[ebay_express]Prigode iz kitajske

Sem sodijo vse informacije, ki so lahko vsem ostalim koristne. Brez problema lahko napišete ime firme ne glede na to ali je v zvezi s pozitivno ali negativno izkušnjo.
Zaželene so tudi ocene posameznih izdelkov.

Re: [ebay_express]Prigode iz kitajske

OdgovorNapisal/-a zoky2 » 22 Jan 2020, 11:13

Za 5-6 euro na paket za pregled in obračun DDV bodo sigurno gledali vse. :( :(.
Sem gledal mojo evidenco nakupov na aliju,od leta 2015 do 2019 se dal disput 2 krat pri več kot 100 nakupih drobnarij. Lani in letos pa že 8 krat pri približno 25 nakupih.
Sploh zadnji trije meseci so katastrofa,Roba ali ni prispela ,ali pa je bila neustrezna.Nekaj se definitivno dogaja s kitajčki :D :D .

lp
zoky2
zoky2

Zahvalil se je: 19 krat
Prejel zahvalo: 8 krat
Uporabnika povabil: eldi2011
Število neizkoriščenih povabil: 1

OdgovorNapisal/-a Carko » 22 Jan 2020, 11:24

Ne bojo, ker je pošiljk nekaj redov velikosti več, kot jih zmorejo pregledati.

Kot že omenjeno, bo najverjetneje to izgledalo tako, da bo DDV obračunal že Kitajec, kar bo celoten postopek celo pohitrilo.
Carko

Zahvalil se je: 166 krat
Prejel zahvalo: 653 krat
Uporabnika povabil: Vrtni palček
Število neizkoriščenih povabil: 156

OdgovorNapisal/-a Pobes » 23 Jan 2020, 21:48

Nekje sem prebral da pošta že sedaj pregleda le par procentov paketov ki pridejo s kitajske. Da bi mogli sedaj vse, ne vem kako bo to šlo. Že skladišče za čas urejanja dokumentacije in čakanja na plačilo, se bo enormno povečalo. Tudi če bo kitajc javil kaj je v paketu in plačal ddv, kako bodo pa vedli da se ni zlagal?

Jaz čakam trenutno 10 paketov, ki jih kar ni videt na mojem pragu. Redko kdaj dam dispute, letos sem že 2 dal in dobil vrnjen denar
Pobes

Kraj: Ajdovščina
Zahvalil se je: 30 krat
Prejel zahvalo: 86 krat
Uporabnika povabil: VolkD
Število neizkoriščenih povabil: 46

OdgovorNapisal/-a Jakey » 23 Jan 2020, 22:11

Pobes je napisal/-a:Nekje sem prebral da pošta že sedaj pregleda le par procentov paketov ki pridejo s kitajske. Da bi mogli sedaj vse, ne vem kako bo to šlo. Že skladišče za čas urejanja dokumentacije in čakanja na plačilo, se bo enormno povečalo. Tudi če bo kitajc javil kaj je v paketu in plačal ddv, kako bodo pa vedli da se ni zlagal?

Jaz čakam trenutno 10 paketov, ki jih kar ni videt na mojem pragu. Redko kdaj dam dispute, letos sem že 2 dal in dobil vrnjen denar

Zna bit nekaj takega. Zna bit tudi, da delajo na težo - kar presega N-gramov, odprejo in pregledajo. Po moje je šlo že n- miljonov paketov preko meje v vrednosti <1$ in če bi to gledali in realno ocenjevali, potem bi v Slo ne samo padla nezaposlenost na 0%, ampak še od sosednjih držav.

Realno gledno je pa tako, da tudi če bi kitajci dvignili ceno (za realnih 22%) ter davek SLO tudi plačali - nihče nebi imel nič proti.
Kar danes stane na ebayu 1.00$, bi pač stalo 1.22$, kar bi še vedno bilo 5x ceneje, kot v navadni štacuni pri nas, ker zakaj sploh kupujemo na ebayu a.k.a. pri kitajcu? Ker so stvari 10x cenejše in pa 3x manj kvalitetne. Kvaliteto požremo, ker vemo kaj kupujemo, cena pa četudi se poveča za 22%, bo pač namesto 5x ceneje kot sicer, samo še 4x ceneje.
Podpis je izginil.
Uporabniški avatar
Jakey

Kraj: Ljubljana
Zahvalil se je: 184 krat
Prejel zahvalo: 154 krat
Uporabnika povabil: Proteus

OdgovorNapisal/-a Protoncek » 23 Jan 2020, 22:22

Problem sploh ni davek ampak dejstvo, da ti pri 3€ vredni stvari zaračunajo 66 centov davka in 5-10 evrov njihove "usluge"... to potem zadevo enormno podraži... :_banghead
Uporabniški avatar
Protoncek

Kraj: Mengeš
Zahvalil se je: 420 krat
Prejel zahvalo: 504 krat
Število neizkoriščenih povabil: 104

OdgovorNapisal/-a Jakey » 23 Jan 2020, 22:29

Protoncek je napisal/-a:Problem sploh ni davek ampak dejstvo, da ti pri 3€ vredni stvari zaračunajo 66 centov davka in 5-10 evrov njihove "usluge"... to potem zadevo enormno podraži... :_banghead

Ne. Če bojo "kitajci carinili", potem pošta nemore računati tistih 5-6€ in to je čisto OK - iz moje strani.

Če se pa vsaka stvar za 0.76$ (kolikor je pač najcenejš stvar na ebayu) dvigne na 0.76$+5.5€+22%, potem je pa zadeva samo še malce cenejš kot v EU, vendar dosti slabše kvalitete..
Podpis je izginil.
Uporabniški avatar
Jakey

OdgovorNapisal/-a Protoncek » 23 Jan 2020, 22:45

Jakey je napisal/-a:Ne. Če bojo "kitajci carinili", potem pošta nemore računati tistih 5-6€ .

Pa še kako zelo lahko. Se bodo že na hitro nekaj spomnili, brez skrbi. Vse za "cuzanje" naroda in lahek zaslužek... :_banghead Kako pa je pošta lahko nedolgo nazaj kar sama začela računati te stroške? "kao" da ima zakonsko podlago za to? In dostikrat celo v primeru, ko davek ni bil zaračunan (znesek pod 22€)?
Uporabniški avatar
Protoncek

OdgovorNapisal/-a Carko » 23 Jan 2020, 23:01

Do sedaj se je izkazalo, da je carinska deklaracija vedno bila narobe izpolnjena, ko so ti stroški bili zaračunani.
Carko

OdgovorNapisal/-a Jakey » 23 Jan 2020, 23:29

Carko je napisal/-a:Do sedaj se je izkazalo, da je carinska deklaracija vedno bila narobe izpolnjena, ko so ti stroški bili zaračunani.

Meni je enkrat prekipelo, ko sem naročil (iz Ukrajine) 3 flaške po 1.18dl barve na alkoholni bazi, in so mi zaračunali davek na alkoholne pijače.

Prvih 1.22 sekunde se mi je strgalo, ampak naslednjih 10 sekund sm še vedno videl, da te barve zlepa nebom dobil tako poceni kljub davkom, tako da sem plačal in se kislo nasmejal in mel spolne odnose z materam poštnih uslužbencev. To je namreč max. kar sem lahko naredil.
Podpis je izginil.
Uporabniški avatar
Jakey

OdgovorNapisal/-a VolkD » 23 Jan 2020, 23:33

In še to je bilo zastonj.

Mislim - ni pomagalo.
Dokler bodo ljudje mislili, da živali ne čutijo bolečine, bodo živali čutile, da ljudje ne mislijowww.S5tech.net
Uporabniški avatar
VolkD
Administratorji strani

Kraj: Kačiče (Divača)
Zahvalil se je: 9502 krat
Prejel zahvalo: 5332 krat
Število neizkoriščenih povabil: 123

OdgovorNapisal/-a Jakey » 24 Jan 2020, 01:29

VolkD je napisal/-a:In še to je bilo zastonj.

Mislim - ni pomagalo.

Jah, kaj bi pa naj? Za naslednjic vem, da moram narocit vsaj 10x toliko barve, ker postppek carinjenja bom placal zgolj 1x,davek pa je itak davek..
Podpis je izginil.
Uporabniški avatar
Jakey

OdgovorNapisal/-a Pobes » 24 Jan 2020, 07:41

Najhujše je ko naročis paket za 25€. Ko oni končajo s papirji je stroškov za okoli 20€.strošek pregleda, priprave dokumentacije, davek in pošiljanje. Tudi s tem pošiljanjem mi ni jasno, kitajc je plačal od njega do mojih vrat. Če ustavijo na carini, pa računajo še enkrat.sedaj po novem zakonu, bo pošta pregled, papirje in poštnino računala kar vsakem paketu??
Edino zadnjič so mi pogledali skozi prste, namreč paket je bil 22.10€. In seveda so ravno tistega dali v pregled. Po poslani dokumentaciji sem dobil paket domov brez stroškov.
Pobes

OdgovorNapisal/-a Kroko » 24 Jan 2020, 13:00

Carko je napisal/-a:..., bo najverjetneje to izgledalo tako, da bo DDV obračunal že Kitajec, kar bo celoten postopek celo pohitrilo.

Nekako dvomim, da bodo vsi kitajci izpolnjevali DDV-P3 obrazec in imenovali davčnega zastopnika. Vsaj ne ti mešetarji, pri katerih kupujemo vso to škart robo.
http://www.planet-cnc.com poskakuješ na eni nogi in žvižgaš alpske podoknice Kroko was here!
Uporabniški avatar
Kroko

Zahvalil se je: 690 krat
Prejel zahvalo: 1684 krat
Število neizkoriščenih povabil: 255

OdgovorNapisal/-a SiByte » 24 Jan 2020, 13:09

Moj paket je že v nedeljo zvečer prišel k nam in seveda so ga zadržali na carini. Pa to še ni tak problem, težava je v tem da do danes še zmeraj niso obdelali paketa, da bi jim lahko poslal potrebno dokumentacijo.
Uporabniški avatar
SiByte

Kraj: Sv. Trojica v Slov. goricah
Zahvalil se je: 114 krat
Prejel zahvalo: 104 krat
Število neizkoriščenih povabil: 10

OdgovorNapisal/-a Pobes » 24 Jan 2020, 13:16

Človek se razveseli paketa in glej, noter orodje ki sem ga naročil, vendar brez vseh potrebnih delov. Sedaj imam neuporabno stvar. V dveh tednih letošnjega leta sem res dal več disputov kot v dveh letih prej
Pobes

OdgovorNapisal/-a Carko » 24 Jan 2020, 18:36

Kroko je napisal/-a:
Carko je napisal/-a:..., bo najverjetneje to izgledalo tako, da bo DDV obračunal že Kitajec, kar bo celoten postopek celo pohitrilo.

Nekako dvomim, da bodo vsi kitajci izpolnjevali DDV-P3 obrazec in imenovali davčnega zastopnika. Vsaj ne ti mešetarji, pri katerih kupujemo vso to škart robo.
Glede na to, da je to na nivoju cele EU, mislim, da ne bodo mogli teh zahtev kar ignorirati.

Govora je o nekih centralnih portalih za najavo pošiljk in podobno. Verjetno bi to lahko počela Alibaba in Ebay v okviru procesiranja plačil v imenu prodajalcev.
Carko

OdgovorNapisal/-a Jakey » 24 Jan 2020, 19:09

win:win te situacije (iz vseh! strani) bi bil, če bi kitajci pričeli z skladiščenjem v EU. Pa ne mislim tu toliko, da imajo po 10 različnih artiklov, kot je sedaj, ampak da začnejo tu(ter deloma v US) skladiščiti tisto, kar skladiščijo sedaj na Kitajskem. Zakaj?
Prvič: Večinska odjemalca iz ebaya sta US in EU. Tu ni debate. Avstralija + Afrika, močno dvomim da pripomoreta več kot par %.
Drugič: S tem ko bi oni uvažali, bi dejansko oni že plačali davek, tj. bi se mi izognili carinam 1 po 1 kos.
Tretjič: Dobavni roki bi se močno skrajšali, bi pa začeli plačevati poštnine. Zaenkrat nam edini minus (poleg kvalitete, katera bi se tudi utegnila sicer dvigniti za par %, saj bi potemtakem komponente prevzele CE oznako) predstavlja še vedno čas dobave. S skladiščenjem v EU, bi pa začelo več ljudi stremeti v to rešitev.

Ampak, kljub temu da bi bile stvari dražje za tistih 22% + PPT, se meni zdi to še vedno najugodnejša rešitev za vse, ker, roko na srce, zadnjih ~10 let smo plačevali izjemno (pre)malo davka, kot bi ga pa pravzaprav morali. Časi bi se skrajšali, kvaliteta bi se dvignila, je pa tudi res, da bi sicer plačevali malenkost več.
Podpis je izginil.
Uporabniški avatar
Jakey

OdgovorNapisal/-a Carko » 24 Jan 2020, 19:38

Mislim, da bi se izdelki podražili precej bolj:
- delovna sila v EU skladiščih je dražja
- za veliko stvari bi morali poleg DDV plačati tudi carino
- če bi dejansko oni uvažali, bi potem postali prodajalci znotraj EU in bi se morali držati EU zakonodaje (glede garancije, vračil ...)

Tudi poštnina znotraj EU je dražja, kot iz Kitajske.

Poleg tega bi bilo predvidevanje zalog zelo težko (glede na to, da je dobavni rok z ladjo vsaj en mesec) oz. bi trajalo dolgo (vsaj kakšno leto), da bi dobili dovolj podatkov za to.

Se pa strinjam, da so trenutne cene precej prenizke.
Carko

OdgovorNapisal/-a Jakey » 24 Jan 2020, 20:10

Carko je napisal/-a:Mislim, da bi se izdelki podražili precej bolj:
- delovna sila v EU skladiščih je dražja
- za veliko stvari bi morali poleg DDV plačati tudi carino
- če bi dejansko oni uvažali, bi potem postali prodajalci znotraj EU in bi se morali držati EU zakonodaje (glede garancije, vračil ...)

Tudi poštnina znotraj EU je dražja, kot iz Kitajske.

Poleg tega bi bilo predvidevanje zalog zelo težko (glede na to, da je dobavni rok z ladjo vsaj en mesec) oz. bi trajalo dolgo (vsaj kakšno leto), da bi dobili dovolj podatkov za to.

Se pa strinjam, da so trenutne cene precej prenizke.

Eu skladišča so v igri že zdaj (eu.banggood.com ipd), vse ostalo sem pa že zapisal.

Predvidevanje zalog? Saj ne govorim o kos-po-kos za uporabnika, ampak o tem kaj/koliko se že zdaj importa v EU, bi se potem enako - saj pa firme imajo statistike že zdej, koliko česa se exporta iz PRC.
Podpis je izginil.
Uporabniški avatar
Jakey

OdgovorNapisal/-a Carko » 24 Jan 2020, 20:12

Ja, EU skladišča so, samo so velikokrat carinska skladišča ...

Sicer pa po mojem ne moreš vzeti statistik iz kitajskih skladišč in jih prenesti na evropska, če se cene precej razlikujejo ...
Carko

OdgovorNapisal/-a luccabrassi » 27 Jan 2020, 21:49

Priponke
Zajeta slika.PNG
;-)
Moments Before Detonation .............TT
Uporabniški avatar
luccabrassi

Kraj: KOČEVJE
Zahvalil se je: 208 krat
Prejel zahvalo: 211 krat
Število neizkoriščenih povabil: 106

OdgovorNapisal/-a Clownfish » 07 Apr 2020, 22:53

Končno sem našel nekaj časa da malo pošpegam na Banggood in AliExpres, da bi kupil vrečo malenkosti, ki bi mi prav prišle.
A vtis imam da so vsaj na Baggoodu krepko podražili pošiljanje.
Skorajda težko najdeš stvar, ki je free shipping marsikje najugodnejša varianta poštnine znaša 2-3x vrednosti posameznega izdelka recimo powers supply za mobilca ali kakšen kabel.
In tudi ta krepko plačljiva poštnina ima še vedno delivery time 30-50dni. Torej?
Pa dodali so razna skladišča v Eu, Rusiji, Turčiji samo spet od tam je že cena izdelka krepko višja in tudi poštnina prav tako.

Podobno opažam tudi na Ali Expressu a mogoče ne v tako velikem obsegu kot pred korona krizo.

Ali se motim?
Clownfish

Zahvalil se je: 12 krat
Prejel zahvalo: 58 krat
Uporabnika povabil: forest70
Število neizkoriščenih povabil: 14

OdgovorNapisal/-a matt » 07 Apr 2020, 23:27

Ja banggood je poštnino nabil, me ne vidijo več dokler ne uredijo tega. Je pa res da se mogoče malo pripravlja že za drugo leto ko nebo več do 22€ oprostitev dajatev.
matt

Kraj: Maribor
Zahvalil se je: 13 krat
Prejel zahvalo: 10 krat
Število neizkoriščenih povabil: 2

OdgovorNapisal/-a Carko » 07 Apr 2020, 23:38

Skoraj povsod so podražali poštnino.
Carko

OdgovorNapisal/-a borisz » 08 Apr 2020, 07:36

Izgleda, da se približuje pričetek realnega gospodarstva in realnih cen poštnine.
It's never too late to have a happy childhood.
Uporabniški avatar
borisz

Zahvalil se je: 998 krat
Prejel zahvalo: 906 krat
Uporabnika povabil: Marholt
Število neizkoriščenih povabil: 177

OdgovorNapisal/-a VolkD » 08 Apr 2020, 08:16

Mislim, da ne. Kitajska bo še naprej "osvajala svet". Višje cene so po moje zato, ker je sedaj težje dobiti prevoze. Ko bo letalski promet ponovno normalen, bo pri vsakem letu tudi viška prostora. In ta prostor se prodaja "last minit" z ugodno ceno za tovor.
Dokler bodo ljudje mislili, da živali ne čutijo bolečine, bodo živali čutile, da ljudje ne mislijowww.S5tech.net
Uporabniški avatar
VolkD
Administratorji strani

OdgovorNapisal/-a Clownfish » 08 Apr 2020, 09:54

VolkD je napisal/-a:Mislim, da ne. Kitajska bo še naprej "osvajala svet". Višje cene so po moje zato, ker je sedaj težje dobiti prevoze.

Možno

Ko bo letalski promet ponovno normalen, bo pri vsakem letu tudi viška prostora. In ta prostor se prodaja "last minit" z ugodno ceno za tovor.

No ja glede na to da povprečno čakam dobave od treh tednov naprej močno dvomim da so zadeve poslane z letali? Prej bi rekel da z ladjami?
Clownfish

Zahvalil se je: 12 krat
Prejel zahvalo: 58 krat
Uporabnika povabil: forest70
Število neizkoriščenih povabil: 14

OdgovorNapisal/-a Carko » 08 Apr 2020, 11:18

Vse je z letali
Carko

OdgovorNapisal/-a Srecko » 18 Jul 2020, 18:29

Mene zanima sledeče. Ker je poteklo 90 dni ko naj bi paket prispel iz aliexpressa sem kontaktiral prodajalca, da nisem dobil naročenega. On mi je odgovoril in mi je ponudil, da mi vrne dener na paypal račun. Mene zanima ali je ta pot prava ali pa morm vložiti "uradni" spor preko aliexpresa, da me ne izigra. Pa še to ali mu moram za moj paypal račun dati samo moj e- naslov ali še kaj drugega. Nikoli še nisem prejemal na ta račun denarja, sem zmeraj le plačeval z njim. :D

Lp Srečko
Samouk
Uporabniški avatar
Srecko

Zahvalil se je: 26 krat
Prejel zahvalo: 14 krat
Uporabnika povabil: yacksy

OdgovorNapisal/-a SiByte » 18 Jul 2020, 18:39

Ja večkrat vrnejo denar na PayPal, kot kaže preklic naročila vpliva na nekaj na AliExpress-u. Pazi na dve strvari in sicer, da ti vrne še preden poteče čas za odpiranje zahtevka (spora) in lahko se zgodi da ti bo PayPal zaračunal stroške transakcije.
Uporabniški avatar
SiByte

Kraj: Sv. Trojica v Slov. goricah
Zahvalil se je: 114 krat
Prejel zahvalo: 104 krat
Število neizkoriščenih povabil: 10

OdgovorNapisal/-a Protoncek » 18 Jul 2020, 18:56

Jaz sem ravno imel podobno "prigodo" za znesek 10 USD: kak dober teden pred iztekom roka za dostavo sem ga kontaktiral, je predlagal, naj še malce počakam, ker še ni konec roka, da je "še čas". Ok, ker imam po izteku roka še 15 dni, sem pristal. Ko se je začelo 15 dnevno obdobje sem odprl case. Prodajalec je prosil, naj počakam še 10 dni, potem pa bo vrnil denar ter da naj zaprem case. Sem se pozanimal in ugotovil, da je možno večkrat odpreti case, zato sem pristal - mogoče res pride paket. 5 dni pred iztekom ga ponovno kontaktiram in ker ni odgovora naslednji dan spet odprem case - nakar on SPET predlaga, naj počakam še 10 dni in prosi, naj zaprem case :_banghead No, tokrat sem mu odgovoril da ni šanse. Po izteku roka aliexpress avtomatično začne proces vračila denarja. Zdaj čakam na vračilo - menda zna trajat. No, zdaj mi je samo sporočil svoj paypal naslov, če slučajno dobim, da mu plačam.

Jaz bi na tvojem mestu odprl case, če ne dobiš denarja pred koncem zaščite. Na to res pazi, ker vidim, da se norca delajo. Če bi jaz "nasedel" in ponovno zaprl case ter bi potekla zaščita mi zagotovo ne bi več niti odgovarjal na maile...
OK, saj on res ni odgovoren za to, da se je paket izgubil, ampak... =biga, nisem niti jaz... naj bi pa poslal s pravo sledilno številko, ne pa tako, kjer konec aprila piše, da je paket oddan na pošti v kitajski, potem pa nič več.
Uporabniški avatar
Protoncek

OdgovorNapisal/-a Iztok » 18 Jul 2020, 23:20

Tudi jaz še čakam ... :roll:
Priponke
Screenshot_2020-07-18_17TRACK.png
ʇɥıs ıs ʇɥǝ ןɐsʇ ʇıɯǝ ı qnʎ ɐ ʞǝʎqoɐɹp ou ǝqɐʎ
Uporabniški avatar
Iztok

Kraj: LJ
Zahvalil se je: 635 krat
Prejel zahvalo: 515 krat
Število neizkoriščenih povabil: 102

OdgovorNapisal/-a MadMax » 18 Jul 2020, 23:28

Protoncek je napisal/-a:... naj bi pa poslal s pravo sledilno številko, ne pa tako, kjer konec aprila piše, da je paket oddan na pošti v kitajski, potem pa nič več.
Je pa treba pripomnit, da je večina takih pošiljk "no tracking", čeprav neko številko pošiljka dobi, pošiljatelj jo posreduje in včasih celo deluje.
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.
MadMax

Kraj: Črnomelj
Zahvalil se je: 429 krat
Prejel zahvalo: 492 krat
Število neizkoriščenih povabil: 255

OdgovorNapisal/-a Protoncek » 19 Jul 2020, 08:50

Ponavadi v takih primerih na paketu pod to število piše “untracked”. Torej, brez sledenja, oz. Na vmesnih točkah ne skenirajo paketov...
Uporabniški avatar
Protoncek

OdgovorNapisal/-a VolkD » 19 Jul 2020, 09:01

Meni piše, da bom dobil med 17.07.2020 in 14.08.2020. Zaenkrat ni še nič. Ko grem gledat njihove tracking številke, se zgodi dvoje:
- osnovni številki se pridruži še ena. Nimam pojma zakaj, a piše, da lahko zadevo zasledujem tudi po tej številki.
- obe ena in druga končati z dnem 7.7.2020, še vedno nekje na kitajskem.

Potem pa vse tiho je bilo.
Uporabniški avatar
VolkD
Administratorji strani

OdgovorNapisal/-a zanka » 06 Avg 2020, 20:24

Prejel sem dva paketa, enega včeraj in enega danes. Vsebina je prava, vendar tako smrdi, da ni uporabno ... zdaj pa preko slike dokazati smrad ... itak.

Zdaj ne vem, ali so stvari smrdele že ob pakiranju, ali se je pri prevozu, razvozu kaj naredilo.
Uporabniški avatar
zanka

Zahvalil se je: 115 krat
Prejel zahvalo: 263 krat
Uporabnika povabil: DusanK
Število neizkoriščenih povabil: 52

OdgovorNapisal/-a VolkD » 06 Avg 2020, 20:36

Kaj pa je to takega, da nebi smelo smrdet ?
No mislil sem vprašat kaj je to, da se ne da pregnat smrad iz tega.
Uporabniški avatar
VolkD
Administratorji strani

OdgovorNapisal/-a zanka » 06 Avg 2020, 20:38

Kabel (guma) smrdi. V preteklosti sem teh stvari kupil že več 10, ampak nikoli niso oddajale tak vonj. Preostanek stvari je ABS plastika, ta ne smrdi.
Uporabniški avatar
zanka

Zahvalil se je: 115 krat
Prejel zahvalo: 263 krat
Uporabnika povabil: DusanK
Število neizkoriščenih povabil: 52

OdgovorNapisal/-a pomar » 06 Avg 2020, 21:59

Kupil neko zadevo na TOMTOP sedaj mi pa pošiljajo te maile:
TOMTOP <support04@tomtop.com>

Thanks for shopping with us.
As the logistics has increase the prices level,
would you like to pay 1 USD for the ship cost so that we can send your order.
Hope for your kindly understanding.
Here is the link that you can buy the same value and offer us the order number.
Choose 1 quantities and then pay for it.
https://www.tomtop.com/other-accessorie ... x17-1.html
Or do you prefer a full refund?
Wait for your reply.
Best Regard.
pomar

Kraj: Ptujska Gora
Zahvalil se je: 11 krat
Prejel zahvalo: 4 krat
Uporabnika povabil: mucek
Število neizkoriščenih povabil: 0

OdgovorNapisal/-a VolkD » 06 Avg 2020, 23:29

In kaj boš naredil ?
Uporabniški avatar
VolkD
Administratorji strani

Prejšnja

Vrni se na Kje kaj kupiti in izkušnje

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost