Preprečevanje vloma v lopo za orodje

Vse kar je v zvezi z mehanskimi rešitvami, vse kar ne spada drugam.

Preprečevanje vloma v lopo za orodje

OdgovorNapisal/-a Clownfish » 16 Okt 2022, 17:30

Na Krasu imam manjšo vrtno lopo cca 15m2 izdelano iz OSB plošč. Ima samo ena vrata.
Nahaja se kakih 100m stran od podeželske ceste.

Kakih 8 let nazaj so mi vlomili. Takrat so z nekim vzvodom potrgali obe ključavnici na vratih in prišli noter.
Škode je bilo za kakih 1000€
Kasneje sem ključavnici zamenjal z res močnima in masivnima in do včeraj je bil mir.

Včeraj pa grem tja (po 14 dnevih odsotnosti) in spet ulomljeno. Kot kaže so ključavnici odrezali z kako baterijsko fleksarco.
Škode pokradenega je za 500-600€

Tako sem sklenil, da sedaj izdelam električno zaklepanje od znotraj.

Seveda tudi to ni 100% a vsaj imeli bodo še več dela z tam da uspešno vlomijo. Recimo z motorko?

Zanima me če imate tudi vi kje podobno situacijo in kako to varujete?

Sam živim 75km stran od zadeve in četudi bi imel tam alarm ali SMS obveščanje prej kot v uri ne morem priti tja do takrat pa je že prepozno.
Opcija je tudi, da namestim kake skrite kamere a to jih bo posnelo spet vprašanje če bodo posnetki sploh uporabni za prepoznavanje?

Kot sem sam razmišljal kaj dosti več kot da jim otežim delo z boljšimi vrati praktično ne morem storiti.

Lahko pa naredim v notranjosti en IR senzor in ko ta zazna da je neka oseba vstopila čez 2 minuti električno aktivira eno zares močno petardo ?? :)

Pa naj jim odpadejo ušesa :)
Clownfish

Zahvalil se je: 13 krat
Prejel zahvalo: 74 krat
Uporabnika povabil: forest70
Število neizkoriščenih povabil: 17

Re: Preprečevanje vloma v lopo za orodje

OdgovorNapisal/-a VolkD » 16 Okt 2022, 18:13

Clownfish je napisal/-a:Opcija je tudi, da namestim kake skrite kamere a to jih bo posnelo spet vprašanje če bodo posnetki sploh uporabni za prepoznavanje?
Da bodo tehnično uporabni, boš že poskrbel. Ampak verjetno si mislil, če so taki posnetki lahko dokazno gradivo?
Lahko so, a so za to potrebni določeni pogoji:
Upam, da si vlom prijavil na policijo in da obstaja policijski zapisnik. To je osnova, da lahko postaviš video zaščito takoj, brez da imaš za to uradno dovoljenje. Kljub temu mora biti označeno, da je prostor pod video nadzorom.

Clownfish je napisal/-a:Pa naj jim odpadejo ušesa :)
:_think :_naughty :_naughty Ne delat tega. Pa tudi kake druge neumnosti, ki bi kogarkoli lahko poškodovala ne. Res nima smisla, da si trikrat oropan, potem moraš pa še odškodnino plačevati.
Mnogokrat pomaga že ena sama (ne preveč izpostavljena, a še vedno vidna) utripajoča LED. Če k temu dodaš še detektor gibanja, ki naredi to, da LED utripa hitreje,... Skratka minimalno vložka prinese prvih 90% varnosti.

Če pa se je nekdo odločil, da bo za vsako ceno prišel noter, te pa tudi bomba ne bo rešila.
Dokler bodo ljudje mislili, da živali ne čutijo bolečine, bodo živali čutile, da ljudje ne mislijowww.S5tech.net
Uporabniški avatar
VolkD
Administratorji strani

Kraj: Kačiče (Divača)
Zahvalil se je: 17048 krat
Prejel zahvalo: 9413 krat
Uporabnika povabil: Vrtni palček
Število neizkoriščenih povabil: 255

OdgovorNapisal/-a cero » 16 Okt 2022, 19:03

VolkD je napisal/-a:Mnogokrat pomaga že ena sama (ne preveč izpostavljena, a še vedno vidna) utripajoča LED. Če k temu dodaš še detektor gibanja, ki naredi to, da LED utripa hitreje,... Skratka minimalno vložka prinese prvih 90% varnosti.
Če pa se je nekdo odločil, da bo za vsako ceno prišel noter, te pa tudi bomba ne bo rešila.

Točno tako, pa kakšna velika nalepka od sintala ali kaj podobnega in zraven napis objekt je pod video nadzorom pa kaka telefonska številka (lahko jo tudi sam narišeš in sprintaš, ampak naj zgleda profesionalno).
Tako iz prakse, meni je policija zrihtala uradeno robo po treh letih nazaj, čeprav so vedeli že čez pol leta kdo je bil.
cero

Kraj: Vipava
Zahvalil se je: 325 krat
Prejel zahvalo: 693 krat
Število neizkoriščenih povabil: 70

OdgovorNapisal/-a sebo1976 » 16 Okt 2022, 19:31

Na notranjo stran vrat daj še gradbeno mrežo od 8mm, pa je motorka neuporabna.
sebo1976

Kraj: Ajdovščina
Zahvalil se je: 2 krat
Prejel zahvalo: 21 krat
Uporabnika povabil: VolkD
Število neizkoriščenih povabil: 21

OdgovorNapisal/-a Clownfish » 16 Okt 2022, 20:54

VolkD je napisal/-a:Da bodo tehnično uporabni, boš že poskrbel. Ampak verjetno si mislil, če so taki posnetki lahko dokazno gradivo?
Lahko so, a so za to potrebni določeni pogoji:

To me ne zanima. Če policija sliko ima ta velja.

Upam, da si vlom prijavil na policijo in da obstaja policijski zapisnik. To je osnova, da lahko postaviš video zaščito takoj, brez da imaš za to uradno dovoljenje.

Seveda sem. So prišli naredili ogled v rokavicah, vse poslikali, celo vzeli ključavnico da preverijo odtise in naredili zapisnik o "veliki tatvini" in izjavo. Pravijo, da emigranti zelo verjetno niso lahko pa da je kakšen radoveden nagajiv vaščan ali mularija oz nekdo tretji. No ni mi jasno kako bi ta tretji vedel za obstoj te lope saj iz ceste skoraj ni vidna skozi grmovje in zaraščena drevesa.
So pa tudi rekli, da je podobnih vlomov kar nekaj in da velike večine nikoli ne rešijo.

Kljub temu mora biti označeno, da je prostor pod video nadzorom.

Seveda pa utripajoč napis DOBRODOŠLI tudi ne sme manjkati :)

:_think :_naughty :_naughty Ne delat tega. Pa tudi kake druge neumnosti, ki bi kogarkoli lahko poškodovala ne. Res nima smisla, da si trikrat oropan, potem moraš pa še odškodnino plačevati.

Aja to da mene oškoduje ni važno če pa jaz njega poškodujem ker varujem svojo lastnino to pa nič ne šteje?
No na mizi bom pustil še piksno piva in čokoladko ter napis "dobrodošli in postrezite si sami ker mene tam trenutno žal ni"

Mnogokrat pomaga že ena sama (ne preveč izpostavljena, a še vedno vidna) utripajoča LED. Če k temu dodaš še detektor gibanja, ki naredi to, da LED utripa hitreje,... Skratka minimalno vložka prinese prvih 90% varnosti.

Hja ker lokacija nima elektrike oz ponoči ni osvetljena zelo močno dvomim, da si je z lučjo svetil ko je rezal ključavnice? Torej je to delal podnevi in kam naj dam utipajočo ledico če so vrata na soncu?

To vem samo če ima on svoje pravice in to na "moji zemlji, moji lastnini" kamor je nepooblaščeno vstopil brez mojega dovoljenja in uničeval ter kradel mojo lastnino potem imam tudi jaz dolžnost da se zaščitim.
Po drugi strani če karkoli namestim v lopo pa naj bo to pohodna past za medveda, električnega pastirja ali petardo si je sam kriv saj je na silo nepooblaščeno vdrl in ne vstopil skozi odprta vrata.
Clownfish

OdgovorNapisal/-a Clownfish » 16 Okt 2022, 20:59

cero je napisal/-a:Točno tako, pa kakšna velika nalepka od sintala ali kaj podobnega in zraven napis objekt je pod video nadzorom pa kaka telefonska številka (lahko jo tudi sam narišeš in sprintaš, ampak naj zgleda profesionalno).

Ja tudi to si lahko zrihtam - originalne Sintalove nalepke.

Tako iz prakse, meni je policija zrihtala uradeno robo po treh letih nazaj, čeprav so vedeli že čez pol leta kdo je bil.

Prvič so meni ukradli tudi motorko. Potem so me čez mesece klicali in mi poslali slike zaseženih motork a "moje" med njimi ni bilo. To sem povedal a policaj je rekel le "škoda"

Potem mi je povedal, da bi moral reči, da je ena izmed teh pa bi vsaj tisto dobil in jo imel. Tako pač nisem dobil NIČ :( in sem moral kupiti drugo.
Clownfish

OdgovorNapisal/-a Clownfish » 16 Okt 2022, 21:01

sebo1976 je napisal/-a:Na notranjo stran vrat daj še gradbeno mrežo od 8mm, pa je motorka neuporabna.

Ja imam viška kovinski trak debel 3mm in širok 2cm. Bom dal par teh trakov vodoravno na notranjo stran osb vrat.

Edino verjetno bodo potem poizkusili z motorko izrezati luknjo v kako steno tam pa seveda tega po celi notranjosti ne nameravam dajati.
Clownfish

OdgovorNapisal/-a VolkD » 16 Okt 2022, 21:12

Clownfish je napisal/-a:To me ne zanima. Če policija sliko ima ta velja.
Žal ne. Slika mora biti pridobljena na pravno veljaven način.

Saj razumem tvoj bes, ampak tako je, da so včasih barabe bolj zaščitene, kot pošteni ljudje.
Dokler bodo ljudje mislili, da živali ne čutijo bolečine, bodo živali čutile, da ljudje ne mislijowww.S5tech.net
Uporabniški avatar
VolkD
Administratorji strani

OdgovorNapisal/-a Protoncek » 17 Okt 2022, 06:49

VolkD je napisal/-a:
Clownfish je napisal/-a:To me ne zanima. Če policija sliko ima ta velja.
Žal ne. Slika mora biti pridobljena na pravno veljaven način..

...in še ne more biti kot edini dokaz... moraš imeit "še nekaj".
Clownfish je napisal/-a:To vem samo če ima on svoje pravice in to na "moji zemlji, moji lastnini" kamor je nepooblaščeno vstopil brez mojega dovoljenja in uničeval ter kradel mojo lastnino potem imam tudi jaz dolžnost da se zaščitim.
Po drugi strani če karkoli namestim v lopo pa naj bo to pohodna past za medveda, električnega pastirja ali petardo si je sam kriv saj je na silo nepooblaščeno vdrl in ne vstopil skozi odprta vrata.

Žal ni tako. Je, v Ameriki, pri nas ne. Kot rečeno: žal... pri nas ima večinoma lopov več pravic kot lastnik.
Clownfish je napisal/-a:Sam živim 75km stran od zadeve in četudi bi imel tam alarm ali SMS obveščanje prej kot v uri ne morem priti tja do takrat pa je že prepozno.

To je sicer res, a vlomilec ne ve tega, ane?
Danes še največ pomaga protvlomni sistem z zunanjo sireno in javljanjem preko GSM nekomu - lahko se zmeniš s sosedi, če si v dobrih odnosih z njimi... pa enkrat ali dvakrat letno narediš malo "fešto" pri lopi, pa boste vsi zadovoljni. Videonadzor? Ni panike, "štumf" čez glavo, greš do kamere, jo pošpricaš z barvo ali obrneš v nebo in si zmagal... (sem videl tak posnetek).
Vse, kar je več od tega lahko ti na=beš, če bo šlo kaj narobe (vile, narobe postavljene grablje, žeblji na tleh, petarde....)
Uporabniški avatar
Protoncek

Kraj: Mengeš
Zahvalil se je: 680 krat
Prejel zahvalo: 807 krat
Število neizkoriščenih povabil: 165

OdgovorNapisal/-a Peter123 » 17 Okt 2022, 07:27

Hmmm, lahko se pa zgovarjaš, da je pri vlomu prišlo, do hude poškodbe nosilnih elementov.
Peter123

Kraj: 1117 Lj.
Zahvalil se je: 33 krat
Prejel zahvalo: 261 krat
Uporabnika povabil: jmivsek
Število neizkoriščenih povabil: 53

OdgovorNapisal/-a Pobes » 17 Okt 2022, 17:56

Jaz bi naredil le zelo močno sireno, tako ki je slišat daleč naokrog. Ker v tisti paniki ko bo odrezal vrata in bo začelo tulit bo tekel da se bo kadilo. Pa sireno skrit nekam v notranjost da jo ni videt. Magari dodat še kakšno luč da se vse zasije kot na novo leto.

In če ne nastavi nad vrata kanto z barvo da ga vsaj označi za kak teden :D
Pobes

Zahvalil se je: 37 krat
Prejel zahvalo: 142 krat
Število neizkoriščenih povabil: 74

OdgovorNapisal/-a VolkD » 17 Okt 2022, 18:27

Pobes je napisal/-a:In če ne nastavi nad vrata kanto z barvo da ga vsaj označi za kak teden :D
Pink barva v prahu od barvnega laserja je prava stvar za tako delo. Ne gre za hudiča stran.
Samo pazi, da ne boš sam padel na mino.
Uporabniški avatar
VolkD
Administratorji strani

OdgovorNapisal/-a yacksy » 17 Okt 2022, 19:19

VolkD je napisal/-a:Pink barva v prahu od barvnega laserja je prava stvar za tako delo. Ne gre za hudiča stran.

Imam par starih polnih tonerjev, ki so za v kanto. Sporoči, če slučajno rabiš :D :D :D :twisted: :twisted: :twisted:
yacksy

Zahvalil se je: 1033 krat
Prejel zahvalo: 254 krat
Uporabnika povabil: s54mtb

OdgovorNapisal/-a twom » 17 Okt 2022, 20:41

Al pa če orodje odnese domov, sploh vrednejše...
twom

Kraj: Ljubljana
Zahvalil se je: 0 krat
Prejel zahvalo: 39 krat
Število neizkoriščenih povabil: 10

OdgovorNapisal/-a VolkD » 17 Okt 2022, 22:31

Potem je cel objekt brez veze. Tam ga ima zato, da lahko nekaj shrani vanj.
Uporabniški avatar
VolkD
Administratorji strani

OdgovorNapisal/-a Clownfish » 18 Okt 2022, 07:26

Peter123 je napisal/-a:Hmmm, lahko se pa zgovarjaš, da je pri vlomu prišlo, do hude poškodbe nosilnih elementov.

Znanec ima avtoprevozniško podjetje. Pa so mu že vsaj 10x izpraznili par 100L rezervoarje na šleperjih. Potem je namestil skrito kamero z SMS obveščanjem in že drug večer se je aktiviralo.
Sta šla tja z bratom našla dva lopova. Eden je z berlingo-tom v kateremu je bil poln rezervoar nafte zbežal, drugi pa je med bežanjem padel in sta ga ujela.

Potem sta ga vljudno ogovorila a tip kljub obljubljeni čokoladi, tortici in požirku penine ni povedal nič.

Policija pe prišla naredila zapisnik in ga odpeljala. Čez 2 meseca je dobil fakturo 500€ za poškodbe storilca (čeprav sta z bratom trdila, da se je tip sam poškodoval ko je bežal in padel)
Storilca pa so izpustili ker je revež brez prihodkov in je imel še par olajševalnih okoliščin.

Kraje goriva so se zmanjšale a sedaj vdirajo z druge strani :(
Clownfish

OdgovorNapisal/-a Clownfish » 18 Okt 2022, 07:34

twom je napisal/-a:Al pa če orodje odnese domov, sploh vrednejše...

Od orodja pa razne malenkosti spenjač pa črpalko za vodo pa razne pile, izvijače, dleta, ključe, nastavke pa par kompletov svedrov za les in kovino.
Za ena dva vedra ročnega orodja.

Odnesli so tudi skoraj novo stensko uro. Kot gledam so sedaj v akciji cena take ure med 6,5-10€ ????
Pa stenski digitalni termometer, ki meri temperaturo v prostoru in tudi zunaj. Zanimivo poiskali so tudi zunanji senzor in ga odnesli. Cena podobne zadeve cca 20-30€

Ostala je kosilnica pa razne vrtne škarje pa vse vrtno orodje itn.

Skratka zgleda, da je nekdo to nabral bolj za svojo uporabo doma in ne za preprodajo. Torej sklepam na nekega vaščana iz vasi ali morebiti kake mulce.
Clownfish

OdgovorNapisal/-a VolkD » 18 Okt 2022, 07:57

Clownfish je napisal/-a:Potem sta ga vljudno ogovorila a tip kljub obljubljeni čokoladi, tortici in požirku penine ni povedal nič.

Policija pe prišla naredila zapisnik in ga odpeljala. Čez 2 meseca je dobil fakturo 500€ za poškodbe storilca (čeprav sta z bratom trdila, da se je tip sam poškodoval ko je bežal in padel)
Storilca pa so izpustili ker je revež brez prihodkov in je imel še par olajševalnih okoliščin.
Molčal in ni povedal nič,... Če bi ga zares nalomila, bi tudi molčal in nebi povedal nič.
Ljudski rek: Strah je lepa reč.

V Brkinih so menda enemu takemu okrog glave mahali s prižgano motorko, da bi povedal za še dva sostorilca. Šele, ko ga je malo pocukalo, je pomagalo. Ampak to je vse menda, nihče ne ve nič. Pa nihče se tudi ni pritožil. Pa nihče tudi ni več kradel. Se je šlo pa za pršute.

Pa ti vse to ne bo nič pomagalo. Kot sem rekel,... Namesto, da imaš zadevo privlačno z vsebino, torej namesto, da imaš tam knjigo vtisov, raje poskrbi, da se bodo pokakali še prej preden se bodo neumnosti sploh lotili. Fake alarm je za začetek povsem v redu.
Pa malo razmisli, če si kakemu domačinu stopil na žulj. Ne rečem, da je bil kakšen tak, ampak, če te ima na jetrih je z veseljem pogledal stran.
Uporabniški avatar
VolkD
Administratorji strani

OdgovorNapisal/-a Clownfish » 18 Okt 2022, 08:34

VolkD je napisal/-a:V Brkinih so menda enemu takemu okrog glave mahali s prižgano motorko, da bi povedal za še dva sostorilca. Šele, ko ga je malo pocukalo, je pomagalo. Ampak to je vse menda, nihče ne ve nič. Pa nihče se tudi ni pritožil. Pa nihče tudi ni več kradel. Se je šlo pa za pršute.

Ja saj IR senzor pa petarde na timer in ko bo noter naj mu za par tednov odfuka ušesa.. potem pa naj se pritoži.. in pove kje je bil in kaj je počel.

Pa ti vse to ne bo nič pomagalo. Kot sem rekel,... Namesto, da imaš zadevo privlačno z vsebino, torej namesto, da imaš tam knjigo vtisov, raje poskrbi, da se bodo pokakali še prej preden se bodo neumnosti sploh lotili. Fake alarm je za začetek povsem v redu.

Delam na temu.

Pa malo razmisli, če si kakemu domačinu stopil na žulj. Ne rečem, da je bil kakšen tak, ampak, če te ima na jetrih je z veseljem pogledal stran.

Načelno za takega ne vem. A včasih se kak prikrit/skrit katerega se niti v sanjah ne nadejaš le najde. In potem so vsi začudeni.
Clownfish

OdgovorNapisal/-a DusanK » 18 Okt 2022, 09:30

Dokler ne najdeš učinkovitejše rešitve napopaj tole:
Slika
Največji čar - električar
Uporabniški avatar
DusanK

Kraj: Medvode
Zahvalil se je: 2733 krat
Prejel zahvalo: 4862 krat

OdgovorNapisal/-a cero » 18 Okt 2022, 09:43

DusanK, ta tvoja se mi zdi preveč fake
Probaj raje s to, enostavna ampak učinkovita:
sintal video nadzor.jpg
cero

Kraj: Vipava
Zahvalil se je: 325 krat
Prejel zahvalo: 693 krat
Število neizkoriščenih povabil: 70

OdgovorNapisal/-a Pobes » 18 Okt 2022, 09:48

Karkoli delate pustite fizične ukrepe na miru.
Ali človeka nalomiš tako da se ne spomni kdo ga je..ali pa ga pustite na miru.

Znanec se je nekaj let nazaj z nekom zaradi podobne situacije prerival in je temu mojstru ramo izpahnil.
No temu falotu se je to splačalo, ker je znanec dobil tožbo na vrat in mu moral na koncu izplačat nekaj čez 30.000€ odškodnine.
Ni to amerika, kjer lahko najprej streljaš in potem sprašuješ.
Pobes

Zahvalil se je: 37 krat
Prejel zahvalo: 142 krat
Število neizkoriščenih povabil: 74

OdgovorNapisal/-a Clownfish » 12 Jan 2023, 23:01

Sem nabavil par fake kamer, ki imajo noter 2 AA bateriji in spredaj utipajočo ledico. Ter par IP kamer ter snemalnik.
Vidno opazne razlike med fake in pravimi kamerami od pol metra ni opaziti. Torej tisti ki bo hotel preveriti ali jo razbiti bo moral priti blizu.
Dodal sem tudi 7 A4 plastificiranih listov "POZOR objekt je varovan z videonadzorom"

Me pa zanima še nekaj. Policija je naredila zapisnik in zadevo opredelila kot veliko tatvino?
Dejstvo je, da je ta lopa cca 100m stran od makadamske ceste. Tisti, ki je kradel je moral peš do lope, preplezati kamniti zid, vdreti in parkrat narediti to pot da je odnesel kar je odnesel.
Ali policija lahko dobi od providerjev podatke o gibanju mobilnih telefonov na tej lokaciji v času 2 tednov ko je bil izveden vlom? Lahko iz teh podatkov bolj točno ugotovijo gibanje in zadrževanje na moji parceli, saj bi iz tega zagotovo lahko ugotovili katera mobilna naprava se je v tem času gibala na temu področju ter posredno preko tega kod je kradel?
Clownfish

OdgovorNapisal/-a VolkD » 12 Jan 2023, 23:18

Clownfish je napisal/-a:Ali policija lahko dobi od providerjev podatke o gibanju mobilnih telefonov na tej lokaciji v času 2 tednov ko je bil izveden vlom?
Mislim, da samoiniciativno ne delajo tega. Pravica do zasebnosti je v tem primeru močnejša. Povozi jo pa seveda nalog sodišča.
Clownfish je napisal/-a:Lahko iz teh podatkov bolj točno ugotovijo gibanje in zadrževanje na moji parceli, saj bi iz tega zagotovo lahko ugotovili katera mobilna naprava se je v tem času gibala na temu področju ter posredno preko tega kod je kradel?
Se da in se ne da. Provider sam niti nima dovolj natančnih podatkov. Bazna postaja izračunava razdaljo, ker to potrebuje za pravilno delovanje. Vendar je natančnost slaba, manjka tudi smer.
Druga stvar so pa "špijunski programi" kot je recimo google (pa še marsikaj se najde). Ampak nimam ideje kako bi do teh podatkov prišel. Pa tudi ti programi dobro delujejo le, če ima telefon vključen GPS in data prenos. Na tak način je recimo mogoče najti ukraden telefon (se mi je že zgodilo).
Teoretične možnosti sicer so, pravno pa zadeva zagotovo ne bo pila vode.

Imam pa idejo, kako med nebodiga treba narediti paniko.
Ker se telefon neprestano nekaj oglaša bazni, bi se ga dalo detektirat. Če ob detekciji telefona v bližini to sporočiš; nebodiga treba bo hitro rep med noge.
Uporabniški avatar
VolkD
Administratorji strani

OdgovorNapisal/-a Protoncek » 13 Jan 2023, 07:39

Clownfish je napisal/-a:Sem nabavil par fake kamer, ki imajo noter 2 AA bateriji in spredaj utipajočo ledico...

Ojoj... daj baterije ven!!! Že vrabci na strehi namreč čivkajo, da so kamere z utripajočo ledico FAKE. Nobena kamera, ki sem jo do sedaj videl (pa sem jih že kar nekaj...) NIMA nobene ledice, ki bi svetila ali utripala spredaj (razen IR diod, katere se malce vidijo ponoči, pa še te ne pri vseh).
Poskrbi pa, da bodo tudi fake kamere imele "kabel" speljan... nekam v dim. Pomembno je, da gre kabel iz lope v notranjost kamere, da se od zunaj vidi, "da je priključena".
Uporabniški avatar
Protoncek

Kraj: Mengeš
Zahvalil se je: 680 krat
Prejel zahvalo: 807 krat
Število neizkoriščenih povabil: 165

OdgovorNapisal/-a marko » 13 Jan 2023, 08:28

Kamera ne pomaga prav veliko, saj vidiš samo to, da ti je nekdo vdrl. Kdo pa, pa itak ne veš, ker pridejo z masko.
Če ti v življenju ne gre in si nesrečen, se spomni na lastnike Renaultov.
marko

Kraj: Žiri
Zahvalil se je: 205 krat
Prejel zahvalo: 272 krat
Število neizkoriščenih povabil: 142

OdgovorNapisal/-a Clownfish » 13 Jan 2023, 09:18

Protoncek je napisal/-a:Ojoj... daj baterije ven!!! Že vrabci na strehi namreč čivkajo, da so kamere z utripajočo ledico FAKE. Nobena kamera, ki sem jo do sedaj videl (pa sem jih že kar nekaj...) NIMA nobene ledice, ki bi svetila ali utripala spredaj (razen IR diod, katere se malce vidijo ponoči, pa še te ne pri vseh).

Zanimivo te moje, ki so IP kamere imajo tudi ledico, ki je ob mirovanju ugasnjena ob uporabi pa rdeča ledica utripa da je vidno.

Poskrbi pa, da bodo tudi fake kamere imele "kabel" speljan... nekam v dim. Pomembno je, da gre kabel iz lope v notranjost kamere, da se od zunaj vidi, "da je priključena".

Seveda sem. Kabli so speljani v notranjost. Tiste kamere ki pa so ploskovno pričvrščene na steno pa imajo kabel zadaj tako, da se nikjer ne vidi.

marko je napisal/-a:Kamera ne pomaga prav veliko, saj vidiš samo to, da ti je nekdo vdrl. Kdo pa, pa itak ne veš, ker pridejo z masko.

Hja pridejo lahko tudi z motorko ali kanto bencina :( vendar se je že dosedaj izkazalo, da pridejo redko a takrat vzamejo vse kar ni ali pričvrščeno ali pa ni zabetonirano. Skratka le tisto kar se zlahka vzame in odnese.
Clownfish

Vrni se na Razno

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost