Kateri mobitel?

Popravila, zamenjave, napajalniki, SIM kartice,...

Re: Kateri mobitel?

OdgovorNapisal/-a kobranka » 20 Jun 2016, 21:38

doogee titans2 mene osebno spomne na CAT dotik občutljive telefone, ki vizualno tudi niso nek blišč, so pa narejeni tako da lahko kamijon brez problemov zapelje čez njega pa mu nič ni.
kobranka

Zahvalil se je: 414 krat
Prejel zahvalo: 93 krat
Uporabnika povabil: MadMax
Število neizkoriščenih povabil: 18

OdgovorNapisal/-a robi » 06 Jul 2016, 22:34

Danes mi je na doogeeju nehal delati ekran na dotik. Kar naenkrat. Sem vzel ven baterijo, pa ni pomagalo. Sem ga odprl (sestavljen je kot lego kocke in ga za šalo odpreš) in našel iztaknjen en konektor. Dal nazaj, malo podložil, da ga ohišje pritiska skupaj in vse spet dela :)
robi

Zahvalil se je: 61 krat
Prejel zahvalo: 134 krat
Uporabnika povabil: radix
Število neizkoriščenih povabil: 13

OdgovorNapisal/-a SamoBr » 08 Jul 2016, 21:14

Če bi še enkrat kupil bi spet kupil nokio. No microsoft. Saj po moje so noter enake.
SamoBr

Zahvalil se je: 129 krat
Prejel zahvalo: 251 krat
Uporabnika povabil: DusanK
Število neizkoriščenih povabil: 48

OdgovorNapisal/-a bpavsic » 08 Jul 2016, 21:57

@SamoBr
Jaz sem sicer nekje vmes... Iz HTC androida sem šel na Nokio Lumio 620. Ne zato, ker si boljšega ne bi mogel kupit ampak zato, ker enostavno nočem imet telefona večjega od ~12cm...

Telefon kot tak je podn. Počasi se je začelo zvijat steklo in s sabo potegnilo PCB. S tem stranske tipke v pokrovu več ne nasedajo na mikrostikala na PCBju in moraš telefon stisnit skupaj, da dela. Ta problem je imel marsikdo, ne samo jaz in na youtubeu so razne variante, kako potisnit kos plastike/kartona med ekran in pcb, da se le-to zvije nazaj dol in tipke spet normalno delajo... za nekaj časa. Vsake toliko se mi zgodi tudi "sim error" in moram telefon odpret, zmigat sim kartico in potem je ok za en čas (mesec ali 2). Prav tako touch ne dela vredu... Vse to je bilo prisotno že pri novem telefonu, vendar lastniki boljših serij (8xx, 9xx), teh problemov niso imeli. Po menjavi telefona (v garanciji), je nov imel identične probleme, tako da mislim, da je tu bila prisotna neka bolj serijska napaka in sem se nekako s tem sprijaznil, ker sem na vsak način želel preiskusit Windows Phone...

Čisto drugačna zgodba je pa pri OSu. Po skoraj 3 letih, še vedno dela vse. Ni nekih reklam, upočasnitev, itd... Na androidu se mi je dogajalo, da je sčasoma telefon delal vedno počasneje. Ko si naredil factory reset, je bilo spet ok (za nekaj časa). Pri Windowsih tega nisem opazil, kljub temu, da sem dodajal in brisal aplikacije. Je pa en velik minus in sicer appsi... V veliki večini so vse zadeve za Android/IOS, za windows pa redko.

Kakorkoli, upam, da bo M$ kmalu izdal kakšno novo serijo. Če bo kak telefon manjših dimenzij, ga bom z veseljem menjal, če pa ne, pa bom zgleda moral nazaj na android.
My brain has too many windows open.
bpavsic

Kraj: MB / MS
Zahvalil se je: 183 krat
Prejel zahvalo: 195 krat
Uporabnika povabil: gumby
Število neizkoriščenih povabil: 198

OdgovorNapisal/-a robi » 29 Jul 2016, 22:54

Ker mi stari doogee ni podpiral abamobi aplikacije, sem naročil novega in sicer ulefone power (enakega ima sin in dela super). Na njem je android 6 in vse dela super, le en problem se mi je pojavil. Ker je nov, se je updatal in sicer prvič je šlo skozi brez zapletov. Čez dan se je pojavil novi update in bil sem na wifi. Download je šel čisto proti koncu, pa sem šel okrog hiše in je za trenutek izgubil vezo, ter se potem spet povezal Update se je potegnil dol v celoti (vsaj tako piše), ne gre pa ga instalirat. Vedno napiše, da se je aplikacija za update ustavila. In ne morem nič. Ne gre sprožit komplet postopka z downloadom ponovno, ker piše, da je že potegnjen dol. Ne vem, ali je vzrok, da je vmes izgubil vezo in download ni kompleten, čeprav tako piše. kako bi ga izbrisal, da bi se potegnil na novo? ALi je še kaka možnost?
LP
Robi
robi

OdgovorNapisal/-a ElGrigon » 29 Jul 2016, 22:58

Enako se je zgodilo meni na Elephone P9000. Sem iskal to posodobitrv, da bi jo ročno zbrisal pa je nisem našel.

Poslano z mojega P9000 z uporabo Tapatalk
Uporabniški avatar
ElGrigon

Kraj: Sv. Jurij v Slovenskih Goricah
Zahvalil se je: 1 krat
Prejel zahvalo: 9 krat
Uporabnika povabil: VolkD
Število neizkoriščenih povabil: 7

OdgovorNapisal/-a robi » 30 Jul 2016, 07:38

Jaz sem potem zvečer posodobitev našel in jo zbrisal, pa vseeno ne gre iskat druge. Tam je zaštekalo.
robi

OdgovorNapisal/-a ElGrigon » 30 Jul 2016, 09:46

Kje pa si jo našel?

Lp, ElGrigon
Uporabniški avatar
ElGrigon

Kraj: Sv. Jurij v Slovenskih Goricah
Zahvalil se je: 1 krat
Prejel zahvalo: 9 krat
Uporabnika povabil: VolkD
Število neizkoriščenih povabil: 7

OdgovorNapisal/-a kobranka » 30 Jul 2016, 09:48

Mogoče bi bilo dobro dati na tovarniške nastavitve, da zbrišeš vse vključno s predpomnilnikom. Ali si ga po prvi nadgradnji ponastavil?
kobranka

OdgovorNapisal/-a robi » 30 Jul 2016, 10:20

A če dam na tovarniške, mi grejo vse nastavitve za mms internet in aplikacije?

Update zip sem našel z file managerjem, ker je bil edini zip na telefonu.
robi

OdgovorNapisal/-a kobranka » 30 Jul 2016, 11:56

Seveda ti izbriše nastavitve, ker to je namen tovarniških ponastavitev, da ti polnilnik očisti, da je nastavljeno tako kot so ga izdali v proizvodnji. Sedaj, če ti je uspelo aplikacije premakniti na kartico bi mogoče tudi šlo vendar bi tako ali tako moral imeti inštalacijske datoteke, da popraviš nameščene aplikacije.

No seveda to ni nujno tako. Npr. telekomovci v samsunge po naročilu tlačilo prirejen firmware pri katerem boš imel nastavitve vklučno z nastavitvami interneta, MMSa, itd. po ponastavitvi še zmeraj nastavljene na njihove nastavitve.

Ker predvidevam, da ponastavitve še nisi naredil pred prvim updatom imaš še zmeraj vse nastavitve. Zapiši si jih nekam in bo, aplikacije, katere si imel inštalirane so se ti shranile v Trgovino play kot zaznamki in potem, ko znova vpišeš podatke za svoj račun iz tam obnoviš vse aplikacije. Vsaj spomnim se, da je bilo nekako tako.

Aplikacije, ki so bile v proizvodnji naložene bodo ostale po ponastavitvi.
kobranka

Prejšnja

Vrni se na Hardware

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost