Mbot

Tu se bodo zbirali naši najmlajši člani in predstavili svoje delo, ter postavljali vprašanja. Tu bodo objavljeni tudi projekti, ki so namenjeni prav njim

Mbot

OdgovorNapisal/-a s58maj » 12 Okt 2015, 17:39

Mbot je kit komplet robota z dvema kolesoma, ki se ga da programirati na različne načine. Jaz sem uporabil Scratch za programiranje tega robota.

Najprej sem inštaliral Scratch z dodatki za Mbot, za kar sem naredil naslednji posnetek.

http://learn.makeblock.cc/learning-scratch/

Drugih inštalacij ni potrebnih, saj se s to inštalacijo namesti tudi vse potrebne gonilnike, ali pa se bodo ti namestili preko windows update.
mbot3.JPG

mbot2.JPG

mbot1.JPG

Mbot-a sem sestavil in ga preko USB povezave priklopil v računalnik.
s58maj

Zahvalil se je: 0 krat
Prejel zahvalo: 16 krat
Uporabnika povabil: galp
Število neizkoriščenih povabil: 8

Re: Mbot

OdgovorNapisal/-a Grebenc » 12 Okt 2015, 18:39

Kolikor razumem, je združljiv tudi z LEGO Mindstorms motorji in senzorji.
Mislim, da bi bilo uporabno tudi za RoboBum tekmovanja, saj se tam tekmuje po črti ipd...
Ampak a je ploščica programabilna tudi kot Arduino in a je možna povezava v Mindstorms program in z Mindstorms block?
Grebenc

Zahvalil se je: 18 krat
Prejel zahvalo: 7 krat
Uporabnika povabil: BraneZ
Število neizkoriščenih povabil: 1

OdgovorNapisal/-a s58maj » 12 Okt 2015, 18:42

Pripravil sem posnetek sestavljanja Mbot-a
s58maj

OdgovorNapisal/-a s58maj » 12 Okt 2015, 18:48

Grebenc je napisal/-a:Kolikor razumem, je združljiv tudi z LEGO Mindstorms motorji in senzorji.
Mislim, da bi bilo uporabno tudi za RoboBum tekmovanja, saj se tam tekmuje po črti ipd...
Ampak a je ploščica programabilna tudi kot Arduino in a je možna povezava v Mindstorms program in z Mindstorms block?

Kolikor je meni znano je združljiv z mindstorms motorji, senzorji. Krmilna elektronika je na osnovi arduino. Programirati pa se ga da v arduino okolju in scratchu. Na vezju se videl tudi blazinice za priklop lastnega programatorja (npr. takšnega kot smo ga izdelovali na taboru Mašun).
s58maj

OdgovorNapisal/-a s54mtb » 15 Okt 2015, 00:37

Grebenc je napisal/-a:Mislim, da bi bilo uporabno tudi za RoboBum tekmovanja, saj se tam tekmuje po črti ipd...

Imaš kaj izkušenj z robobum tekmovanji?

Samogradni robot je vsak robot, ki ga nastopajoči zgradijo po navodilih iz sestavljanke (npr. kupljene), ki vsebuje nepovezane osnovne elemente mobilnega robota, kot so ohišje robota, motorji za robota, elektronske komponente (tranzistorji, diode, integrirana vezja, upori), tiskano vezje, mehansko stikalo, baterija, električni kabli, ipd., ali pa ga sami zgradijo po svojih lastnih načrtih.

Ali mora biti tudi elektronika sestavljena (zlotana) s strani tekmovalcev, ali se lahko samo sestavi že zlotano tiskanino v končno sestavljanko.

Kdaj je razpis za naslednjo sezono? Kot sem videl so regijska tekmovanja aprila, državno pa maja.
Always going the extra mile.
https://www.buymeacoffee.com/s54mtb
Uporabniški avatar
s54mtb

Zahvalil se je: 1957 krat
Prejel zahvalo: 5375 krat
Uporabnika povabil: Vrtni palček
Število neizkoriščenih povabil: 255

OdgovorNapisal/-a Grebenc » 15 Okt 2015, 06:43

Ja, sem sodeloval 2x.
Sam sem tekmoval z ''uradnim'' robotom (klik), ampak mi je iz še danes neznanih razlogov enkrat mrknil med umerjanjem in ni dokončal tekmovanja.
Vem pa da je imel prijatelj tudi nekega z mikrokontrolerjem, ki ga je programiral sam in je prišel celo do državnega. Ne vem pa več točno katerega in kaj, ker je to bilo pred tremi leti, lahko pa vprašam.
Grebenc

OdgovorNapisal/-a SamoBr » 19 Okt 2015, 13:59

Ko se meni iz neznanih razlogov zgodi kakšna stvar je ponavadi potem to baterija, ki je "čisto nova".
SamoBr

Zahvalil se je: 129 krat
Prejel zahvalo: 251 krat
Uporabnika povabil: DusanK
Število neizkoriščenih povabil: 48

OdgovorNapisal/-a Grebenc » 21 Okt 2015, 14:55

V tem primeru ni bila kriva baterija, saj sem jo tudi večkrat zamenjal in pomeril.
Zgodilo se je med umerjanjem in je bil najverjetneje nek kratek stik na plošči z multimetrom(moja nerodnost :_dunno ).
Ker pa je bil robot šolski in sem ga mogel vrnit, nisem mogel kaj več raziskovati podrobnejšega vzroka.
Grebenc

OdgovorNapisal/-a GrumpyCat » 15 Sep 2016, 15:57

Hm zanimivo moj sošolc ga ma ampak men je še zmeri najboljši Mindstorms EV3.
Edino kar manjka EV3-ju je kšn resn jezik (PY? C?)
Don't worry, be Ruski!
Uporabniški avatar
GrumpyCat

Kraj: Šmarje - Sap
Zahvalil se je: 6 krat
Prejel zahvalo: 5 krat
Uporabnika povabil: forest70

Vrni se na Junior kotiček

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost