Katero tablico v letu 2023 kupiti?

Popravila, zamenjave, napajalniki, SIM kartice,...

Katero tablico v letu 2023 kupiti?

OdgovorNapisal/-a reber » 20 Maj 2023, 06:56

Po dobrem letu uporabe tablice Blackview TAB11 lahko dam oceno in objavim rezultat primerjave.

Tako kot prvih nekaj dni oziroma tednov, še vedno, po enem letu, lahko trdim, da gladko poseka "jabuk".

Po nekem naključju je lansko leto v poletnem času k hiši prišla še tablica iPAD Air 2 model NGLW2B/A

Da ne bo primerjava kar nekaj na pamet brez osnove, sem se odločil, da tablico redno uporabljamo vsaj nekaj mesecev, preden dam oceno in mnenje primerjave.

Najprej bom napisal nekaj dobrih lastnosti jabuka:
- zaslon 4:3 je v redu tako v landscape kot portrait uporabi
- trajanje baterije, v pripravljenosti traja in traja
- v glavnem kar tekoče delovanje

slabosti ki najbolj izstopajo:
- nestandarden konektor, treba imet jabolčni kabel
- nezdružljivost, slaba povezljivost z drugimi napravami, npr samsung TV
- težave s šumniki, pri nalaganju spletnih strani se šumniki prikažejo nazadnje z zakasnitvijo
- aplikacije :_dunno ah, ne bom izgubljal besed

Androidna tablica Blackview TAB11 za razliko od jabuka ne dela nobenih težav, nobene slabe izkušnje, razmerje zaslona je bolj v smeri wide screen, zelo dobro pri landscape načinu uproabe, popolnoma primerljivo z računalnikom. Baterija traja in traja, zna biti varčna, v pripravljenosti pa sploh.
Pred nakupom zahtevane lastnosti so se izkazale, delujejo odlično, tako da ja, za ta denar je bilo dobljeno vsaj enako ali več, če primerjam nekajkrat dražje zveneče znamke, ne samo jabuk, tudi samsung.
Edina slabost bi bila mogoče za koga to, da nima super hitrega polnjenja, ne uporablja višje napetosti od 5V tudi če je priključeno na QC3.0 ali višji. Polni se s tokom 2-3A (lahko tudi manj), odvisno od dolžine in debeline kabla.
Sporočila sprejemam na e-mail objavljen na www.reber.si
Uporabniški avatar
reber

Kraj: Bled
Zahvalil se je: 226 krat
Prejel zahvalo: 752 krat
Uporabnika povabil: s54mtb
Število neizkoriščenih povabil: 255

Re: Katero tablico v letu 2023 kupiti?

OdgovorNapisal/-a Protoncek » 20 Maj 2023, 08:53

No, takole posploševati je isto, kot bi rekel, da je kombi boljše transportno sredstvo kot kamiona… - odvisno, kaj prevažaš, kajne?
Nobene od tvojih težav jaz še nisem zasledil, pa imam že tretji ipad. No, konektor je bil do nedavnega njihov, to je res, zdaj pa imajo usb-c, tako da ni več težav. A tudi tu ni preveč paniko za delat… saj kabel dobiš zraven. Itak moraš imeti tono kablov doma, mikro, mini, klasični… :_banghead
Težav s šumniki nimam in jih nikoli nisem imel. :_dunno
Kar se tiče aplikacij je res preveč omejen, a spet odvisno, kaj rabiš… kar jaz rabim je vse na ipadu, tu tudi nimam težav. Da bi tv povezal z njim nekako ne vidim razloga… tv ima lasten jutub, ima dlna server…
Imam pa telefon android zaradi prevelike zaprtosti, to priznam. Med ostalim nlb pay ne dela na jabuku. Itd…

Sama uporabniška izkušnja je pa svetlobna leta pred androidom: tipkanje, tekoče delovanje… ga ni androida, da bi bil tak, vsaj jaz ga še nisem imel v roki. Trikrat sem že hotel prešaltat na (cenejši od appla) android, vsakič sem po 3-4 mesecih zadevo dal naprej in kupil ipad. Na android tablici enostavno ne znam normalno tipkat, itd…
Čeprav… glede cene: ipad 10.9 colski je malo čez 500 evrov. Za 100-200 evrov pa tudi androida ne dobiš, da bi “normalno” delal.
Uporabniški avatar
Protoncek

Kraj: Mengeš
Zahvalil se je: 735 krat
Prejel zahvalo: 914 krat
Uporabnika povabil: VolkD
Število neizkoriščenih povabil: 187

OdgovorNapisal/-a kobranka » 17 Jun 2023, 11:53

A se da dobiti kakšno pooceni zadevo od tega japka? Ne rabim veliko. Za začetek, da mi normalno dela mobilna banka Revolut in YouTube videi, drugo bom že nekako prezivel. Se najbolj me ubijajo posodobitve na Androidu ,ker mnoge aplikacije nočejo več delati, ni več podpore.
kobranka

Zahvalil se je: 710 krat
Prejel zahvalo: 289 krat
Uporabnika povabil: MadMax
Število neizkoriščenih povabil: 57

OdgovorNapisal/-a Protoncek » 17 Jun 2023, 12:14

Ipad 10 generacije dobiš za 549€ (electornic4you).
Imam pa jaz ipad "za v promet spravit"... dela brezhibno, baterija tudi še drži... je pa ŠESTA generacija, 9.7 col, 2018 letnik, a posodbitve še dobiva, tako da "še ni za odpad".
Uporabniški avatar
Protoncek

OdgovorNapisal/-a Saso » 17 Jun 2023, 13:41

reber je napisal/-a: po enem letu, lahko trdim, da gladko poseka "jabuk".

Ta trditev me gladko malo ziritira do te mere da moram kaj napisat.
Le kako veš, če si apriori proti jablani in je verjetno nisi niti probal.....

Doma jih imam kar nekaj, pa gen 6 še vedno dela kot prvi dan... koliko let je to? 8+?....
Saso

Kraj: Trbovlje
Zahvalil se je: 156 krat
Prejel zahvalo: 238 krat
Število neizkoriščenih povabil: 50

OdgovorNapisal/-a reber » 17 Jun 2023, 16:07

Aja ? Trdiš da nisem probal? skoraj eno leto jo že sprobavamo, redno vsak dan.
reber je napisal/-a:Po nekem naključju je lansko leto v poletnem času k hiši prišla še tablica iPAD Air 2 model NGLW2B/A

Da ne bo primerjava kar nekaj na pamet brez osnove, sem se odločil, da tablico redno uporabljamo vsaj nekaj mesecev, preden dam oceno in mnenje primerjave.

Jabuk tablica je uporabna samo za internet, brskalnik dela dobro, ima neke svoje fore sicer tale safari ampak OK, deluje.

Kar se tiče šumnikov je tako, da prikažejo se, ampak nazadnje, najprej se naloži tekst, na mestu šumnikov so prazna polja, potem se naložijo slike, videi in vsa nepotrebna šara in reklame, čisto na koncu se na praznih mestih v tekstu pojavijo še šumniki in potem je tekst pravilno prikazan... no, seveda to velja za spletne strani, ki so npr v slovenskem jeziku in to brez izjeme na vseh, povsod kjer je tekst s šumniki.

Je potem kaj čudnega, da sem antijabuk :_dunno :tappingfoot

Glavno da imajo jabolčniki v podpisu e-mail sporočil "Sent from my iphone" :_rolling
Uporabniški avatar
reber

OdgovorNapisal/-a mucek » 17 Jun 2023, 16:34

Jap, to zadnje, pise ena bejba:

"Grem zadnjic v iStore pa si ogledujem iPhone. Pa pristopi prodajalec in pravi, da je zame itak predrag, ampak, da lahko stopiva zadaj v trgovino pa se kaj "zmeniva" ... Mislim, so moski eni prasci ...
Sent from my iPhone"
... lahko pa se tudi motim ...
Uporabniški avatar
mucek

Kraj: Ljubljana
Zahvalil se je: 100 krat
Prejel zahvalo: 1122 krat
Število neizkoriščenih povabil: 218

OdgovorNapisal/-a Protoncek » 17 Jun 2023, 17:27

reber je napisal/-a:Kar se tiče šumnikov je tako, da prikažejo se, ampak nazadnje, najprej se naloži tekst, na mestu šumnikov so prazna polja, potem se naložijo slike, videi in vsa nepotrebna šara in reklame, čisto na koncu se na praznih mestih v tekstu pojavijo še šumniki in potem je tekst pravilno prikazan... no, seveda to velja za spletne strani, ki so npr v slovenskem jeziku in to brez izjeme na vseh, povsod kjer je tekst s šumniki.

Ponovno: niti sanja se mi ne, kaj ti čaraš, da ti šumniki tako delajo. Imel sem v rokah že kar nekaj ajpedov (nekaj tudi lastnih), pa niti en ni tako delal...

Glede podpisa pa ne bodi preveč pameten... veliko androidašev ima podpis "poslano iz mojega xyz...". To je privzet podpis epla in androida...
Uporabniški avatar
Protoncek

OdgovorNapisal/-a reber » 17 Jun 2023, 19:56

Šumniki delajo, le naložijo se nazadnje in jaz nič ne delam... mogoče je to narobe... bi pričakoval, da po povrnitvi na tovarniške nastavitve, vse dela tako kot mora, vsaj osnovne stvari. Pri androidu imam vse nastavljeno na angleški jezik, nobenih anomalij s šumniki ni pri prikazu spletnih strani.

Glede podpisa se strinjam, tudi nekateri androidi imajo tako, začeli so pa jabolčniki, ker takrat je bilo očitno to oh in sploh in si bil "car" če si imel jabuk :_rolling

Kakor koli, epilog naslova te teme je, da je bila moja odločitev prava... ne zato, ker nisem kupil jabuk, ampak zato, ker nisem kupil zveneče znamke kot sta Samsung in jabuk.

Edini ugotovoljen minus te tablice je, da se polni na 5V, ne zna delat na 9V ali več ker nima QC3.0 ali višji. Na 2m dolg kabel se polni nekoliko dlje, tudi s kablom višje kvalitete, ki ima večji presek žic, gre tam nekje od 1,5A do 2A. Pri kratkem kablu recimo 1m ali celo 0,5m je polnjenje hitrejše, cca 12W, slabih 2,5A.
Uporabniški avatar
reber

OdgovorNapisal/-a Saso » 17 Jun 2023, 20:12

Meni je vseeno kaj imaš sam včas pa tudi kako bedarijo napišeš.
To kar ti opisuješ še nisem videl, tako da ???
Kar se pa s podisom tiče je pa še ena bedarija več, ker jaz si ga lahko nastavim al na j.. ali na a... ali na s... "Poslano iz mojega stacionarnega iskrinega telefona."
Saso

OdgovorNapisal/-a Saso » 17 Jun 2023, 20:14

reber je napisal/-a: ker takrat je bilo očitno to oh in sploh in si bil "car" če si imel jabuk :_rolling

Včasih si bil tudi car če si imel Ericsonovo raglo, danes pa imate vsi nekaj več kot je bil ta telefon pa ???
Saso

OdgovorNapisal/-a Protoncek » 17 Jun 2023, 20:42

reber je napisal/-a:Šumniki delajo, le naložijo se nazadnje in jaz nič ne delam... mogoče je to narobe...

hm... kot rečeno: jaz niti pri eni nisem imel takih težav.

reber je napisal/-a:Glede podpisa se strinjam, tudi nekateri androidi imajo tako, začeli so pa jabolčniki, ker takrat je bilo očitno to oh in sploh in si bil "car" če si imel jabuk :_rolling

to nima prav nobene veze s carjem, bolj z ... glej, glej...apple je bil prvi touch telefon..., takrat, ko android niti z levega v desnega še ni skakal... a ni torej čudno, da je imel prvi tak podpis? :_rolling
Pa tudi...če si takrat imel ajfon, si BIL car, pa če ti je všeč ali pa ne :D (sicer je ena prvih stvari, ki jih jaz naredim na vseh napravah izklop tega butastega podpisa.)

reber je napisal/-a:Edini ugotovoljen minus te tablice je, da se polni na 5V, ne zna delat na 9V ali več ker nima QC3.0 ali višji. Na 2m dolg kabel se polni nekoliko dlje, tudi s kablom višje kvalitete, ki ima večji presek žic, gre tam nekje od 1,5A do 2A. Pri kratkem kablu recimo 1m ali celo 0,5m je polnjenje hitrejše, cca 12W, slabih 2,5A.

Spet (deloma) narobe. Stare tablice se res polnijo na 5V, nove imajo hitro polnjenje in 9V sistem. Tudi stari androidi se polnijo samo na 5V, samo novejši imajo že 9V. Moj stari ipad se polni s 5V 2A, novi pa 5V 3A in/ali 9V 2.22A. Ima QC4.0 protokol
Uporabniški avatar
Protoncek

OdgovorNapisal/-a alividmar » 17 Jun 2023, 21:00

:D Prvi touch je bil Iphone. ROFL.
Ne vem, kaj je pri meni potem delala, motorola A925. Leta 2003.
Aja, če ni Apple ni pravo. Oni naredijo uporabno zadevo, recimo kako sam zamenjati "trdi disk". (tukaj bi morala biti ikona molzne kravice)
Uporabniški avatar
alividmar

Kraj: Postojna
Zahvalil se je: 377 krat
Prejel zahvalo: 567 krat
Število neizkoriščenih povabil: 58

OdgovorNapisal/-a Protoncek » 18 Jun 2023, 07:52

Govora je o prvem telefonu, ki se je res razširil. Tole motorolo pozna peščica ljudi (malo več kot “peščica” ga je tudi imela…), apple pa je naredil prvi telefon za mase, telefon, ki se je razširil povsod in ga pozna res cel svet. Temu ne more noben oporekat, pa lahko še tako sovražite apple. Stevie je reklamo res obvladal v nulo, to pa je 90% posla.
Tudi microsoftov windows ni bil prvi sistem z okni in miško, kajne? Se pa smatra kot prvi, ki je bil res “tisti pravi”.

Symbian je bil odličen OS, a so zaspali na lovorikah, enako kot microsoft z win6 OS na telefonu.
Uporabniški avatar
Protoncek

OdgovorNapisal/-a kobranka » 18 Jun 2023, 08:04

mucek je napisal/-a:Jap, to zadnje, pise ena bejba:

"Grem zadnjic v iStore pa si ogledujem iPhone. Pa pristopi prodajalec in pravi, da je zame itak predrag, ampak, da lahko stopiva zadaj v trgovino pa se kaj "zmeniva" ... Mislim, so moski eni prasci ...
Sent from my iPhone"

No če že. Sem se že sprijaznil s tem. Po kitajskem horoskopu sem itak prasec.
kobranka

OdgovorNapisal/-a kobranka » 18 Jun 2023, 11:19

Protoncek je napisal/-a:Ipad 10 generacije dobiš za 549€ (electornic4you).
Imam pa jaz ipad "za v promet spravit"... dela brezhibno, baterija tudi še drži... je pa ŠESTA generacija, 9.7 col, 2018 letnik, a posodbitve še dobiva, tako da "še ni za odpad".

Glede na to, da nekateri tu gor pišete, da vam neproblematično delajo že deset let bi verjetno kupil kar tega tvojega, vendar so mi dali ene pokakane pogoje zaradi točkovanja. Zadeva mora biti kupljena za točkovanje, ker smo se prijavili na nek razpis. Baje, pa to sem moral šele pred dnevi izvedeti, ker se prej ni dalo bolje napisat v dokumentacijo za prijavljanje na razpis pa sta šle dve leti mimo. Naprava more biti nova plačana po ponudbi se pravi po predračunu.

Saj ne vem ali je sploh kakšna druga opcija? Kako so obravnavane tovarniško obnovljene naprave pri nas? Eni normalno odvedejo davek, drugi so malo na miš firiš kakor se jim sprdne.

iz tega ima tudi problem, ker sem baje kupil tovarniško obnovljen stacionarni računalnik za namen točkovanja, ja pa davek ni bil pravilno odveden in napisan na računu.
kobranka

OdgovorNapisal/-a alividmar » 18 Jun 2023, 19:50

Protoncek je napisal/-a:Govora je o prvem telefonu, ki se je res razširil. Tole motorolo pozna peščica ljudi (malo več kot “peščica” ga je tudi imela…), apple pa je naredil prvi telefon za mase, telefon, ki se je razširil povsod in ga pozna res cel svet. Temu ne more noben oporekat, pa lahko še tako sovražite apple. Stevie je reklamo res obvladal v nulo, to pa je 90% posla.
Tudi microsoftov windows ni bil prvi sistem z okni in miško, kajne? Se pa smatra kot prvi, ki je bil res “tisti pravi”.

Symbian je bil odličen OS, a so zaspali na lovorikah, enako kot microsoft z win6 OS na telefonu.

Aha in XDA forum je nastal zaradi japka. :D
Sam sem imel A920, A925, A1000, XDAII, XDAIIi, XDA neo....
Gor sem imel navigacijo, filme,knjige, mp3...
In potem je prišel prvi pravi telefon. :_bow
Res je, obvladovanje mnenja množic je imel (imajo) poštimano v nulo.

Imel sem tudi nekaj japk (13, 2ximac27, imac24, ipad) Sedaj uporabljam kanibaliziran imac27 za monitor (LG panel).
:D
Uporabniški avatar
alividmar

Kraj: Postojna
Zahvalil se je: 377 krat
Prejel zahvalo: 567 krat
Število neizkoriščenih povabil: 58

OdgovorNapisal/-a kobranka » 18 Jun 2023, 21:32

Če te prav zastopim tudi tebi ne lezi najbolje operacijski sitem od japke.

Ma morem se malo to raziskati. Ena trapasta mi je pa le priašla še na misev. Kako se iz iPada zrcali sliko oz. nekaj takega kot je za Androide Mirascreen samo, da se poveže z HDMI kablom?
kobranka

OdgovorNapisal/-a kobranka » 19 Jun 2023, 11:53

Eh so mi zakompliciral življenje. More biti novo, jaz pa bi bil zadovoljen že z rabljenim japkom. Kurc jih gleda se bom pa z Androidom naprej jajcal ali pa tudi ne, ker sem ga že vajen od prej.
kobranka

OdgovorNapisal/-a kobranka » 10 Jul 2023, 14:23

Sem kupil tale Iget Blackview tab 11. Ta naparava ima na robu pet polni pogo pins konektor. Kaj se sploh, da priklopiti na ta pogo pins?

Sam sem mislil kupiti prvi najcenejši ovitek z integriranim pogo pins kateri se uporablja v kombinaciji z integrirano tipkovnico in sledilno ploščico. Nisem prepričan ali je to delano po kakšnem standardu, da priklopim prvo tipkovnico/ovitek, ki ga dobim in bo delalo?
kobranka

OdgovorNapisal/-a VolkD » 10 Jul 2023, 15:41

Tole se vleče že preko dveh let. V takem času se na področju tehnologij lahko zgodi marsikaj. Temo sem razdelil na dva dela. Ta del zdaj nosi naslov s poudarkom na leto 2023.
Objavite kakšne informacije, ki bodo koristne za ostale. Kaj ste v zadnjem času kupili in kako ste zadovoljni.
Dokler bodo ljudje mislili, da živali ne čutijo bolečine, bodo živali čutile, da ljudje ne mislijowww.S5tech.net
Uporabniški avatar
VolkD
Administratorji strani

Kraj: Kačiče (Divača)
Zahvalil se je: 19094 krat
Prejel zahvalo: 9978 krat
Uporabnika povabil: Vrtni palček

OdgovorNapisal/-a kobranka » 10 Jul 2023, 18:32

Saj ne vem ali se sploh najde kaj boljšega v kategoriji cena zmogljivost? Nadgradnje smo pa že pogruntali kako je pri Android napravah. Bogo tako za Asus ali Lenovo ali kaj tretjega pa sem poškilil tudi k njim. Imam nek telefon oz. 2 od Lenova, ki načeloma ni tako slab. Ima kar zmogljiv procesor ampak z RAMom in nadgradnjami pa absolutno šparajo. Še za cenenega šajomija za katerega pravijo, da naj bi bil večji škart, dajajo ven kakšne nadgradnje.

Zato pa sem zgoraj napisal, da nebi nič zgreši, če bi kupil japk. Je bila situacija taka, da je bilo potrebno kupiti novo opremo, z obnovljeno ali rabljeno si nisem mogel pomagati, ker bi izpadla iz točkovanja na razpisu.
kobranka

Vrni se na Hardware

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost