"Pametni" telefon... ali pač?

Vse kar ne gre v zgoraj naštete rubrike.

"Pametni" telefon... ali pač?

OdgovorNapisal/-a Protoncek » 26 Apr 2019, 19:03

Naši "pametni" telefoni so res postali pametni... kot kol, zabit v zemljo. Namreč, sam trdim, da v njih ni prav nič pametnega, ker so neumni kot noč, saj ne znajo naredit prav ničesar več kot tisto, samo tisto in izključno tisto, kar mu vprogramira človek. Pa taka "pamet"... zanimivo, tako "pamet" imajo vsi računalniki že od začetka, pa noben ni nikoli omenjal, da so to "pametni" PC-ji :_rolling

Ampak namen te teme niti ni to, temveč... a so to res še .... telefoni? Ali so to fotoaparati s stransko funkcijo klicanja? Namreč, reklam je na tone, ampak... novi Huawei... izvrstna kamera... novi Samsung.... supeoriona kamera... novi LG....res izjemna kamera....

JA MADONA, NO... :_banghead a se bo na teh napravah še kdaj omenjalo kaj drugega kot samo fotoaparat???

Moje vprašanje je: kaj kupit, če mi je fotografija s tem "pametnim" telefonom pomembna približno toliko kot vreme v Indiji? Rabim, da je telefon hiter za osnovne stvari, torej brskanje po netu, email, pdf, telefoniranje... (brez igric seveda...) :_dunno. Saj ne, da že rabim, zaenkrat mi Samusungov S8 odlično služi. Ampak razmišljam za v bodoče, čez leto, dve.. (ko mi ta umre). Poleg tega so premium naprave postale drage, kot da so iz zlata. Ponudba in povpraševanje očitno dela svoje... sam niti v sanjah ne mislim zapraviti jurja+ za tako napravo. Za S8 sem dal dve leti nazaj cca.500, kar je po moje res meja zdravega razuma...
Uporabniški avatar
Protoncek

Kraj: Mengeš
Zahvalil se je: 319 krat
Prejel zahvalo: 368 krat
Uporabnika povabil: VolkD
Število neizkoriščenih povabil: 77

Re: "Pametni" telefon... ali pač?

OdgovorNapisal/-a Cloud » 26 Apr 2019, 19:25

Imaš naprave ki so cenejše in sevda manj reklamirane. Recimo P20 lite, je kar soliden telefon za neko normalno ceno
Cloud

Kraj: Ljubljana
Zahvalil se je: 41 krat
Prejel zahvalo: 164 krat
Uporabnika povabil: BraneZ
Število neizkoriščenih povabil: 13

OdgovorNapisal/-a alividmar » 26 Apr 2019, 19:48

Počakaj da ti sedanji odpove pogodbo o sedolovanju, potem pa se ozri po novem.
Sam bi gledal Xiaomi. Imaš modele za vse okuse, mogoče ša še ozri po OnePlus.
Uporabniški avatar
alividmar

Kraj: Postojna
Zahvalil se je: 33 krat
Prejel zahvalo: 127 krat
Uporabnika povabil: s54mtb
Število neizkoriščenih povabil: 15

OdgovorNapisal/-a Protoncek » 26 Apr 2019, 20:08

Xiaomi sem že gledal, ja, ravno ta novi redmi note 7. Žal mu manjka wireless charging, kar je pri meni pogoj... sem se preveč navadil na to, nočem nazaj na zoprno natikanje kablov.
Xiaomi ima tudi model z to funkcijo, a je manjši. Sicer ravno o velikosti si še nisem na jasnem... prej sem imel iphone 6 plus (velik), zdaj imam tamalega S8. Večji ima prednost velik zaslon in lažje branje vsega, manjši ima prednost, da ga lepo spraviš v žep... :_dunno recimo landscape branje na S8 je misija nemogoče...
Uporabniški avatar
Protoncek

OdgovorNapisal/-a VolkD » 26 Apr 2019, 22:30

Med vse funkcije telefona si pozabil našteti zbiranje in oddajanje osebnih podatkov na internet,...

Po novem so to že prstni odtisi.
Ne se sekirat, saj prste imajo vsi ljudje.
Dokler bodo ljudje mislili, da živali ne čutijo bolečine, bodo živali čutile, da ljudje ne mislijowww.S5tech.net
Uporabniški avatar
VolkD
Administratorji strani

Kraj: Kačiče (Divača)
Zahvalil se je: 7067 krat
Prejel zahvalo: 4354 krat
Uporabnika povabil: Vrtni palček
Število neizkoriščenih povabil: 255

OdgovorNapisal/-a Cloud » 26 Apr 2019, 23:27

VolkD je napisal/-a:Med vse funkcije telefona si pozabil našteti zbiranje in oddajanje osebnih podatkov na internet,...

Po novem so to že prstni odtisi.
Ne se sekirat, saj prste imajo vsi ljudje.

No prvo kot prvo v večini primerov se shrani samo matematična reprezentacija prsta iz katere se ne da narediti prstnega odtisa. Poleg tega pa vsaj pri eni firmi so podatki o tej reprezentaciji hranjeni direktno v modulu za prstni odtis kar pomeni da niti telefon ne more do njih....
Cloud

OdgovorNapisal/-a VolkD » 26 Apr 2019, 23:35

Cloud je napisal/-a:No prvo kot prvo v večini primerov se shrani samo matematična reprezentacija prsta iz katere se ne da narediti prstnega odtisa.
Matematična reprezentacija prsta je povsem dovolj za identifikacijo in prepoznavo.
Cloud je napisal/-a:Poleg tega pa vsaj pri eni firmi so podatki o tej reprezentaciji hranjeni direktno v modulu za prstni odtis kar pomeni da niti telefon ne more do njih....

Do pred treh tednov sem bil prepričan, da so zgodbe o tem kako ti lahko kdo daljinsko vključi mikrofon na telefonu, urbani miti. V sredo 4.4. sem dobil potrditev, da to kar sem videl 31.03. ni bila prvoaprilska potegavščina.

Na telefon za testiranje so naložili sw, ki je v osnovi bil neke vrste notepad (v resnici pa,... virus?)
Ne samo, da lahko daljinsko vključiš mikrofon in poslušaš, tudi fotografiraš lahko in preneseš sliko. O tem, da se da prenašat lokacijo telefona pa raje nebi.
Dokler bodo ljudje mislili, da živali ne čutijo bolečine, bodo živali čutile, da ljudje ne mislijowww.S5tech.net
Uporabniški avatar
VolkD
Administratorji strani

OdgovorNapisal/-a Protoncek » 27 Apr 2019, 08:35

No, kar se tiče prstnih odtisov je v naši ljubi "strokovno" mnenje tako, da je dopustno edino hranjenje svojega prstnega odtisa na osebni kartici. Pišem za primer odpiranja vrat ali identifikacije. Torej, edina opcija je, da najprej prisloniš kartico, potem pa pritisneš prst. Čitalec prebere tvoj prstni odtis in ga primerja s pritisnjenim. Če ustreza, odpre. Hranjenje v napravah "kao" ni dovoljeno, ker krši zakon o osebnih podatkih :_rolling :_banghead
Nazaj na realna tla: je pa fino in praktično to odklepanje s prstom. Moj telefon zna celo odkleniti s prepoznavo obraza - mater je pameten, ane?(mislim tisti, ki je napisal softver za to...). Ne rabiš vsakič sproti risat tistih kljuk na ekran.
Uporabniški avatar
Protoncek

OdgovorNapisal/-a VolkD » 27 Apr 2019, 08:49

Uf,.. sploh nisem pomislil na to. Torej imajo zdaj tvojo faco povezano s prstnim odtisom.
Uporabniški avatar
VolkD
Administratorji strani

OdgovorNapisal/-a kobraN » 27 Apr 2019, 08:58

In tako na ta način zbiranja odtisov in slik si že verjetno v kakem arhivu za ????
Brane.
Uporabniški avatar
kobraN

Kraj: Murska S.
Zahvalil se je: 207 krat
Prejel zahvalo: 115 krat
Uporabnika povabil: mirkatmir
Število neizkoriščenih povabil: 58

OdgovorNapisal/-a Protoncek » 27 Apr 2019, 09:01

...in roženico. Telefon ima namreč še tretjo opcijo: odklepanje z roženico. Ta zadeva z roženico se pa uporablja pri bolj delikatnih zadevah (odklepanje samsung pass itd). Očitno je bolj varna kot obraz ali prst :_dunno
Za povrh imajo pa itak vse moje podatke v gugl računu.
Zaključek: s tem (po moje) ni nič narobe, dokler ga kaj ne poserjem. Namreč, zaenkrat nimam ničesar skrivati, nisem nič ukradel, nikogar ubil...
OK, lahko mi ukradejo identiteto. Ampak, lahko me okradejo tudi na ulici v LJ (ali drugje). Lahko mi vdrejo v PC. Lahko mi naredijo še miljon stvari. Lahko mi pade "cegu" na glavo... torej lahko bi se skrival v nekem bunkerju z dvojnim armiranobetonskim zidom, lahko bi prekinil vse internetne povezave ali vsaj povsod vse izbrisal. Lahko bi šel nazaj v čas neandertalcev, ja. Pa vseeno ne bi bil varen, saj takrat so bili pa dinozavri :_rolling
Hočem reči: kot vedno ima vsa PLUS tudi svoj MINUS. Vedno. Brez izjeme. Takrat se je treba odločit, ali vzemeš vse ali nič. Samo pluse ne gre. Mogoče bi šlo samo minuse?...?
Uporabniški avatar
Protoncek

OdgovorNapisal/-a MadMax » 27 Apr 2019, 09:24

Povsem napak se razlaga tist "pametni".
Malce neposrečena besedna zveza, a izvor je sigurno v "telefon, ki uporabnika spravlja ob pamet" 8-)
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.
MadMax

Kraj: Črnomelj
Zahvalil se je: 357 krat
Prejel zahvalo: 388 krat

OdgovorNapisal/-a Protoncek » 27 Apr 2019, 09:33

Aha... to misliš nekaj podobnega kot ponesrečena "zgošcenka"... :_rolling
Uporabniški avatar
Protoncek

OdgovorNapisal/-a kobraN » 27 Apr 2019, 09:53

Tisti p¸ametni ....
boljši izraz---tisti vohunski :_silent
Brane.
Uporabniški avatar
kobraN

Kraj: Murska S.
Zahvalil se je: 207 krat
Prejel zahvalo: 115 krat
Uporabnika povabil: mirkatmir
Število neizkoriščenih povabil: 58

OdgovorNapisal/-a Iztok » 27 Apr 2019, 10:54

Protoncek je napisal/-a:Naši "pametni" telefoni so res postali pametni... kot kol, zabit v zemljo. Namreč, sam trdim, da v njih ni prav nič pametnega, ker so neumni kot noč, saj ne znajo naredit prav ničesar več kot tisto, samo tisto in izključno tisto, kar mu vprogramira človek. Pa taka "pamet"...

Katera naprava pa potem zna več kot ji je vprogramiral človek?
ʇɥıs ıs ʇɥǝ ןɐsʇ ʇıɯǝ ı qnʎ ɐ ʞǝʎqoɐɹp ou ǝqɐʎ
Uporabniški avatar
Iztok

Kraj: LJ
Zahvalil se je: 493 krat
Prejel zahvalo: 405 krat
Uporabnika povabil: Proteus
Število neizkoriščenih povabil: 80

OdgovorNapisal/-a Protoncek » 27 Apr 2019, 11:25

Nobena, saj to je poanta. Zato se mi zdi trapasto, da se tem napravam sploh reče "pametni telefoni"... Da je nekdo "pameten" ne pomeni, da dela izključno po navodilih (to je npr. delavec za tekočim trakom. Je on pameten?).
Ko smo že pri tem: bojmo se časov, ko bi bilo to res. Namreč, to bi bil začetek konca človeštva. Ko bo stroj enkrat znal razmišljati, bo hitro ugotovil, da ima človek slabosti, ki jih on nima. Začel bo pobijati ljudi in izdelovati ter posodabljati sam sebe. :_seeingstars Ja, film "vstaja strojev" niti ni tako za lase privlečen...
Uporabniški avatar
Protoncek

OdgovorNapisal/-a miharix » 27 Apr 2019, 11:29

MadMax je napisal/-a:Povsem napak se razlaga tist "pametni".
Malce neposrečena besedna zveza, a izvor je sigurno v "telefon, ki uporabnika spravlja ob pamet" 8-)

Na nekoga, ki nima pojma o programiranju ter elektroniki deluje to "čudo" tehnike res pametno. In takih ljudi ni malo.

Mene vedno, ko kdo reče kako je neka naprava "Pametna" spomni na
Any sufficiently advanced technology is indistinguishable from magic - Arthur C. Clarke

Iztok je napisal/-a:Katera naprava pa potem zna več kot ji je vprogramiral človek?

Veliko naprav/programov, ki sem jih sprogramiral ve več kot jaz (jaz si ne zapomnim par tisoč vnosov DB, oddajat misli na radijskih valovih specifične freknevnce ter protokola tudi ne vem :lol: )
Nobena pa še(na srečo) ne razmišlja res samodejno(upam).

Glede telefona...
Meni je 500€ preveč za telefon.
Tega ki ga imam (nexus4) sem kupil rabljenega(80€) iz firbca, da testiram Ubuntu phone OS(škoda projekt je bil ukinjen).
Ko izdahne bom sigurno spet kaj rabljenega vzel in ga sflashal.
Lp,
M.
Uporabniški avatar
miharix

Kraj: Kamnik / LJ
Zahvalil se je: 276 krat
Prejel zahvalo: 207 krat
Število neizkoriščenih povabil: 44

OdgovorNapisal/-a Protoncek » 27 Apr 2019, 11:48

miharix je napisal/-a:Veliko naprav/programov, ki sem jih sprogramiral ve več kot jaz (jaz si ne zapomnim par tisoč vnosov DB, oddajat misli na radijskih valovih specifične freknevnce ter protokola tudi ne vem :lol: )
Nobena pa še(na srečo) ne razmišlja res samodejno(upam)..

To je res in tudi edino prav. V službi sicer imamo težave s napravami, ki "pozabljajo" -beri štekajo (flash je že zmatran...)

Zanimiva podobna bedarija je, ko so leta nazaj tako opevali po celem svetu, da je računalnik premagal Karpova (ali koga že) v šahu. Ja, bravo. Res je bil to dogodek brez primere. Mašina je imela vprogramirane vse mogoče poteze in je pač vedno izbrala najboljšo. Človek se lahko zmoti, mašina pač ne (no, če bi bug-a seveda). Torej je popolnoma logično, da stroj premaga človeka v šahu ali podobnih stvareh.

Glede telefona: ne maram res tistih najcenejših telefonov, ker potem delajo počasi kot neka predpotopna naprava. Imam kar star ipad (mislim, da je ipad4, zadnji ios je 12, več ne gre gor) in dela tako počasi, da bi ga včasih najraje vrgel skozi okno. Npr. žurnalovo stran zna odpirati skoraj celo minuto... na tem se ne da delat...Vsaj osnovne stvari mora delati tekoče
Uporabniški avatar
Protoncek

OdgovorNapisal/-a VolkD » 27 Apr 2019, 12:20

Iztok je napisal/-a:Katera naprava pa potem zna več kot ji je vprogramiral človek?
U,... skoraj vsi telefoni imajo pamet, ki z našega gledišča dela nekaj po svoje. Je težko reči, da je to telefonska pamet, ampak telefon gotovo zna več, kot mi hočemo in vemo.
Uporabniški avatar
VolkD
Administratorji strani

OdgovorNapisal/-a Iztok » 27 Apr 2019, 12:22

Veliko naprav/programov, ki sem jih sprogramiral ve več kot jaz (jaz si ne zapomnim par tisoč vnosov DB, oddajat misli na radijskih valovih specifične freknevnce ter protokola tudi ne vem :lol: )

To, da zna shranit več podatkov kot človek in jih hitreje procesira vsaj zame ne pomeni pameti ... še vedno jo je "naučila" tvoja pamet, ki je znala razčlenit nalogo, postavit formule in jih udejanit v program.

Ker zna moj telefon prebrat kitajske hieroglife in jih takoj prevest v slovenščino, ga zato še nimam za pametnega, ampak za napravo, ki zna vzeti sliko, jo poslat na net in tam poiskat baze podatkov, ki jih je ustvarila človeška pamet.

Danes je izraz "pametni telefon" samo še delček tistega prvotnega pomena ... je kar miniaturiziran računalnik glede na velikost sorazmerno velike zmogljivosti s kopico vgrajenih senzorjev, funkcija telefona pa je samo še ena od mnogih vgrajenih funkcij.
ʇɥıs ıs ʇɥǝ ןɐsʇ ʇıɯǝ ı qnʎ ɐ ʞǝʎqoɐɹp ou ǝqɐʎ
Uporabniški avatar
Iztok

Kraj: LJ
Zahvalil se je: 493 krat
Prejel zahvalo: 405 krat
Uporabnika povabil: Proteus
Število neizkoriščenih povabil: 80

OdgovorNapisal/-a Protoncek » 27 Apr 2019, 13:44

VolkD je napisal/-a:... ki z našega gledišča dela nekaj po svoje.

to je sicer res, ampak vseeno ne zna niti enega samega bita (kaj šele bajta) več kot tisto in samo tisto, kar mu je vcepila človekova pamet. Torej je vseeno "glup ko kanta".
Uporabniški avatar
Protoncek

OdgovorNapisal/-a Cvetko » 27 Apr 2019, 13:50

Protoncek je napisal/-a: ne zna niti enega samega bita (kaj šele bajta) več kot tisto in samo tisto, kar mu je vcepila človekova pamet. Torej je vseeno "glup ko kanta".
V glupi primerjavi kante in človeške pameti je kanta precej bolje definirana kot človeška pamet.
Vse je torej odvisno od tega katero človeško pamet vzameš za referenco. :_dunno
Cvetko

Zahvalil se je: 14 krat
Prejel zahvalo: 94 krat
Uporabnika povabil: cimabella
Število neizkoriščenih povabil: 11

OdgovorNapisal/-a Protoncek » 27 Apr 2019, 14:21

Sicer imaš prav, ampak tudi najbolj zabita človeška pamet zna misliti več od katerekoli najdražje tehnične naprave...
Uporabniški avatar
Protoncek

OdgovorNapisal/-a BojanR » 27 Apr 2019, 16:08

Protoncek je napisal/-a:
VolkD je napisal/-a:... ki z našega gledišča dela nekaj po svoje.

... ampak vseeno ne zna niti enega samega bita (kaj šele bajta) več kot tisto in samo tisto, kar mu je vcepila človekova pamet. Torej je vseeno "glup ko kanta".

Moje stvari delajo velikokrat kaj čisto po svoje. :tappingfoot
BojanR

Kraj: Vnanje Gorice
Zahvalil se je: 11 krat
Prejel zahvalo: 26 krat
Uporabnika povabil: forest70
Število neizkoriščenih povabil: 5

OdgovorNapisal/-a BraneZ » 27 Apr 2019, 18:09

Protoncek je napisal/-a:... Rabim, da je telefon hiter za osnovne stvari, torej brskanje po netu, email, pdf, telefoniranje... (brez igric seveda...) :_dunno....
Saj to ni osnovna stvar pri telefonu. Telefon je namenjen (po)govoru na daljavo. :_think

Zato sem jaz zadovoljen s svojim predpotopnim Ericsonom, dokler bo akumulator držal. Sem šel pogledati, ni pravi; ima tri igrice gori. :o
The true sign of intelligence is not knowledge but imagination.
Creativity is intelligence having fun!
Albert Einstein
Uporabniški avatar
BraneZ

Kraj: Koprivnica (HR), občasno Hoče (Slo)
Zahvalil se je: 636 krat
Prejel zahvalo: 719 krat
Uporabnika povabil: gumby
Število neizkoriščenih povabil: 129

OdgovorNapisal/-a bpavsic » 30 Apr 2019, 12:11

To z odklepanjem na razpoznavo obraza, prstnega odtisa ali kaj podobnega je nekako tako:

p.s.... ne me narobe razumet, nisem proti temu (tudi sam odklepam telefon na prstni odtis...)
My brain has too many windows open.
bpavsic

Kraj: MB / MS
Zahvalil se je: 183 krat
Prejel zahvalo: 195 krat
Število neizkoriščenih povabil: 198

OdgovorNapisal/-a Protoncek » 30 Apr 2019, 12:27

Ja, sem že videl to. Tako, kot je zadeva smešna je pri tem obenem strahotno to, da to ni samo "burleska" ampak čista realnost, ki se res lahko zgodi - ni nujno zobar, lahko si samo prehlajen... ali vinjen recimo :_rolling sem poznal primer, ko je dec imel na kodo vrata in prišel pijan domov. Spal je pred vhodom zunaj (sreči je bilo poleti). Je kasneje povedal, da tudi če bi se spomnil kode (itak, da se je ni...) ni variante, da bi jo vtipkal, ker je itak videl najmanj dvojno...
No, v realnem svetu imaš vedno na razpolago še neko drugo možnost, ponavadi mehansko. Seveda bi moral v tem primeru za vsak slučaj vedno nositi še ključ s seboj. Namreč, zadeva se lahko tudi pokvari, zato moraš vedno imeti alternativo.
No, telefon ima sreči več možnosti: obraz, prst ali geslo. Večji problem pri obrazu so (kar je recimo Apple celo priznal) dvojčki. Telefon ne loči med enim ali drugim.. (pa taka pamet... :_seeingstars )
Uporabniški avatar
Protoncek

OdgovorNapisal/-a s55m » 30 Apr 2019, 16:55

A sem jaz edini "butellj", ki nima kode na telefonu, nimam prepoznave prstnega odtisa, in me en k... briga, ce vzame nekdo moj telefon v roke in brska po njem?
The human emotional side is what allows believing in something, even when the science is totally wrong.
Uporabniški avatar
s55m

Kraj: Milford MA
Zahvalil se je: 81 krat
Prejel zahvalo: 137 krat
Število neizkoriščenih povabil: 29

OdgovorNapisal/-a BraneZ » 30 Apr 2019, 17:18

The true sign of intelligence is not knowledge but imagination.
Creativity is intelligence having fun!
Albert Einstein
Uporabniški avatar
BraneZ

Kraj: Koprivnica (HR), občasno Hoče (Slo)
Zahvalil se je: 636 krat
Prejel zahvalo: 719 krat
Število neizkoriščenih povabil: 129

OdgovorNapisal/-a MadMax » 30 Apr 2019, 17:28

Dokler ne naložiš na pametnjakovića npr. banke ali exchange account gre lahko tako, potem pa ne več...
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.
MadMax

Kraj: Črnomelj
Zahvalil se je: 357 krat
Prejel zahvalo: 388 krat

OdgovorNapisal/-a s55m » 30 Apr 2019, 17:48

MadMax je napisal/-a:Dokler ne naložiš na pametnjakovića npr. banke ali exchange account gre lahko tako, potem pa ne več...

Ne nalagam nicesar, saj naj bi to bil telefon :)
Za vse ostalo poskrbi MC :)
The human emotional side is what allows believing in something, even when the science is totally wrong.
Uporabniški avatar
s55m

Kraj: Milford MA
Zahvalil se je: 81 krat
Prejel zahvalo: 137 krat
Število neizkoriščenih povabil: 29

OdgovorNapisal/-a Protoncek » 01 Maj 2019, 09:06

Hja, saj to je tisto: zadeva že dolgo časa ni več telefon, ampak multifunkcijska naprava, ki zna tudi telefonirati...
Jaz imam marsikaj gor, poleg banke servisna navodila za službo, te in one kartice ugodnosti(da mi jih ni treba fizično nosit s sabo), pa videonadzor, alarm... še najmanj uporabljam tisto, kar se največ na veliko reklamira: fotoaparat :_banghead
Sem se spomnil neke prigode: namreč, "kvaliteta" slike je zelo relativna stvar. Sem nekoč srečal človeka, ki je imel še neko Nokio, ki je imela fotke 640x480. In je občudoval, kako lepe slike dela njegov telefon. No, ja...ni šlo samo za ločljivost, tudi "lepota" ni bila ravno... ampak, če je on zadovoljen... :_dunno
Uporabniški avatar
Protoncek

OdgovorNapisal/-a VolkD » 01 Maj 2019, 10:08

Mogpče bi bilo bolj primerno ime komunikator.
Uporabniški avatar
VolkD
Administratorji strani

OdgovorNapisal/-a kobranka » 01 Maj 2019, 19:42

No bolj strokovno jim tako ali tako rečejo terminali, tako da polemika, pametni/nepametni pri meni ne dela več teh problemov.

No in kakšen terminal imaš v planu si kupiti? No jaz ti povem, da rabljenega zato, ker to kupovati novo je podoben nateg kot računalništvo: "Jutri je že zastarel." Polek tega se bom manj sekiral, če je že malo oguljen, če ga slučajno userjem v kakšen drek, ker sem neroden. Za specifikacije in povratno informacijo si pomagam pa z gsmarena.com pri izbiri bodočega telefona.
kobranka

Zahvalil se je: 408 krat
Prejel zahvalo: 92 krat
Uporabnika povabil: MadMax
Število neizkoriščenih povabil: 18

OdgovorNapisal/-a kobranka » 24 Maj 2019, 13:05

Evo en zanimv terminal: https://www.gsmarena.com/samsung_galaxy_a40-9642.php

Sestra ga je kupila v prosti prodaji, ker cenejšega, boljšega niso premogli niti z vezavo pri telemachu. Eden redkih terminalov, ki ima nekaj več delovnega pomnilnika, kot konurenčni modeli. Kupila ga je, ker ji je prejšnji več kot dve leti star Huawei šel na živce zaradi počasnosti, pa takrat ni bil med najcenejšimi.
kobranka

OdgovorNapisal/-a Protoncek » 24 Maj 2019, 13:25

A dela "normalno" hitro?
Ravno včeraj sem gledal reklamo za novi A50. Za ta denar (nekaj čez 200€ ob vezavi pri telekomu) sploh ni slaba zadeva. Sem prepričan, da ni 600€ slabši od brata S10...
Uporabniški avatar
Protoncek

OdgovorNapisal/-a kobranka » 24 Maj 2019, 17:16

Jah hmm ne vem kako naj ti pojasnim A dela "normalno" hitro?

Kolikor sem ga imel v rokah je zadeva vredu. Deluje gladko, včasih ga lahko preseneti kakšen programski hrošč. To se mi je namreč zgodilo ob premikanju slik ne vem pa kako ostalim deluje. Osebno mislim, da se prej ali slej zna zgoditi kaj podobnega zaradi kompleksnosti. Samih programov pa nisem odpiral tako, da tega pa ne morem oceniti.

Če si imel v mislih zakasnitve, če delaš primerjavo z kakšno izjemno strojno opremo se bi sigurno znala pojaviti vendar je za moje pojme pikolovsko.
kobranka

OdgovorNapisal/-a kobranka » 16 Sep 2019, 19:26

Slednji bi moral zadostiti potrebe za relativno dolgo časa(dajmo rečt dokler ne crkne): https://m.youtube.com/watch?v=rWCq85owOHA

Splača se pogledati še nekatere druge videe tega uporabnika, ker ima predstavljenih še nekaj telefonov. Sam je navdušen gračkar in ima izjemno rad male napravice z veliko moči. Sigurno se nekaj dobi tudi za tiste, ki se ne igrajo rabijo pa napravo, ki bo sposobna tudi čez čas še zmeraj zadovoljivo preračunavat enke in ničle.
kobranka

OdgovorNapisal/-a Cloud » 16 Sep 2019, 20:19

kobranka je napisal/-a:Slednji bi moral zadostiti potrebe za relativno dolgo časa(dajmo rečt dokler ne crkne): https://m.youtube.com/watch?v=rWCq85owOHA

Splača se pogledati še nekatere druge videe tega uporabnika, ker ima predstavljenih še nekaj telefonov. Sam je navdušen gračkar in ima izjemno rad male napravice z veliko moči. Sigurno se nekaj dobi tudi za tiste, ki se ne igrajo rabijo pa napravo, ki bo sposobna tudi čez čas še zmeraj zadovoljivo preračunavat enke in ničle.

Ali pa dokler ti ga android ne zabaše. Note 2, ki je bil za svoje čase zelo zmogljiv se mi je že po letu obešal zaradi slabih posodobitev.
Po drugi strani mi pa trenutni telefon po 3,5 letih še vedno deluje kot nov. Kar sem imel stroška je bila menjava baterije - 30e
Cloud

Vrni se na Ostalo

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost