Test

Ker se že nekaj časa dajem na tem področju, sem se odločil, da to delim z vami. Istočasno pa pričakujem tudi vaše prispevke, saj se bomo s tem vsi nekaj naučili.

Test

OdgovorNapisal/-a VolkD » 13 Maj 2026, 00:20

Tule pripravljam digitalno kazalo/vodič po forumu, ki obravnava rafiniranje plemenitih kovin. Ta tema bo povezovala vse do sedaj objavljene teme, nove teme, ki bodo še nastajale, istočasno pa bo pokazala na logična in časovna zaporedja dejavnosti, ki so potrebne.

Zaenkrat ima diagram poteka le par elementov, je pa desni kvadratek ( tisti v katerem piše: "Najprej preberite to ..." klikabilen. Poizkusite!

Tale diagram poteka je le za test, ker še nastavljam parametre za nov SW. Pravi vodič še pride in se bo dinamično spreminjal. Torej bo treba temo, ki ste jo že videli stalno spremljati.
Podobne diagrame poteka se lahko naredi tudi za druge dele foruma. Isti SW se lahko koristi tudi za izdelavo kazala znotraj nekega podforuma.


Pripombe dobrodošle kar v tej temi. Tema bo kasneje premaknjena v forum "O forumu".


Dokler bodo ljudje mislili, da živali ne čutijo bolečine, bodo živali čutile, da ljudje ne mislijowww.S5tech.net
Uporabniški avatar
VolkD
Administratorji strani
 
Prispevkov: 67891
Pridružen: 29 Dec 2014, 20:49
Kraj: Kačiče (Divača)
Zahvalil se je: 20852 krat
Prejel zahvalo: 10631 krat
Uporabnika povabil: Vrtni palček
Število neizkoriščenih povabil: 255

Re: Test

OdgovorNapisal/-a valter » 13 Maj 2026, 18:38

Mislim da je kar koristno , posebej še ker je forum res ogromen.Včasih je kar zamudno iskati povezane teme.
valter
 
Prispevkov: 1229
Pridružen: 21 Jan 2015, 11:52
Kraj: Lokev,Vinica,Boa
Zahvalil se je: 183 krat
Prejel zahvalo: 263 krat
Uporabnika povabil: VolkD
Število neizkoriščenih povabil: 28

Re: Test

OdgovorNapisal/-a kobranka » 13 Maj 2026, 18:51

Ja saj z kemijo se moreš ukvarjati že takrat, ko moraš nekaj ponikljat ali pa bronirat tako, da z moje strani verjetno ja. Za nikljat bi najprej moral dobiti kakšen kos niklja potem pa iz nje narediti tisto čorbo za elektrolizo. Ali že kaj prodajajo te čorbe? Saj jih samo ne vem koliko me košta en kos niklja ali pa sod čorbe za elektrolizo.
kobranka
 
Prispevkov: 3910
Pridružen: 07 Feb 2015, 13:17
Zahvalil se je: 772 krat
Prejel zahvalo: 327 krat
Uporabnika povabil: MadMax
Število neizkoriščenih povabil: 65

Re: Test

OdgovorNapisal/-a ivor » 13 Maj 2026, 19:31

Upam, da bo na levi strani tudi elektronika (pod NE), s posebno vejo za nostalgijo. Tudi kemija mi je zanimiva, vendar trenutno nimam nobenih pogojev, da bi se z njo ukvarjal.
Imam problem za vsako rešitev. Imam problem za svako rješenje.
Uporabniški avatar
ivor
 
Prispevkov: 2824
Pridružen: 09 Feb 2015, 17:29
Kraj: Šmarje pri Jelšah
Zahvalil se je: 2191 krat
Prejel zahvalo: 2242 krat
Uporabnika povabil: forest70
Število neizkoriščenih povabil: 255

Re: Test

OdgovorNapisal/-a VolkD » 19 Maj 2026, 17:17

Dokler bodo ljudje mislili, da živali ne čutijo bolečine, bodo živali čutile, da ljudje ne mislijowww.S5tech.net
Uporabniški avatar
VolkD
Administratorji strani
 
Prispevkov: 67891
Pridružen: 29 Dec 2014, 20:49
Kraj: Kačiče (Divača)
Zahvalil se je: 20852 krat
Prejel zahvalo: 10631 krat
Uporabnika povabil: Vrtni palček
Število neizkoriščenih povabil: 255

Re: Test

OdgovorNapisal/-a EL84 » 20 Maj 2026, 11:10

Meni se pa zdi, da je že na elektro področju še ogromno zanimivih stvari, ki jih ne poznam, zato se je brez veze spuščati še v kemijo.
EL84
 
Prispevkov: 766
Pridružen: 17 Feb 2015, 17:52
Kraj: Škofja Loka
Zahvalil se je: 133 krat
Prejel zahvalo: 198 krat
Uporabnika povabil: gumby
Število neizkoriščenih povabil: 19

Re: Test

OdgovorNapisal/-a VolkD » 22 Maj 2026, 23:18

V resnici ste vsi zgrešili bistvo tega testa.
To je bil bolj kot ne test nadgradnje foruma s diagrami poteka. No saj diagram poteka se da narediti tudi v recimo Visio, a ima tale tu možnost klika na posamezne elemente in linkov na druge teme v okviru foruma ali pa tudi izven foruma.
Bistvo diagrama poteka je vrstni red in/ali zaporedje dogajanja glede na podatke in odločanja.

Še nekaj testov in popravkov bom naredil, potem začnem pa zares.
Dokler bodo ljudje mislili, da živali ne čutijo bolečine, bodo živali čutile, da ljudje ne mislijowww.S5tech.net
Uporabniški avatar
VolkD
Administratorji strani
 
Prispevkov: 67891
Pridružen: 29 Dec 2014, 20:49
Kraj: Kačiče (Divača)
Zahvalil se je: 20852 krat
Prejel zahvalo: 10631 krat
Uporabnika povabil: Vrtni palček
Število neizkoriščenih povabil: 255

Re: Test

OdgovorNapisal/-a ivor » 23 Maj 2026, 08:26

Nekaj se da doseči tudi v Visiu.
Priponke
Visio.png
Po desnem kliku na obliko
Imam problem za vsako rešitev. Imam problem za svako rješenje.
Uporabniški avatar
ivor
 
Prispevkov: 2824
Pridružen: 09 Feb 2015, 17:29
Kraj: Šmarje pri Jelšah
Zahvalil se je: 2191 krat
Prejel zahvalo: 2242 krat
Uporabnika povabil: forest70
Število neizkoriščenih povabil: 255

Re: Test

OdgovorNapisal/-a MadMax » 23 Maj 2026, 08:42

VolkD cilja na interaktivne klike v diagram tu, direkt na forumu.
Ne pa oblikovanje in uporabo nekega filetka, katerega moraš imeti dolpotegnjenega na svoj PC, pa še visio instaliran...

VolkD je napisal/-a:V resnici ste vsi zgrešili bistvo tega testa.

Pomoje pa valter ni zgrešil.
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.
MadMax
 
Prispevkov: 3634
Pridružen: 18 Jan 2015, 01:38
Kraj: Črnomelj
Zahvalil se je: 927 krat
Prejel zahvalo: 978 krat
Uporabnika povabil: VolkD
Število neizkoriščenih povabil: 255

Re: Test

OdgovorNapisal/-a VolkD » 23 Maj 2026, 09:48

MadMax je napisal/-a:VolkD cilja na interaktivne klike v diagram tu, direkt na forumu.

Natančno tako. Saj narediti, da dela ni ravno tako težko, bolj je problem, da ne narediš varnostne luknje, torej tistega dela, ki se ga ne vidi, dokler ni že prepozno.
MadMax je napisal/-a:
VolkD je napisal/-a:V resnici ste vsi zgrešili bistvo tega testa.

Pomoje pa valter ni zgrešil.
Res je!
Dokler bodo ljudje mislili, da živali ne čutijo bolečine, bodo živali čutile, da ljudje ne mislijowww.S5tech.net
Uporabniški avatar
VolkD
Administratorji strani
 
Prispevkov: 67891
Pridružen: 29 Dec 2014, 20:49
Kraj: Kačiče (Divača)
Zahvalil se je: 20852 krat
Prejel zahvalo: 10631 krat
Uporabnika povabil: Vrtni palček
Število neizkoriščenih povabil: 255

Re: Test

OdgovorNapisal/-a VolkD » 23 Maj 2026, 09:52

EL84 je napisal/-a:Meni se pa zdi, da je že na elektro področju še ogromno zanimivih stvari, ki jih ne poznam, zato se je brez veze spuščati še v kemijo.
Individualno gledano imaš seveda prav. Ostane pa dejstvo, da je širina vseh uporabnikov mnogo večja, kot širina bilo katerega posameznika.
Dokler bodo ljudje mislili, da živali ne čutijo bolečine, bodo živali čutile, da ljudje ne mislijowww.S5tech.net
Uporabniški avatar
VolkD
Administratorji strani
 
Prispevkov: 67891
Pridružen: 29 Dec 2014, 20:49
Kraj: Kačiče (Divača)
Zahvalil se je: 20852 krat
Prejel zahvalo: 10631 krat
Uporabnika povabil: Vrtni palček
Število neizkoriščenih povabil: 255


Vrni se na Nekaj malega o kemiji

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost