Gradnja napredne ure z Atmega + RTC FM31256

Vse v zvezi z gradnjo napredne ure.

Re: Gradnja napredne ure z Atmega + RTC FM31256

OdgovorNapisal/-a VolkD » 14 Maj 2022, 10:55

Protoncek je napisal/-a:Mene pa zanima, kako potem, ko preluknjano PCB polotaš dobiš iz luknjic vso svinjarijo? Jaz zadnje čase raje delam obratno. Ostanki topila/kolofonije/karkoli... se namreč tako vsedejo v luknje, da jih z ničemer ne spravim ven... :_banghead
Uporabljam pa pasto (kupljeno tu, na forumu preko oglasov).

Prvič, ko me obiščeš, lahko tudi danes (ker moram ravno pospajkati te ploščice) dobiš od mene eno stekleničko fluksa namenjenega samo pospajkovanju.
Dokler bodo ljudje mislili, da živali ne čutijo bolečine, bodo živali čutile, da ljudje ne mislijowww.S5tech.net
Uporabniški avatar
VolkD
Administratorji strani

Kraj: Kačiče (Divača)
Zahvalil se je: 15506 krat
Prejel zahvalo: 9016 krat
Uporabnika povabil: Vrtni palček
Število neizkoriščenih povabil: 255

OdgovorNapisal/-a tilz0R » 15 Maj 2022, 20:07

Offtopic - JlcPCB ima po novem 4 layer board 50x50 za 2 USD - premislite, ce ima to kar pocnete, kaksen smisel. 100x100 je pa 8.
Knowledge sharing is people' caring., T. MAJERLE
Uporabniški avatar
tilz0R

Kraj: Črnomelj
Zahvalil se je: 241 krat
Prejel zahvalo: 654 krat
Uporabnika povabil: s56rga
Število neizkoriščenih povabil: 210

OdgovorNapisal/-a Protoncek » 15 Maj 2022, 20:49

Platke so že 2USD, a kaj, ko je še poštnina reda min. 5x toliko zraven.. :_banghead pa doma narejena je čez pol urce, ne čez dva tedna :D tu je potem vsaj malce smisla v tem početju.
Uporabniški avatar
Protoncek

Kraj: Mengeš
Zahvalil se je: 663 krat
Prejel zahvalo: 774 krat
Uporabnika povabil: VolkD
Število neizkoriščenih povabil: 158

OdgovorNapisal/-a VolkD » 15 Maj 2022, 21:09

tilz0R je napisal/-a:Offtopic - JlcPCB ima po novem 4 layer board 50x50 za 2 USD - premislite, ce ima to kar pocnete, kaksen smisel. 100x100 je pa 8.
Seveda ima smisel,...
Če več ne, jaz platke znam narediti, ti pa ne.
Danes se pogovarjamo o tiskanih vezjih, jutri se bomo pa o čem vse ? Naša odvisnost od drugih se vsak dan veča. To kar znaš in zmoreš narediti sam je kot znanje pametno ohranjati.

Nazaj na uro.
Če se gremo neko uro z recimo old school style (nixie, VFD,...) potem ima taka izdelava smisel. Ker če ga nima, potem se uro kupi za 15€.
Ampak žal se take, ki bi si jo lahko sam naredil ne da dobiti niti za 15k€.
Dokler bodo ljudje mislili, da živali ne čutijo bolečine, bodo živali čutile, da ljudje ne mislijowww.S5tech.net
Uporabniški avatar
VolkD
Administratorji strani

OdgovorNapisal/-a Jakey » 15 Maj 2022, 21:44

VolkD je napisal/-a:Seveda ima smisel,...
Če več ne, jaz platke znam narediti, ti pa ne.
Danes se pogovarjamo o tiskanih vezjih, jutri se bomo pa o čem vse ? Naša odvisnost od drugih se vsak dan veča. To kar znaš in zmoreš narediti sam je kot znanje pametno ohranjati.

To, da ti znaš naredit plato in obtožiš nekoga, da je NE zna (brez da bi vedel za sigurno) ni smisel tega, da jo ti jedkaš.

In po tej logiki naprej, lahko bi tudi svoje upore delal potemtakem, in boš odvisen samo od proizvajalca uporovne žice, ne pa več dobaviteljev, ki ti dobavljajo vse možne vrednosti, velikosti in tehnologije.

Ne, dejstvo je, da se jemljejo stvari od čedalje več prodajalcev/proizvajalcev, ampak to zgolj z namenom, da sebi olajšamo življenje. Razumem, da to tiskano vezje doma jedkaš zaradi tega, ker zadeva še ni končana in še testiraš vezje, ampak ko bo končana, da bi jedkal sam vezja za več kot 3 osebe pri taki ceni pa ne vidim popolnoma nobenega smisla.

In pa še da se spotaknem ob tvoj zadnji stavek: zakaj pa potem ne stružiš svojih vijakov in rezkaš glav?
Podpis je izginil.
Uporabniški avatar
Jakey

Kraj: Ljubljana
Zahvalil se je: 245 krat
Prejel zahvalo: 305 krat
Uporabnika povabil: Proteus
Število neizkoriščenih povabil: 6

OdgovorNapisal/-a VolkD » 15 Maj 2022, 22:24

Jakey je napisal/-a:Ne, dejstvo je, da se jemljejo stvari od čedalje več prodajalcev/proizvajalcev, ampak to zgolj z namenom, da sebi olajšamo življenje. Razumem, da to tiskano vezje doma jedkaš zaradi tega, ker zadeva še ni končana in še testiraš vezje, ampak ko bo končana, da bi jedkal sam vezja za več kot 3 osebe pri taki ceni pa ne vidim popolnoma nobenega smisla.

Ne dojemaš. Smisel izdelave take ure je natanko v tem, da sam narediš tiskano vezje. Da bi to delo drugim kar se da olajšal, sem zapravil kar veliko časa, da sem elemente prelagal toliko časa, da je tiskanina lahko enostranska.

Izdelava take ure prinese veselje in veselje je ravno v tem, da vse izdelaš sam. Seveda pa lahko vezje tudi naročiš, nihče ti ne brani.
.... ampak to je tako kot :_think otroke delat. Lahko jih narediš sam, lahko bi jih pa samo rad imel. Plačaš nekomu in - evo imaš mulca :_banghead

Verjetno Vam je že jasno, kje bo tole pametovanje pristalo.
Uporabniški avatar
VolkD
Administratorji strani

OdgovorNapisal/-a Jakey » 15 Maj 2022, 22:30

Nisi pa odgovoril(tudi na kaj drugega ne), čemu sam ne navijaš uporov, pikaš po kremenu za diodo ter režeš plošče, da bi izdelal kondenzator potemtakem?
Podpis je izginil.
Uporabniški avatar
Jakey

Kraj: Ljubljana
Zahvalil se je: 245 krat
Prejel zahvalo: 305 krat
Uporabnika povabil: Proteus
Število neizkoriščenih povabil: 6

OdgovorNapisal/-a VolkD » 15 Maj 2022, 22:44

Jakey je napisal/-a:Nisi pa odgovoril(tudi na kaj drugega ne), čemu sam ne navijaš uporov, pikaš po kremenu za diodo ter režeš plošče, da bi izdelal kondenzator potemtakem?
Ja vedno je nekje meja,... Če bi ti malo preštudiral recimo ploščico za tole uro, bi že zdavnaj dojel kje je moja meja z upori.
Uporabniški avatar
VolkD
Administratorji strani

OdgovorNapisal/-a VolkD » 15 Maj 2022, 22:45

Jakey je napisal/-a:... da bi izdelal kondenzator potemtakem?
Ob priliki me spomni, da pokažem kako se doma naredi vrtilni kondenzator za radio.
Uporabniški avatar
VolkD
Administratorji strani

Prejšnja

Vrni se na Gradnja napredne ure

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost