5tech.net
Uporabniški avatar
VolkD
Administratorji strani

Kraj: Kačiče (Divača)
Zahvalil se je: 13968 krat
Prejel zahvalo: 8560 krat
Uporabnika povabil: Vrtni palček

OdgovorNapisal/-a VolkD » 24 Okt 2021, 22:17

DusanK je napisal/-a:Očitno je spisek zamenjav daljši...
Zamenjave so nastajale sproti, vsaka je nastala zato in samo zato, ker se nekomu ni dalo napisati prav.

VolkD je napisal/-a:Tole je bilo le kot primer, ki pa se je v resnici zgodil. Realnost je še precej slabša. Resničnih primerov bi lahko naštel mnogo. Stvari se pač dogajajo. In nanje je potrebno reagirati. Včasih uspe takoj, drugič pa ne. Sem zelo zelo veliko prisoten na forumu, mislim, da celo preveč. Ne dovolim, da zahtevate, da bi moral biti še več.
Vsak naj se sam malo kontrolira. Konec koncev se s tem predstavlja in daje vsem drugim svojo sliko. In ne nazadnje daje meni čisto nepotrebno delo.

Več spoštovanja do samega sebe prosim. In konec koncev, tudi do drugih. Ne nazadnje tudi do mene.
Dokler bodo ljudje mislili, da živali ne čutijo bolečine, bodo živali čutile, da ljudje ne mislijowww.S5tech.net
Uporabniški avatar
VolkD
Administratorji strani

OdgovorNapisal/-a VolkD » 24 Okt 2021, 23:23

blasny sprašuje: "Kje se to izklopi"?

Še konkreten odgovor na konkretno vprašanje:
Cenzure same se ne da izključiti. Tudi jaz kot administrator je ne morem. Lahko sicer zbrišem vnos v tabelo, a se bo potem to odrazilo v postih zaradi katerih je cenzura nastala.

Uporabnik lahko v takem primeru kot je ta, cenzuro zaobide. Je nekaj načinov, meni je najljubši sledeč:
1. Verjetno nek 'J[size=1] [/size]ST' tip. Mogoce XH
    Tisti presledek v velikosti 1 ni presledek, ampak znak, ki ga dobimo, če pritisnemo Alt+ odtipkamo 255.
2. Verjetno nek 'J[size=1].[/size]ST' tip. Mogoce XH
    Pika je v tem primeru izpisana, a je tako majhna, da je ni videti.
Uporabniški avatar
VolkD
Administratorji strani

OdgovorNapisal/-a VolkD » 24 Okt 2021, 23:32

Sicer pa smo problem s to kratico že imeli in ga tudi že rešili. Ker cenzura besed deluje le v enem pasu, torej se nad tekstom ne izvaja toliko časa dokler so še zamenjave, je problem rešen kar s cenzuro samo.
Namesto J ST napišemo J STreal.
Uporabniški avatar
VolkD
Administratorji strani

OdgovorNapisal/-a blasny » 25 Okt 2021, 16:04

To ni cenzura. Cenzura bi bila, če bi vulgarne besede, katere res ne sodijo na ta forum, nadomestil z npr. xxxxx. Tako bi se vsaj očitno videlo, da se greš cenzuro.

To kar se tu izvaja, je pa kr-neki. Spreminjanje besedila z nekim tajnim šifrantom. Zamenjujejo se ene besede z drugimi, ker naj bi to bilo bolj zabavno za bralce? Taka je vsaj utemeljitev v oni drugi temi. S tem, da niti pisci na to niso opozorjeni niti bralci ne vedo, da berejo nekaj, kar sploh ni bilo napisano.

VolkD je napisal/-a:Vse se da, če se malo potrudiš.
klik

Sploh ne razumem, kaj si tu hotel povedat.
Še včeraj je bil to jaz konektor. To da sem dal 'J-S-T' v apostrofe, ni pomagalo. Zdaj, ko si šel in popravil moj odgovor in dodal svoje nevidne pikice, je to končno postal J-S-T konektor.

VolkD je napisal/-a:Sicer pa smo problem s to kratico že imeli in ga tudi že rešili. Ker cenzura besed deluje le v enem pasu, torej se nad tekstom ne izvaja toliko časa dokler so še zamenjave, je problem rešen kar s cenzuro samo.
Namesto J ST napišemo J STreal.

Tega pa tudi ne razumem. Rešeno ni bilo in še vedno ni rešeno. Kako naj bi bil JS Treal razumljiv v tem kontekstu?
Kje si našel j-s-t nadomeščat z j-a-z, pa sploh ne dojamem. A na tem forumu uporaba narečja ni dovoljena?
Ma za skuzi buh, js tegha n' zastupim. Ma kej sm prou šutast, al kej?

VolkD je napisal/-a:blasny sprašuje: "Kje se to izklopi"?

Še konkreten odgovor na konkretno vprašanje:
Cenzure same se ne da izključiti. Tudi jaz kot administrator je ne morem. Lahko sicer zbrišem vnos v tabelo, a se bo potem to odrazilo v postih zaradi katerih je cenzura nastala.

Uporabnik lahko v takem primeru kot je ta, cenzuro zaobide. Je nekaj načinov, meni je najljubši sledeč:
1. Verjetno nek 'J ST' tip. Mogoce XH
Tisti presledek v velikosti 1 ni presledek, ampak znak, ki ga dobimo, če pritisnemo Alt+ odtipkamo 255.
2. Verjetno nek 'J.ST' tip. Mogoce XH

To je nek obvoz okoli cenzure ali kaj?
Se mi prav ne ljubi s tem ukvarjat. Ne bom pisal nekih 'size' obvozov. Programiram že v službi. Ne bom programiral še tukaj na forumu, da človeku odgovorim kje naj išče.

Zamenjaj dele človeške anatomije in proizvode le te z XXXXXX. To bi mogoče še nekako imelo smisel, vse ostalo je pa :_CR
blasny

OdgovorNapisal/-a VolkD » 25 Okt 2021, 16:41

blasny je napisal/-a:Kje si našel j-s-t nadomeščat z j-a-z, pa sploh ne dojamem. A na tem forumu uporaba narečja ni dovoljena?
Ma za skuzi buh, js tegha n' zastupim. Ma kej sm prou šutast, al kej?
Uporaba narečja je sicer dovoljena, a v tehničnih člankih ni zaželjena, ker zmanjšuje razumljivost. Avtorju mogoče ne, vsi ostali pa potem samo čudno gledajo zakaj recimo konektor je pico.
In ko je bilo teh jst-jev preveč je zadeva šla v tabelo. Na sosednjem forumu bi namesto tega dobil slovensko špansko vas.

blasny je napisal/-a:Zamenjaj dele človeške anatomije in proizvode le te z XXXXXX. To bi mogoče še nekako imelo smisel, vse ostalo je pa :_CR
Ni noben problem, pol ure dela imam s tem. Se pa bojim, da bo potem en kup drugih ljudi s tem nezadovoljnih.

Predlagam ti, da odpreš anketo in rezultata se bom držal.
Uporabniški avatar
VolkD
Administratorji strani

OdgovorNapisal/-a Protoncek » 25 Okt 2021, 16:46

VolkD je napisal/-a:la.Uporabnik lahko v takem primeru kot je ta, cenzuro zaobide. Je nekaj načinov, meni je najljubši sledeč:
1. Verjetno nek 'J ST' tip. Mogoce XH
2. Verjetno nek 'J.ST' tip. Mogoce XH

Še z moje strani:da bi jaz osebno kdajkoli takole čaral... Raje ne odgovorim. Tole vnašanje oglatih oklepajev in podobne navlake ni za nikamor. Če že, se cenzura za to besedo naredi tako, da na malih črkah gleda, velike pa ne, pa bi bil problem rešen. Tehle palčk in podobnega pa noben ne bo vnašal, verjemi.

Čeprav se strinjam z ostalimi, da bi moralo to biti označeno, ali pa celo (še bolje) da te ne spusti naprej, ko klikneš na “objavi”. Potem bi bil prisiljen popravit. Kljub temu zagovarjam uporabo slovenskega jezika, ne narečij ali popačenk, in to iz razloga, ker forum bere cela Slovenija, ne samo en narečni del, zato bi bila uporaba narečja preveč nerazumliva.
Uporabniški avatar
Protoncek

Kraj: Mengeš
Zahvalil se je: 609 krat
Prejel zahvalo: 725 krat
Število neizkoriščenih povabil: 149

OdgovorNapisal/-a VolkD » 25 Okt 2021, 16:56

Protoncek je napisal/-a: Če že, se cenzura za to besedo naredi tako, da na malih črkah gleda, velike pa ne, pa bi bil problem rešen.
Tole si tudi jaz želim, a žal v tej verziji foruma te možnosti ni :( Je pa to že dolgo na Todo listi.

Protoncek je napisal/-a:Čeprav se strinjam z ostalimi, da bi moralo to biti označeno, ali pa celo (še bolje) da te ne spusti naprej, ko klikneš na “objavi”. Potem bi bil prisiljen popravit.
Žal tudi to ni tako enostavno, kot se sliši. Zaenkrat forum te opcije nima, je pa tudi na Todo listi.
Si mi dal pa idejo,... mogoče bi bilo tole smiselno: Zdaj sem si jzst jaz nekaj zmislil.

Protoncek je napisal/-a:Kljub temu zagovarjam uporabo slovenskega jezika, ne narečij ali popačenk, in to iz razloga, ker forum bere cela Slovenija, ne samo en narečni del, zato bi bila uporaba narečja preveč nerazumliva.
:_dunno :_bow
Uporabniški avatar
VolkD
Administratorji strani

OdgovorNapisal/-a blasny » 25 Okt 2021, 18:54

VolkD je napisal/-a:Predlagam ti, da odpreš anketo in rezultata se bom držal.

Narejeno.
blasny

Vrni se na O forumu

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost