Nexus 5 čez noč ostal brez povezave v svet

Popravila, zamenjave, napajalniki, SIM kartice,...

Nexus 5 čez noč ostal brez povezave v svet

OdgovorNapisal/-a kobranka » 08 Okt 2016, 21:59

Zdravo.

Evo naslov pove vse. Ravno, ko je pošla garancija je najprej odpovedala omrežna povezezava potem čez čas pa še WLAN. Mislil sem, da ga bom programsko spravil k pameti pa vse bolj ugotavljam, da se je moralo nekaj zgoditi na strojni opremi.

Kaj bi lahko šlo narobe in kje iskati napake?
kobranka

Zahvalil se je: 427 krat
Prejel zahvalo: 101 krat
Uporabnika povabil: MadMax
Število neizkoriščenih povabil: 20

Re: Nexus 5 čez noč ostal brez povezave v svet

OdgovorNapisal/-a SamoBr » 17 Okt 2016, 19:49

kobranka je napisal/-a:Kaj bi lahko šlo narobe in kje iskati napake?
Karkoli. Če ti je padel po tleh se je recimo iztaknil konektor od antene.
Če je antena keramična je lahko počila. Mnogi telefoni imajo antene na keramiki, ki ima velik Er. Na ta način so antene manjše.
SamoBr

Zahvalil se je: 129 krat
Prejel zahvalo: 251 krat
Uporabnika povabil: DusanK
Število neizkoriščenih povabil: 48

OdgovorNapisal/-a Highlag » 17 Okt 2016, 20:49

1. A na drugi strani pa ne more biti napake?

2. Meni vsake kvatre kakšen program odneha delovati, tudi mreža je že odpovedala pa je pomagal reboot in je bilo potem ok.
[size=50]http://31.15.144.68/[/size]
Highlag

Zahvalil se je: 1 krat
Prejel zahvalo: 94 krat
Uporabnika povabil: borisz
Število neizkoriščenih povabil: 12

OdgovorNapisal/-a VolkD » 17 Okt 2016, 20:55

SamoBr je napisal/-a: Če ti je padel po tleh se je recimo iztaknil konektor od antene.
Če je antena keramična je lahko počila. Mnogi telefoni imajo antene na keramiki, ki ima velik Er. Na ta način so antene manjše.

Če je antena na keramiki, ki ima recimo epsilon r 10, potem je res občutno manjša, žal tudi slabše deluje. V resnici zelo težko rečemo antena vsem napravam, ki bi to rade bile in so manjše od lambda/4. Take antene nimajo dobitka! Zakaj se potem sploh trudimo z različnimi oblikami in materiali ?
Zato, ker nam oblikovalci diktirajo kakšna naj bo naprava! Elektronikom pa ostane, da izumijo majhne oblike, ki imajo čim manj slabljenja pri dani velikosti.

Če o kabelčkih oziroma konektorjih v telefonih. Še nisem videl takega, ki bi se sam iztaknil. Sem pa videl take, ki so jih pozabili dati nazaj, ko so po telefonu šarili.
Dokler bodo ljudje mislili, da živali ne čutijo bolečine, bodo živali čutile, da ljudje ne mislijowww.S5tech.net
Uporabniški avatar
VolkD
Administratorji strani

Kraj: Kačiče (Divača)
Zahvalil se je: 7565 krat
Prejel zahvalo: 4575 krat
Uporabnika povabil: Vrtni palček
Število neizkoriščenih povabil: 254

OdgovorNapisal/-a kobranka » 19 Okt 2016, 19:13

Sicer je telefon trenutno še pri sestri in ne morem nič.

Ja v ta namen sem celo menjal firmware na cianogenmod ampak se je potem izkazalo, da je nekje res lahko iztaknjen kabel oz. slabo pritrjen. Kolikor sem gledal razgradnjo tega telefona gresta iz spodnje strani kjer sta anteni za LTE in UMTS koaksialca ob zaslonu do matične plošče na zgornji strani.

Ni mi pa jasno zakaj je padla brezžična povezava saj je antena nalepljena na pokrovček, ko je pritisnjen praktično skoraj direkt na matično. Oksidacija ali pa luft? Za GPS vem, da so morali anteno malenkost odlepiti na mestu kjer so konektorji in podložit, da je naredilo vredu kontakt.

Antene sicer ne vem kakšne so LTE, UMTS je klasična nek štancan skrivljen pleh, kot pri večini integriranih antenah. Druge antene so nalepljene na plastiko pokrovčka se pravi jedkane na folijo.

Še to. Ne prav dolgo nazaj je bil na servisu zaradi pokvarjenega gumba za vklop. Lahko, da je bil serviser površen pri sestavljanju.
kobranka

OdgovorNapisal/-a kobranka » 30 Okt 2016, 12:29

Problem rešen. Nadomestil ga je Huawei P9 lite. Nexus bo pa opravljal nalogo testnega preizkušanja aplikacij, ker ni več zanesljiv sopotnik. ;)
kobranka

Vrni se na Hardware

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost