Izbris teme in banni....

Vse kar morate vedeti o forumu

Izbris teme in banni....

OdgovorNapisal/-a Saso » 16 Jul 2021, 20:54

Kot sem že v izbrisani temi omenil, si vas vsaj 90% zasluži bann za vsaj pol leta, če si ga je Mare zaslužil 7 dni s temo Odklop.

Če pa mi je že nekdo izbrisal mojo temo bi me pa lahko o tem vsaj obvestil.

Se bom kar sam za nekj časa bannal, tako da ni potrebe moderatorjem skrbeti še za to.
Saso

Kraj: Trbovlje
Zahvalil se je: 101 krat
Prejel zahvalo: 175 krat
Uporabnika povabil: VolkD
Število neizkoriščenih povabil: 38

Re: Izbris teme in banni....

OdgovorNapisal/-a reber » 17 Jul 2021, 06:56

Tudi jaz... mislim enako.

Že dolgo časa, več mesecev ali let, na forum pogledam na hitro, pol minute, mogoče minutko... ker ni zame nič pametnega, odidem stran, le redko preberem kakšno temo v celoti, še veliko bolj redko napišem odgovor. Na forumu skoraj ni več tehničnih tem in se z Maretom 100% strinjam. Ne samo tale forum, na splošno je v Sloveniji očitno nezanimanje za tehnične teme. Če primerjam s časi 10 let in več nazaj, so bile razmere popolnoma drugačne. Da medsebojne človeške odnose sploh ne omenjam, eni imajo EGO ne samo do neba, do Marsa in še dlje, "pametnejši" od Boga.
Sporočila sprejemam na e-mail objavljen na www.reber.si
Uporabniški avatar
reber

Kraj: Bled
Zahvalil se je: 132 krat
Prejel zahvalo: 481 krat
Uporabnika povabil: s54mtb
Število neizkoriščenih povabil: 255

OdgovorNapisal/-a zanka » 17 Jul 2021, 08:48

reber je napisal/-a:Ne samo tale forum, na splošno je v Sloveniji očitno nezanimanje za tehnične teme.

Zaradi enake opazke sem v prvotni temi napisal.
zanka je napisal/-a:Kaj pa kažejo preostale lokalne (slovenske) skupnosti?

Stanje je porazno. Sprašujem se, kdo kaj sploh še počne ...
Uporabniški avatar
zanka

Kraj: SI-8000
Zahvalil se je: 123 krat
Prejel zahvalo: 381 krat
Uporabnika povabil: DusanK
Število neizkoriščenih povabil: 76

OdgovorNapisal/-a javr » 17 Jul 2021, 08:53

da ni tehničnih tem več, je "krivda" uporabnikov, ker pač nimamo kaj pametnega/zanimivega povedati o tehniki, zato je vtis da je forum ziv bolj zaradi vsega drugega kot zaradi elektronike. Alternativa bi bila striktno brisati vse kar nima zveze z elektrotehniko. Potem bi se pojavil en nov prispevek na teden, tu nekje ?
Na splosno pa je vtis da za forume, ki propadejo ali pa je njihova aktivnost minimalna, nikoli niso krivi uporabniki, ampak vedno moderatorji s svojimi posegi. Recimo da se tema z naslovom "Transistor 2N3055" razvije v debato o tem ali je boljši Ariel ali Persil - na tem forumu bi se končalo s "to je moja dnevna soba, dovolj je bilo, zaklenjeno." In potem se odpre druga in tretja in peta tema z enakim ali podobnim naslovom ker so prve štiri zaklenjene. Drugace pa bi tema ali sama od sebe odmrla, ali pa se postavila nazaj v okvire naslova teme, brez da kdorkoli s pozicije vzgojitelja v otroškem vrtcu posega v debato.
___
Uporabniški avatar
javr

Zahvalil se je: 165 krat
Prejel zahvalo: 251 krat
Uporabnika povabil: forest70
Število neizkoriščenih povabil: 53

OdgovorNapisal/-a cero » 17 Jul 2021, 09:29

zanka je napisal/-a:Kaj pa kažejo preostale lokalne (slovenske) skupnosti?

Stanje je porazno. Sprašujem se, kdo kaj sploh še počne ...[/quote]

v bistvu je tole offtopic :D

Meni je taka splošna situacija nekako logična.
Šolski sistem je tako naravnan da v bistvu vsi rinejo z izobrazbo naprej dokler pač zmorejo po sistemih 3+2+2+... , tisti bolj pametni pa do doktoratov.
posledica takega sistema, je da se življenje otrok podredi samo izobrazbi za vsako ceno, vsi odpadniki pa dobijo pridih manjvrednosti.
Gimnazijski dijaki pri 18 letih imajo probleme z izborom fakultete, ker ne vejo sploh kaj bi v življenju sploh radi počeli, inženirji pa se ubadajo z reševanjem nekih ozko usmerjenih problemov.
Globalizacija je vsesplošno prisotna, v trgovinah se dobi vse, kar si človek sploh lahko zamisli in še krepko več.
Človek ob poplavi informacij dobi občutek, da je gotovo vsako stvar ki mu pade na pamet, že nekdo v praksi izdelal in se jo da tudi kupiti.
V bistvu se je na račun življenjskega sloga povpraševanje krepko zmanjšalo in na račun marketinga in "kitajcev"ponudba krepko povečala.
cero

Kraj: Vipava
Zahvalil se je: 280 krat
Prejel zahvalo: 586 krat
Število neizkoriščenih povabil: 59

OdgovorNapisal/-a JernejL » 17 Jul 2021, 10:38

Mislim da se malo spregleda kako pogosto je ta forum tudi ko je neaktiven vir informacij.. stare teme se vedno najdejo in ljudem pomagajo brez da so aktivne - malo v razmislek, ta forum je zlata jama znanja.
Uporabniški avatar
JernejL

Kraj: Maribor
Zahvalil se je: 77 krat
Prejel zahvalo: 156 krat
Uporabnika povabil: gumby
Število neizkoriščenih povabil: 31

OdgovorNapisal/-a javr » 18 Jul 2021, 11:27

kot je bil tudi elektronik.si dokler ni razpadel na dva dela. V SLO pa ni dovolj ljudi za uspešno delovanje dveh takšnih forumov, kaj šele treh, ce gredo zadeve tudi tukaj v enako smer.
___
Uporabniški avatar
javr

OdgovorNapisal/-a VolkD » 18 Jul 2021, 11:47

Forum je natanko tak, kot ga ustvarjamo vsi skupaj. Če bi radi imeli boljšega, se bo treba potruditi. Namesto godrnjanja, da nekaj ni v redu bo treba naredit nekaj fotografij in napisat nekaj teksta. Pa bo vsem bolj lepo. Treba se bo vzdržati merjenja internetnega organa in razlaganja kako nekdo drug ne zna/zmore/obvlada tega in onega. Zgleden primer je recimo airwolf.
Dokler bodo ljudje mislili, da živali ne čutijo bolečine, bodo živali čutile, da ljudje ne mislijowww.S5tech.net
Uporabniški avatar
VolkD
Administratorji strani

Kraj: Kačiče (Divača)
Zahvalil se je: 13306 krat
Prejel zahvalo: 8219 krat
Uporabnika povabil: Vrtni palček

OdgovorNapisal/-a forest70 » 18 Jul 2021, 18:43

Res je, pri nas bani niso bili značilnost. V veliko temah se začne merit kdo ima daljšega in ko ne gre drugače pa osebne diskreditacije in podtikanja. Tega zadnjega ne bom več toleriral! Kar se tiče banov, sem malo omilil kazni in bodo nazaj v torek po polnoči (oba).
Dajmo kaj konstuktivnega napisat, pustimo politiko in vax in antivax zadeve pri miru, pa bo super.
Toliko z moje strani.
If you pay in bananas, you got monkeys.
Uporabniški avatar
forest70

Kraj: Koper
Zahvalil se je: 478 krat
Prejel zahvalo: 588 krat
Število neizkoriščenih povabil: 130

OdgovorNapisal/-a javr » 19 Jul 2021, 07:48

Kar se tiče banov, sem malo omilil kazni in bodo nazaj v torek po polnoči (oba). - sicer ne poznam ozadja in ne vem v kakšni dolžini in zaradi česa je bila dana prvotna kazen, ampak - ali je res treba tako pokroviteljsko ? Okoli leta 2001 je bil popularen mIRC in na tistih chat kanalih so bili na vrhu seznama nekateri s predznakom @ in tisti so vsi ponosni upravljali s kanalom ter uporabljali kick-ban-kill za neposlušne. Da se ti želodec obrne ko na nekem bolj resnem forumu vidiš kaj takšnega.
Probleme pa povzroča tudi zelo kratek čas za popravljanje prispevkov, kar je najbrž posledica tega da je nekdo na elektronik.si zaradi neke zamere izbrisal vse svoje drugače dobre prispevke in če zdaj klikneš na tisto temo, vidiš samo neke črtice ali obvestilo "prispevki tega člana so bili izbrisani". Na tem forumu pa človek s pregretimi ali preutrujenimi možgani nekaj napiše in potem, ko se možgani ohladijo ali spočijejo, brez prosjačenja in razpravljanja z moderatorjem preko ZS prispevka ne more več popraviti ali izbrisati in zato sledi ban za 7 dni, a so uporabljena omilitvena določila in kazen se zniža na do torka ob polnoči... dajte ta čas za popravke nastaviti na 25 ur, kar je dovolj da zadevo trezno premisliš, popraviš ali izbrišeš; ali pa res mislite, da se bo kdo 25 ur po oddanem strokovnem prispevku spomnil da je skregan z vsemi na forumu in ta svoj prispevek izbrisal ?
___
Uporabniški avatar
javr

OdgovorNapisal/-a VolkD » 19 Jul 2021, 08:26

javr je napisal/-a:... ali pa res mislite, da se bo kdo 25 ur po oddanem strokovnem prispevku spomnil da je skregan z vsemi na forumu in ta svoj prispevek izbrisal ?
Ne. Pri strokovnih prispevkih imam občutek, da se je spočetka tudi strokovno popravljajo.
Problem so tisti zajedljivi, ki najprej nastanejo v še znosnih mejah, čez pol ure se spremenijo v nekaj, kar ni dostojno avtorja, ljudje pa gledajo in se sprašujemo zakaj pustimo; nato pa jih čez dve zre zamenja spravljivo besedilo.
To se je dogajalo na tem forumu. Jaz sem dolgo časa ta čas daljšal in krajšal v odvisnosti od tega koliko je bila situacija napeta. Potem sem obupal ker ni imelo smisla in pustil tako kot je.
Dokler bodo ljudje mislili, da živali ne čutijo bolečine, bodo živali čutile, da ljudje ne mislijowww.S5tech.net
Uporabniški avatar
VolkD
Administratorji strani

Kraj: Kačiče (Divača)
Zahvalil se je: 13306 krat
Prejel zahvalo: 8219 krat

OdgovorNapisal/-a S53AL » 21 Jul 2021, 02:25

Moj ban je bil menda zaradi tega. Brez opozorila...
S53AL je napisal/-a:Da,da. Opažam, da obstaja še nekaj bolj čudnega, kar pa pri meni ni, je pa pri tebi.

Rad bi se pa zahvalil vsem, ki ste mi priskočili na pomoč v raznih dilemah, darovanju itd. HVALA VAM :_bow
S53AL

Kraj: Ex Jugoslavija
Zahvalil se je: 961 krat
Prejel zahvalo: 139 krat
Število neizkoriščenih povabil: 24

OdgovorNapisal/-a borisz » 22 Jul 2021, 20:46

Na forum sem pogledal po zelo dolgem času in dolgo spet ne bom. Nazadnje me je zmotilo politično enoumje, ki ni dopuščalo drugačnega mnenja. Nekateri člani so bili žaljivi in nesramni do drugače mislečih, moderatorji pa so to dopuščali, podpirali in podpihovali.
Meni je to nagravžno. Zato tudi foruma skoraj ne obiskujem več.
It's never too late to have a happy childhood.
Uporabniški avatar
borisz

Zahvalil se je: 1165 krat
Prejel zahvalo: 1046 krat
Uporabnika povabil: Marholt
Število neizkoriščenih povabil: 204

OdgovorNapisal/-a RaInfFiMa » 03 Avg 2021, 15:00

JernejL je napisal/-a:Mislim da se malo spregleda kako pogosto je ta forum tudi ko je neaktiven vir informacij.. stare teme se vedno najdejo in ljudem pomagajo brez da so aktivne - malo v razmislek, ta forum je zlata jama znanja.

Točno tako - danes sem pregledal eno celo temo (RPi), ker me določene stvari zanimajo.
In dobil to: viewtopic.php?f=64&p=99196#p99196
ki me bo zaposlilo za nekaj časa.
Mdr 6, 12
Uporabniški avatar
RaInfFiMa

Kraj: Sv. Marija na hribu (nad Koprom)
Zahvalil se je: 367 krat
Prejel zahvalo: 138 krat
Število neizkoriščenih povabil: 26

OdgovorNapisal/-a S53AL » 18 Avg 2021, 17:48

Zakaj na forumu ni vklopljena funkcija, če Administrator ali Moderator popravlja prispevke? Čas in datum popravljenega prispevka?
S53AL

Kraj: Ex Jugoslavija
Zahvalil se je: 961 krat
Prejel zahvalo: 139 krat
Število neizkoriščenih povabil: 24

OdgovorNapisal/-a IgorK » 18 Avg 2021, 23:05

Svet se spreminja in elektronika tudi. Idilio so uničili Kitajci s svojo ekspanzijo poceni (pol)izdelkov in jim samogradnja v lastni režiji nikakor ne more konkurirati.
Praktično vse je že izdelano in začetnik pravzaprav nima pravih možnosti, ker je že samo nakup elementov bistveno dražji kot že neka ponujena rešitev na trgu.

To je naša realnost, poglobljenega znanja bo vedno manj in zato je tudi na forumih precej manj tehničnih vprašanj, vedno več pa vprašanj ali je nek izdelek primeren, pol foruma je prodaja, veliko zdravstva in politike, nekaj malega pa celo ostane za tehniko.

Moti pa me tudi nivo komunikacije, ki je pogosto žaljiv in nekulturen. To je tudi razlog, da vedno manj prebiram forume.
IgorK

Kraj: Rače
Zahvalil se je: 4 krat
Prejel zahvalo: 147 krat
Uporabnika povabil: s56rir
Število neizkoriščenih povabil: 14

Vrni se na O forumu

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost