airwolf je napisal/-a:Z kitajcem boš imel probleme, predvsem v smislu delov, vzdrževanja, servisa, ... .
Da razmišljal sem o tem vendarle. Bager ne potrebujem za komercialno dnevno dejavnost marveč za lastno občasno uporabo kaki 2 leti potem ga ne bom več potreboval in ga prodam naprej.
Iskreno gledam da bi kupil bagra, ampak niti ne gledam kitajcev ampak rabljene kubote, yanmar-e.
Zakaj, delo so relativno ugodni, pa precej jih je.
Ne gledam pa JCB, Bobcat zaradi cene delov.
Z kitajcem so možni problemi a z nakupom nekega brand name-a ki ima že 10+ let težke komercialne uporabe in je zjahan, motor tudi v zadnjih izdihljajih
pa imam težave in probleme že prvi dan a cena je kvečemu višja kot kitajca ki ga sam uvozim.
Pa kitajca bom čez 2 leti lažje prodal, brand name ki je že sedaj zjahan bo čez 2 leti še malo bolj in ga bo še težje prodati.
In nazadnje spet pridemo do istega kitajca ki ga lokalna firma tukaj prodaja tukaj?